باری دیگر با یک نقدی دیگر در خدمت شما خواهیم بود. این بار ب  سراغ یک بازی متفاوت و ساده رفته ایم. The Choice of Life: Middle Ags  یک بازی جدید و دوست داشتنی است که در ادامه به نقد و بررسی آن  خواهیم پرداخت . پس با ما همراه باشید.

The Choice of Life: Middle Agsیک بازی کارت شبیه ساز است که هر تصمیمی که می گیرید به نوبه خود یک کارت گرفته می شود.  بعضی اوقات چرخش کارت می تواند به معنای پیشرفت داستان باشد. این بازی ابتدا در ششم نوامبر سال ۲۰۲۰ از طرف Blazing Planet Studio برای پلتفرم PC منتشر شد. اما در بیست و هشتم ژانویه سال جاری یعنی همین ۲۰۲۱ ما شاهد عرضه این بازی توسط Redblack Spade برای پلتفرم نینتندو سوئیچ بودیم . سبک بازی مبتنی بر روایت کارتی است یعنی این کارها هستند که داستان را جلو می برند . حال چقدر این نوع بازی ها خوب هستند یا به بیانی دیگر بازی The Choice of Life: Middle Ages چقدر  توانسته مخاطب خود را جذب کند جای بحث و بررسی دارد پس در ادامه با نقد این بازی همراه ما باشید.

بازی با یک پیرزن در حال کار در زمین شروع می شود ، وی یک ویال پیدا می کند ، ویال ترک می خورد و در دست او می شکند.  پس از آن ، شما در یک خانواده بزرگ دهقانی با یازده خواهر و برادر به دنیا می آیید.  آیا شما از کودکی در سکوت دراز می کشید یا در گهواره گریه می کنید تا همه بشنوند؟  این شروع زندگی شما در قرون وسطی است ، شما در بازی گزینه های مختلفی را انتخاب خواهید کرد.  قرون وسطی بازی طولانی نیست. چرخش و چرخش های مختلف در داستان باعث می شود که بازی بسیار جالب باشد ، زیرا هیچ وقت مطمئن نیستید که داستان دقیقاً در چه مسیری قدم می گذارد.

خواهید دید که در مزارع مشغول کار هستید و یا به عنوان شاگرد آهنگر ساخت سلاح مشغول کار می شوید.  زندگی ممکن است به بدترین حالت تبدیل شود ، شما می توانید در خیابان ها برای غذا خوردن گدایی کنید.  طرف دهقانان خرافات باشید یا شاید سعی کنید شاه را بکشید.  حتی برای مرگ شما شگفتی هایی در انتظار است . با این حال قصد ما اسپویل نیست.

بخشی از داستان توسط متن بالای صفحه به شما منتقل می شود ، پس از خواندن آن ، گزینه های موجود در دو کارت را می خوانید و یکی را انتخاب می کنید. بازی به سرعت حرکت می کند و داستان فقط با اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید انتخاب خود را انجام دهید.

به غیر از انتخاب ، مهارت هایی مانند فرار یا شمردن و کسب شمشیر و سپر را نیز خواهید آموخت.  همینطور که بازی را انجام می دهید عناوینی نیز کسب می کنید که مشابه دستاوردها هستند ، تعداد معدودی برای کسب درآمد وجود دارد که در مجموع 47 مورد است.  عناوینی مانند Slayer of Kings که با کشتن پادشاه بدست می آید و Treasure Hunter ، بدیهی است همانطور که از نام آن برمی آید این عنوان با شکار گنج بدست می آید.

شما بازی را با سه قلب شروع می کنید که بسته به انتخاب هایی که در بازی دارید ، می تواند به سرعت از دست برود.  وقتی کارت به شما داده می شود و از طریق گزینه های دیگری که می توانید انتخاب کنید ، قلب ها می توانند با غذا خوردن در میخانه دوباره به شما ارائه شوند. ظاهر بازی کاملاً ساده است ، اما به هر حال ، این یک بازی با ورق است بنابراین نیازی به گرافیک فانتزی ندارید.  نوع بازی و آنچه در صفحه نمایش داده می شود  برای شما مناسب می است تا بتوانید انتخاب خود را انجام دهید.  بازی درخشان و رنگارنگ با حداقل سر و صدا است.

بازی The Choice of Life: Middle Ags دارای موسیقی زیبا و آرامش بخشی است ، با این حال به نظر می رسد با چند قطعه دیگر در یک حلقه قرار دارد و اگر زیاد بشنوید می تواند کمی تکرار شود.  این بازی یا با کنترل کنسول یا صفحه لمسی کنترل می شود. موسیقی متن یک بازی نمایانگر فضا ، تاریخ ، فرهنگ و جو حاکم بر بازی باشد . از سوی دیگر ریتم آن به هیجان و درگیری بازیکن با بازی بسیار کمک می کند. ما در بازی The Choice of Life: Middle Ags شاهد درستی بخش اول هستیم اما در جایی که باید موسیقی با مخاطب یاری  کند این بازی لنگ می زند. با این حال می توان گفت که این موسیقی تا حدودی به تم یا زمینه حاکم بر بازی می خورد و همین هم می تواند کافی باشد.

این یک بازی دلپذیر است که در آن سبک ماجراجویی خود را انتخاب می کنید.  برای یک بازی سریع و یا جلسات طولانی تر بازی بستگی به این دارد که گزینه های شما بر سلامت شخصیت های شما تأثیر می گذارد.  وقتی می خواهید همه عناوین را بدست آورید و داستان های مختلف را تا انتها ببینید ، ارزش بازپخش در بازی وجود دارد.  ممکن است از نظر ظاهری ساده باشد اما یک بازی سرگرم کننده برای بازیکنان وجود دارد که چند ساعت لذت بخش با این بازی خواهند داشت. بیایید همین موضوع سادگی  بازی The Choice of Life: Middle Ags را مورد بررسی قرار دهیم . دنیای بازی ها چقدر جای بازی های ساده و کوچک و چقدر  جای بازی های عظیم و بزرگ است ؟

طبیعتا همانقدر که دنیای بازی نیازمند به بازی های پیش رو ، خلاقانه ، big project  و بزرگ است همانقدر نیز به بازی های کوچک و ساده نیاز دارد . به بیان دیگر مخاطب ها تعیین کننده این موضوع هستند . تازمانی که یک نوع بازی خواهان و مخاطب داشته  باشد این صنعت نیازمند این نوع بازی هاست . پس شاید این نوع بازی ها شما را خیلی درگیر و سرگرم نکنند اما ذکر این نکته نیز مهم است که همه مردم به دنبال این امر نیستند و خیلی از آنها صرفا به دنبال گذراندن ساعات اندکی با بازی های ساده و کوچک مانند The Choice of Life: Middle Ags هستند.

4.0

Good

  • گیم پلی ساده و دوست داشتنی
  • داستان پردازی خوب

Bad

  • عدم تنوع در گرافیک
  • موسیقی در ارتباط با مخاطب گاهی کم کاری میکند
  • بیش از حد ساده بودن بازی می تواند آن را کسل کننده کند