بازی مهیج و جذاب The Sinking City به سبک بازی های ماجراجویی، اکشن و ترسناک ساخته شده است. بازی The Sinking City توسط شرکت Frogwares طراحی و توسط Epic Games  و Bigben Interactive انتشار یافته است. همچنین این عنوان برای پلتفرم های Nintendo Switch, Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4 انتشار یافته است. شما در ادامه نقد و بررسی بازی منحصر به فرد The Sinking City می توانید با تیم نقد و بررسی بازی های رایانه ای GameInja همراه شوید.

بازی The Sinking City شباهت های زیادی از لحاظ مختوی داستانی به بازی های L.A Noire و Alone in the Dark دارد. شما میتوانید از مظنونین بازجویی کنید سرنخ ها را پیدا کنید و از طریق پرونده ها به کشفیات بپردازید تا عناصر مختلف یک پرونده را در کنار هم بگذارید. هنگامی که تمام شواهد را به دست آورید می توانید نقاط مرتبط پرونده را به هم وصل کنید تا با تمام رویداد ها شما را به چیزی که می خواهید برساند.

در بازی The Sinking City شما در نقش کارآگاه خصوصی به اسم Charles Reed قرار دارید که یک نفر سرباز جنگی است او با دیدگاه های عجیب و غریب ذهنش که او را آزار میدهد به این شهر عجیب و غریب سفر کرده تا پاسخ همه سوالات ذهنش را پیدا کند. این شهر رمزآلود به خاطر وقوع طوفان سهمگین به زیر آب فرو رفته است و در عمق دفن شده است. شما در نقشه می‌توانید به حل پرونده ها پردازی بعد از افراد مختلف بازی کنید و سرنخ ها را پیدا کنید و عناصر مختلف پرونده را در کنار هم بگذارید تا جواب آن را پیدا کنید. از اونجایی که این بازی The Sinking City به طور جهان باز در ارائه شده است می توانید با کاراکترهای مختلف تعامل داشته باشید و با آنها گفتگو کنید.

این شهر و عجیب و غریب کاملا با افراد بیگانه غریبه است در ابتدای بازی The Sinking City کاراکتر داستان وقتی که به اسکله این شهر می رسد داستان بازی از آنجا شروع می شود. گیم پلی بازی به صورت کارگاهی و تحقیقاتی صورت می گیرد بازیکن می تواند با تمام شخصیت های بازی به تعامل بپردازد و با آنها گفتگو کنند و یا از آنها بازجویی کند. یکی از جالب ترین ویژگی های این بازی این است که شما می‌توانید تحقیقات میدانی و کارآگاهی بازی را به طور دلخواه و بر اساس مهارت‌های خود و هوش خود انجام دهید. در بازی The Sinking City شما می توانید صحنه های جام را بررسی کنید و به پیدا کردن سرنخ ها بپردازید.

متاسفانه در گیم پلی بازی The Sinking City هیچ علامت یا راهنمایی برای بازیکن وجود ندارد به طوری که بازیکن باید به سادگی به شواهد نگاه کند و تصمیم بگیرد و قضاوتی را انجام دهد. در این بازی همچنین می‌توانید صحنه جام را دوباره بازسازی کنید و برای انجام اینکار بازی از مکانیک چشم ذهنی برخوردار است. قبل از وقایع بازی Charles توضیح می دهد که با دنیای دیگر ارتباط دارد و موجودی به او قابلیت این را داده است که فراتر از واقعیت همه چیز را ببیند. بازیکن می تواند با استفاده از این قابلیت به برجسته کردن و کشف کردن آیتم های کلیدی و مخفی بازی The Sinking City بپردازد و همچنین خاطرات مربوط به هر یک از این آیتم ها را به یاد بیاورد. وابسته به آن که بازیکن چگونه شواهد را انتخاب می‌کند و در کنار هم قرار می دهد Charles به نتیجه گیری های مختلفی می رسد که مکانیک گیم پلی بازی را به نمایش می‌گذارد.

بازی The Sinking City از لحاظ مبارزات و درگیری ها بسیار چالش برانگیز و جذاب است به طوری که می توان آن را به سری بازی های Resident evil شباهت داد. کمیاب بودن گلوله ها در بازی می تواند یکی از همین ویژگی های چالش برانگیز بازی باشد هر چه این بازیکن می تواند به جای رویارویی با دشمن بازی از گزینه فرار استفاده کند و بگریزد. اکثر رفتارها و ویژگی‌های کاراکتر بازی The Sinking City تا حدودی به واقعیت نزدیک هستند به طوری که حتی در هنگام در آوردن اسلحه و نشانه گیری توسط آن سرعت بازیکن را پایین می آورد در نتیجه بازیکن باید از آن در بهترین شرایط استفاده کند.

عوامل محیطی بازی The Sinking City ترسناک و تاریک هستند و اتمسفر بازی را بسیار زیبا و متناسب با داستان و سبک آن نشان می دهند. برای مثال حرکت کردن در خیابان ها دارای تعدادی باگ ریز در طراحی است. صداگذاری شخصیت ها بسیار جذاب و با لحنی درستی است اما انیمیشن های طراحی شده برای کاراکترها اصلا متناسب با آنها نیست. بازی The Sinking City دارای طراحی ها و جلوه های بسیار زیبا و دقیق و پر جزئیاتی است. فضا سازی شهر بسیار فوق العاده طراحی شده است اما اکثر محیط های بازی شبیه به یکدیگر هستند. حتی معماری بسیاری از خانه ها شبیه به یکدیگر هستند در بعضی موارد امکان دارد بازیکنان را دچار مشکل کند. متاسفانه سطح طراحی محیط بازی دارای اشکالات دیگری نیز از جمله نبود NPC ها در شهر، عدم وجود وسایل نقلیه برای تردد و جابجایی شخصیت اصلی و همچنین تکراری بودن محیط ها می توان اشاره کرد. خوشبختانه سیستم طراحی شب کمی متفاوت است به طوری که شهر به چند قسمت مختلف تقسیم می شوند از جمله محله های فقیرنشین و محله خانواده های بزرگ و معروف می توان اشاره کرد.

بازی The Sinking City در طراحی کاراکتر ها و شخصیت پردازی توجهی ویژه ای نشده است و بسیار ضعیف عمل کرده است به طوری که کاراکتر های بازی دارای ظاهر بسیار عجیب و غیر عادی ای دارند. کیفیت بازی در حالت کلی بسیار ضعیف عمل کرده است و در حد بازی های کنسول نسل هشتم به هیچ عنوان نیست. به طور کلی بازی The Sinking City دارای داستان فوق‌العاده و جذابی است و کاراکترها و شهر Oakmont را با جزئیات به تصویر می کشد.

6.5

Good

  • داستان جذاب
  • گرافیک خوب
  • گیم پلی سرگرم کننده

Bad

  • موسیقی متن ضعیف
  • باگ های ریز در طراحی های بصری
  • جلوه های بصری سطح پایین