بازی The Unexpected Quest را میتوان یک بازی متوسط در یکی از بزرگترین و جذاب ترین ژانر های بازی های استراتژی دانست، بازی که بیشتر جنبه نمایشی داشته تا یک تجربه عملی و درگیر کننده، بازی در سال 2020 و برای پلتفرم Nintendo Switch و رایانه های شخصی منتشر شده است.

شما در یک بازی استراتژی زمان واقعی یا RTS به جمع آوری منابع مورد نیاز، احداث ساختمان های متنوع و همچنین ساخت نیرو های مختلف میپردازید و در بیشتر این بازی ها نبرد هایی بسیار جذاب و چشمگیر را شاهد خواهیم بود. المان های زیادی برای جذاب تر شدن این عناوین وچود دارند، مانند تنوع در سربازان و ساختمان ها، تنوع سیستم های نبرد، وجود تاکتیک های جنگی بالا، داشتن دیپلماسی با دیگر بازیکنان و بسیاری از امکانات متنوع دیگر. بازی امروز ما نیز در همین دسته قرار خواهد گرفت اما بیشتر از اینکه یک بازی مبتنی بر استراتژی و نامه یزی باشد، یک بازی وابسته به منابع و بیشتر نمایشی خواهد بود.

بازی ایده ای شبیه به سری فیلم های هابیت داشته و شما نقش گروهی از کوتوله های بدون سرزمین را ایفا میکنید که وارد یک ماجراجویی بزرگ برای بوجود آوردن سرزمین های دوباره ای برای خودشان هستند. شما با جم آوری و منابع و شروع ساخت و ساز در بازی دوباره سعی در بزر کردن شرزمین خود کرده و کم کم به این هدف دست پیدا کرده و شروع به استخدام سرباز و جمع آوری ارتش خواهید کرد. داستان بازی کمی تقلیدی و همچنین بسیار کمرنگ روایت خواهد شد. شما بشتر از درگیر شدن با داستان باید درگیر مکانیزم های گیم پلی باشید و وقت و توجه خود را صرف جمع آوری منابع و استخدام سرباز برای خود کنید.

گیم پلی بازی نیز بسیار ساده و سرراست است. شما در تجربه بازی به هیچگونه مشکلی بر نخواهید خورد و از طرفی بازی بیشتر شبیه عناوین نقطه و کلیک میباشد تا یک بازی استراتژی RTS. همین امر نیز نکته منفی اصلی بازی به شمار خواهد رفت. بازی و تصمیمات بیشتر از اینکه توسط شما انجام شود و تاکتیک های جنگی و فکری شما را به رخ بکشد مبتنی بر تعداد نفرات زیاد تر و جمع آوری منابع بیشتر است. بیشتر نبرد ها و جنگ های سربازان به صورت اتومکاتیک دنبال میشود و سربازانی را در اختیار دارید که نیاز به مدیریت و دستور های تاکتیکی به هیچ وجه ندارند. شما بیشتر وقت خود را صرف تماشای بازی و انتخاب منابع برای جمع آوری خودکار توسط افراد و تکمیل ساختمان های مختلف خواهید گذراند.

همچنین تنوع در سربازان ما آنچنان بالا نبوده و از میان آن ها و تعداد محدودی ساختمان های دفاعی باید به فکر دفاع از سرزمین و منابع خود نیز باشید. جلوه های بصری بازی نیز بسیار پایین تر از سطح انتظار قرار دارند. کیفیت بافت های بازی بسیار پایین و در مواقعی بسیار بد و ابتدایی میباشند. طراحی کاراکتر ها و واحد ها نیز به همان بدی بافت ها بوده و شما در بازی چندین نسل قبل وارد خواهید شد. در حدی که کیفیت بازی Warcraft 3 که در سال 2002 منتشر شده است با این بازی برابری کرده و در مقاطعی بسیار بهتر از این بازی هم خواهد بود. مشکلات بازی در گوشه و کنار دنیای بازی انتظار شما را خواهند کشید و این عنوان بیشتر از اینکه یک بازی برای کنسول نسل هشتمی نینتندو و یا رایانه های امروزی باشد، بازی در حد و اندازه های سیستم عامل اندروید و گوشی های موبایل است که حتی در این صورت هم مشکلاتی را خواهد داشت.

بازی یک تجربه بسیار ساده را از یک سبک بازی بسیار پر محتوا و متنوع ارائه میدهد و با گنجاندن حداقل های المان های بازی های استراتژیک RTS در بازی نام خود را در این سبک جای خواهد داد. بازی اصلا و به هیچ وجه برای بازیکنان حرفه ای و یا حتی دوست داران استراتژیک های RTS پیشنهاد نمیشود و بیشتر یک تجربه نمایشی برای جمع آوری منابع و ساخت سرباز و ساختمان به شمار میرود تا یک بازی مبتنی بر تاکتیک و آمار.

5.5

Good

  • شروع خوب برای بازیکنان مبتدی و آشنایی با این سبک بازی ها

Bad

  • گرافیک بصری به شدت بد
  • کیفیت پایین طراحی بافت ها
  • کمبود محتوا های اصلی در بازی
  • کمبود تنوع در واحد ها و ساختمان ها