سلام به تمامی دوستان و همراهان همیشگی این وب سایت ، امروز قصد داریم تا به همراه شما بازی ترسناک Those Who Remain را مورد نقد و بررسی قرار بدهیم تا ببینیم این بازی چگونه است و بیشتر راجع به آن بدانیم پس در ادامه ی مطالب همراه ما باشید.

این بازی در ژانر ترسناک در سال 2019 ساخته . شرکتی که این بازی را برنامه نویسی کرده است شرکت Camel 101 است که بازی هایی مثل Syndrome و Gemini Wars را در کارنامه ی خودش دارد ، این بازی به واسطه ی شرکت های Wired Productions ، WhisperGames و Camel 101 به بازار عرصه شد و میتوان گفت با استقبال نسبتا خوبی رو به رو شد. اگر قصد تجربه ی این بازی را دارید باید بدانید که این بازی برای تمامی پلتفرم های Playstation4 ، Nintendo Switch ، Xbox one و همچنین سیستم عامل MAC OS در دسترس و قابل خریداری است.

داستان ازی از جایی شروع میشود که شما مردی به نام ادوارد هستید که در یک تصادف ترسناک همسر دختر کوچکتان را از دست داده اید و در حال عذا داری هستید و آنقدر احساس ضعف و نا راحتی دارید که نمیتوانید باقی عمرتان را بدون آن ها سپری کنید و پس خوردن چندین لیوان ویسکی تفنگ را بر می دارید که خودتان را بکشید اما ناگهان صدای گوشیتان شنیده میشود و شما یک پیام از شخصی نا شناس دریافت می کنید که در آن پیام به شما میگوید: من عاشق تو هستم امشب به متل dortmont بیا می خواهم تو را ببینم. طولی نمیکشد که ادوارد به سمت ماشینش می رود و به سمت آنجا به راه میوفتد ریا، در طول راه همه چیز عجیب و مه آلود است به جوری که جادهبه سختی دیده میشود . زمانی که شما به متل می رسید سایه هایی را می بینید که من فکر می کردم انسان های معمولی هستند که آمدن بعد از شام یک پیاده روی داشته باشند.

شما وارد متل میشوید اما در پیشخوان کسی را نمی بینید زنگ جلوی پیشخوان را به صدا در می آورید اما کسی پاسخ و نیست ، دوباره پیام را چک می کنید شماره اتاق در آن نوشته شده است از پله ها بالا میروید و از راهرو میگذرید و میفهمید همه چیز به طور عجیبی آرام و ساکت است ، به اتاق میرسید ضربه هایی به در میزنید اما باز هم کسی پاسخ گو نیست ، در را باز می کنید اما جز یک سایه ی گذرا که به سرعت غیب می شود چیز دیگری نمی بینید همه جا خالی است و طولی نمیکشد که شما عصبانی میشوید و فکر می کنید کسی دارد با شما شوخی میکند تصمیم میگیرید که با پلیس تماس بگیرید که متوجه میشید آنتنی در کار نیست.

از متل خارج می شوید تا شاید بیرون از ساختمان آنتن وجود داشته باشد اما باز هم خبری نیست اما اینبار متوجه میشوید که آن افرادی که قبل از ورود به متل دیدید نزدیک تر هستند و چهره ی معمولی ندارند و بله در این قسمت است که شما تصمیم میگیرید فرار کنید و از آن مکان دور شوید ولی ماشینتان آنجا نیست و به سرقت رفته است ، دوباره وارد متل میشوید ، نور کمی ضعیف میشود و ناگهان صدای تلفن شنیده میشود ، تلفن پشت پیشخوان را برمیدارید و صدایی به شما می گوید:  در روشنایی بمان. و این جمله را چندین بار تکرار می کند.

طبق داستانی که برای شما تعریف کردم گیم پلی به صورتی است که شما بدون هیچ سلاحی در این متل هستید و می خواهید زنده بمانید یا حداقل نمی خواهید آنجا بمیرید ، شما نه سلاحی دارید و نه یکوسیله برای روشنایی ، البته در طول بازی شما پیریز هایی پیدا می کنید که محیط را روشن می کند و گاهی مجبورید برای یافتن و نور و روشنایی معماهایی را حل کنید که چندان راحت نیستند به خصوص که موجودات ترسناکی در این متل وجود دارند که به محض این که نور میرود ظاهر میشوند پس معما در تاریکی بسیار سخت حل خواهد شد مخصوصا اگر راهبه ها در آن نزدیکی باشند چرا که راهبه ها در بازی بسیار سرعت بالایی دارند و قبل از این که شما بتوانید حرکتی کنید به شما حمله خواهند کرد.

باید بدانید که اگر به اندازه ی کافی در فرار کردن و مخفی شدن و البته معما حل کردن مهارت ندارید این بازی برای شما بسیار دشوار و تا حدی خسته کننده میشود به دلیل این که اگر شما در بازی یک بار بمیرید و گیم اور شوید ممکن است به مراحل قبلی برگیدید چون در بازی ایستگاه های زیادی وجود ندارد تا شما بتوانید بازی را ذخیره کنید و با یک بار مردن ممکن است خیلی به عقب برگردید که این ویژگی بازی بسیار شبیه به بازی Bloodborne است که به دلیل ایستگاه های کم مورد علاقه ی کم تر کسی است.

معما های بازی کمی پیچیده بود و من مجبور بودم خیلی روی آن ها کار کنم ، این مشکل هم وجود داشت شما اسلحه ای برای مقابله ندارید و باید فرار کنید ، لازم است که بدانید در بازی معما های روان شخصیتی وجود دارد که به شخص ادوارد بر می گردد و با حل کردن این معما ها با این که کمی گیج میشوید اما جذابیت بازی را دو چندان می کند. خوش بختانه بازی با این که کمی گنگ تمام میشود شما را مجور به فکر کردن می کند که بیشتر شبیه به یک فیلم است.

متاسفانه در بازی شما قرار نیست که بت هیچ یک ازین موجودات ترسناک بجنگید و قرار است در طول بازی در روشنایی بمانید که زنده بمانید. بازی از گرافیک خوب و نورپردازی بسیار حرفه ای برخوردار است به به گونه ای نبود که در تاریکی نتوانی چیزی را ببینید اما گرافیک چندان درخشان هم نبود و نسبت بازی های ترسناک 2019 کیفیت کمی داشت  ، صدا گذاری و موسیقی بازی بسیار خوب است و با تصاویر هم خوانی خوبی دارد . صدای نفس کشیدن ادوارد در بازی بسیار طبیعی است البته وقتی که در حال دویدن هستید ، چیزی که کمی برایم عجیب بود صدای پای ادوارد بود وقتی یک قدم برمیداشت انگار چندین نفر راه میروند که این مورد برای فرار کردن گزینه ی مناسبی نیست.

6.0

Good

  • طراحی تصاویر و نور پردازی بسیار خوب است

Bad

  • فاصله ی بین ایستگاه ها زیاد است
  • معما ها گاهی پیچیده میشود