امروز با نقد و برسی یک بازی racing آرکید همراه شما هستیم. تصوری که خیلی ها از سبک racing دارند بازی هایی مثل سریGran Turismo و Forza و یا  Need for speed هستند که با جهان های خودشون بازیکن ها را شگفت زده می کردند ولی این موضوع کاملا درست نیست. یک سری بازی های دیگر نیز هستند که شاید مکانیزمی مشابه این بازی ها نداشته باشند ولی در سبک خودشان واقعا بازی های فوق العاده ای هستند و طرفداران خاص خودشان را دارند و از بین این عناوین میشه به بازی خوش ساخت راکت لیگ اشاره کرد.

بازی امروز که Total Arcade Racing نام دارد را می توان تقریبا یک راکت لیگ دو بعدی با کلی قابلیت دیگه در نظر گرفت که به صورت مستقل توسط استودیوی بازی سازی Pretty Fly Games ساخته شده است و خود این استودیو نیز وظیفه ی انتشار این بازی را بر عهده گرفته است و به این صورت بازی را به قیمت ۱۰ دلار برای پلتفورم های Nintendo Switch, Microsoft Windows, macOS, Macintosh operating systems, Xbox One در دسترس قرار داده است. با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت GameInja باشید تا ببینیم آیا این بازی ۱۰ دلار ارزش دارد یا خیر.

همانطور که از چنین بازی ای انتظار نمی رود در بازی شاهد داستان نیستیم و در کل از این بخش در این بازی فاکتور می گیریم تا به باقی قسمت های بازی برسیم. بازی شامل ۶ ماشین برای انتخاب کردن می باشد که همین موضوع اولین ضعف بازی است چرا که این تعداد ماشین برای یک بازی ریسینگ واقعا کم می باشد. بازی ۹ گیم مود مختلف دارد و هر یک ویژگی های مخصوص خود را دارند و از مسابقات معمولی و چند نفره ی لوکال گرفته تا ایر هاکی ماشینی و رساندن جعبه و … در بازی دیده می شود که بسیار جالب است و هم تنوع خوبی در بازی ایجاد کرده است و هم با ارائه ی این گیم مود ها می تواند لحظات بسیار خوبی را برای مخاطب ایجاد کند. (‌متاسفانه بازی قابلیت آنلاین بازی کردن را ندارد و صرفا می توانید در حالت لوکال به تجربه ی چند نفره ی بازی بپردازید.)
مسابقات بازی انصافا جذاب هستند و حرف زیادی برای گفتن باقی نمی گذارند و می توانید به کمک دوستانتان از بازی لذت ببرید و واقعا این بخش از بازی برای یک بازی کوچک مثل Total Arcade Racing قابل احترام است. البته بزرگترین مشکل بازی وقتی مشخص می شود که بازی سعی می کند خود را فراتر از چیزی که هست نشان دهد. اگر این بازی در حد یک بازی موبایلی و یا یک بازی کامپیوتری دو سه دلای بود کاملا قابل قبول بود و کاملا گزینه ی مناسبی بود ولی مشکل اینجاست که با وجود کمبود محتوا در بازی باید برای آن ۱۰ دلار هزینه کنید که قابل قبول نیست.
گرافیک بازی رو به پایین است و البته برای یک بازی در این سبک کفایت می کند و ایراد زیادی نمی توان به این بخش از بازی وارد کرد چرا که ذات بازی به چنین گرافیکی احتیاج دارد. بازی از نظر فنی نیز مشکلی ندارد و می توانید بازی را بدون باگ خاصی به روانی تجربه کنید. نقشه های بازی و یا به قولی پیست های آن طراحی بدی ندارند ولی بهتر بود که در بازی شاهد مناطق بهتری نیز بودیم و اصل تنوع در این بخش رعایت می شد ولی با کمی ارفاق این مسئله قابل فاکتور گیری می باشد. موسیقی های بازی نیز قابل قبول می باشد و موسیقی های خوبی در بازی وجود دارد و در کل این عنوان از نظر صوتی عملکردی متناسب با سبک بازی داشته است و ایراد چندانی به این بخش از بازی نمی توان گرفت.

Total Arcade Racing بازی بدی نیست ولی نسبت به قیمت خود کمبود محتوا دارد و این موضوع غیر قابل انکار است. اگر دوست دارید تا یک بازی هیجان انگیز و جالب را تا مدتی با دوستان خود به صورت چند نفره بازی کنید این بازی یک گزینه ی بسیار مناسب می باشد در صورتی که صبر کنید تا بازی تخفیف بخورد چرا که در حال حاضر چنین هزینه ای برای یک بازی این چنینی دور از ذهن می باشد. از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت gameinja بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که از نقد و برسی این بازی لذت برده باشید.

6.0

Good

  • جذابیت مسابقات بازی
  • مود های مختلف بازی

Bad

  • قیمت بسیار بالا برای چنین عنوانی
  • کمبود محتوا