سلام به دوستداران عزیز و همیشگی وب سایت Game inja امروز با نقد و بررسی بازی عجیب و پازلی Ubongo در خدمت شما عزیزان هستیم پس در ادامه ی مطالب با ما همراه باشید.

این بازی به تازگی به دست شرکت USM ساخته و منتشر شده است و برای پلتفرم های Nintendo switch ، PC و برای سیستم عامل های Android و MAC OS در دسترس و قابل خریداری است .

در اروپا یک بازی به همین اسم (Ubongo) وجود دارد که به صورت بازی تخته ای یا فکری مثل بازی مونو پولی برگذار میشود که طرفدار های زیادی دارد و اکثر کودکان و یا حتی بزرگسالان با این بازی آشنایی دارند و خب این بازی دارای محبوبیت زیادی است ، و خب حالا شرکت USM با خودشان فکر خوبی کرده اند و پیش خودشان گفته اند حالا که این بازی اینقدر طرفدار دارد چرا آن را قابل دسترس تر نکنیم؟

به شما قول میدم حتی اگر در گوشیتون این بازی را نسب نکرده اید حد اقل یکبار تبلیغات آن را دیده اید ، این بازی به طور کلی یک بازی در سبک پازل و معما است و داستان و خط داستانی ندارد که بازیکن را با خود همراه کند و او را پایبند بازی کند. این بازی به دو صورت متفاوت برگذار میشوند که هر کدام یک نوع خاص و متفاوت از پازل هستند ، حالت اول در آن شما میتوانید با دوستانتان یا حریف هایی که خود هوش مصنوعی برای شما انتخاب میکند بازی کنید در این حالت 4 قاب مختلف بر روی صفحه ی نمایش شما ظاهر میشود و شما باید مسافتی را که موانعی مانند مار و پله در بازی منچ است پشت سر بگدارید و مهره های خودتان را به یک جای به خصوص در بازی برسانید و در آنجا مستقر شوید و خب مشخصا هر شخصی که زود تر به جای امن برای مهره ها رسید و تمامی مهره ها را جمع آوری کرد ، برنده است.

ئر حالت دوم دیگر خبری از رقابت و زود رسیدن نیست و شما به صورت تک نفره شروع به حل پازلی میکنید ه کمی نسبت به حالت اول سخت تر و پر درد سر تر است مثلا یک قاب کلی برای یک پازل دارید و چندین کاغذ رنگی که باید به صورت خاصی در قالب چیده شوند و ممکن است شما اشتباهات زیادی در این حالت بکنید به این دلیل که شما با کاغذ رنگی هایی سر و کله میزنید که هر کدوم با زاویه و شکل و شمایل خاص خودشون هستند و اگر مثلا یکی از آن ها اشتباهی چیده شود به اندازه ی کافی فضا برای چیدن دیگر کاغذ رنگی ها وجود نخواهد داشت و شما باید بار ها و بار ها اون ها رو عقب و جلو کنید و درست بچینید تا بلاخره پازل تمام شودو شما بتونید به مرحله ی بعدی این بازی بروید ، من به شخصه حالت دوم این بازی را بیشتر دوست دارم چرا که کمی چالش بر انگیز است و باید در انجام دادن مراحل آن کمی دقت به خرج دهید.

این بازی گیم پلی بسیار راحت و ساده ای دارد که به راحتی میتونید بدون دردسر بازی را پیش ببرید و از انجام این پازل ها لذت ببرید . در قسمت گرافیک باید بگم این بازی بازی بسیار رنگا و رنگی است و این رنگارنگی به انسان نشاط میدهد اما بعد از گذشت چندین مرحله متوجه میشید که تمامی رنگ ها تکراری هستند جوری که انگار در کل بازی از یک پالت رنگ بیشتر استفاده نشده است به گونه ای که دیگر حتی رنگ قالب های پازل در بازی عوض نمیشوند و این من را نا امید کرد هر چند بازی پازلی است و نیازی ندارد زیاد خارق العاده باشد اما حد اقل نباید رنگ ها و طرح ها تکراری باشند.

در قسمت صمعی این بازی خوب عمل کرده است اما باز هم با مشکل تکرار مواجه است ، موسیقی هایی که در بازی از آن ها استفاده شده است بسیار تکراری هستند به گونه ای که شما چس از گذشت 3 مرحله متوجه میشوید که کلا 2 موزیک در بازی وجود دارد و این بسیار بد و خسته کننده است.

4.0

Good

  • فراوانی پازل ها
  • وجود دو حالت در بازی

Bad

  • تکراری بودن طرح ها در بازی
  • تکراری بودن موسیقی در بازی
  • گرافیک ضعیف