سلام دوستان. بار دیگر با نقد ی دیگر در خدمت شما خواهیم بود . اینبار سراغ یک بازی ترسناک به نام UNDER DEPTHS OF FEAR رفته ایم پس در ادامه برای نقد این بازی همراه ما باشید. UNDER DEPTHS OF FEAR بازی در سبک اکشن و ترسناک با دید اول شخص است که توسط شرکت Globiss Interactive ساخته و به وسیله Rogue Games با همکاری Gamera Game در سال 2020 برای کامپیوتر منتشر شده است. البته نسخه نینتندو سوئیچ این بازی نیز در سال ۲۰۲۱ منتشر شده است که میتواند خبر خوبی برای سوئیچ بازان باشد.

بازی Under: Depths of Fear داستانی گیج کننده دارد اما شما باید داستان بازی را به خوبی بفهمید تا بتوانید الکساندر را هدایت کنید. به غیر از رها شدن از مناطقی که در آن گرفتار شده اید کسانی نیز به دنبال شما هستند که قصد از بین بردن شما را دارند و شما باید از دست آنها نیز فرار کنید. این یک بازی بسیار ترسناک با لحظاتی دلهره آور است پس اگر تحمل آن را ندارید به هیچ وجه آن را دانلود نکنید.

داستان بازی UNDER DEPTHS OF FEAR در زمان جنگ جهانی اول جریان دارد و در آن کنترل یک دکتر و کهنه سرباز به نام الکساندر را برعهده دارید که دچار آسیب های جدی روحی و روانی شده است. در گیم پلی بازی شما در کابوس وحشتناک گرفتار شده اید و در تلاش هستید تا از یک کشتی در حال غرق شدن فرار کنید و خود را نجات دهید‌.

در بازی تنها نگرانی شما غرق شدن نیست و در درون تاریکی های اعماق کشتی و اتاق های آن موجوداتی مخوف نیز در انتظار شما هستند و سعی دارند تا شما را شکار کنند. در بازی باید مکان های مختلف را جستجو کرده و سلاح ها و آیتم های متنوعی را جمع آوری نمایید تا در مواقع لزوم بتوانید از خود دفاع کنید. شما سه بسته کبریت را پیدا میکنید. در هر بسته تعداد کمی کبریت وجود دارد پس باید با تمام دقت از آنها استفاده کنید . اما این کبریت ها به چه درد شما می خورند ؟

در مواقعی از بازی UNDER DEPTHS OF FEAR شما کاملا در تاریکی به سر می برید و تنها چیزهایی  که به شما کمک خواهند کرد همین کبریت ها هستند. اما گاهی کشتی  را آب می گیرد و از طرف دیگر در همان لحظه شما باید از دست هیولا های ذهن خود فرار کرده و در جایی پنهان شوید اینجاست که به راحتی کبریت های شما خاموش می شوند و به اضطراب و هیجان شما افزوده خواهد شد. البته این میتواند  یک باگ  هم باشد اما می شود گفت بازی UNDER DEPTHS OF FEAR در اینجا قصر در می رود.

به طور کلی گیم پلی بازی سرگرم کننده و پایبند ژانر خود یعنی ترسناک هست. و خیلی نمی توان گفت ایراد زیادی در آن وجود دارد . با این حال گاهی لگ  های در بازی دیده  می شوند که نشان دهنده ضعف های محدودی در گیم پلی بازی UNDER DEPTHS OF FEAR هستند. بازی UNDER DEPTHS OF FEAR خلاقیت نوآوری خاصی ندارد. به طور کلی بازی های ژانر ترسناک را می شود از پر مخاطب ترین بازی های دنیای Game نام برد و خلاق بودن در  این ژانر حرف اول را می زند‌. اما در بازی UNDER DEPTHS OF FEARشاهد نکته خاصی در این زمینه نیستیم.

گرافیک بازی UNDER DEPTHS OF FEAR  خوب عمل میکند . شبیه سازی این کشتی خوب از کار آمده است . با این حال بازی خیلی در طراحی و ساخت کاراکتر های خود خوب نبوده است. لوکیشن بازی کاملا در یک کشتی به سر می رود پس محیط عظیمی را در بازی شاهد نیستیم . اما با این حال بازی می توانست دارای المان های بیشتری در ارائه تاریخ رویداد بازی باشد. صدا گذاری اما ازدیگر ویژگی های خوب این بازی است . صدا ها به خوبی برای القای حس ترس و اضطراب  به کار گرفته شده است.

موسیقی متن بازی UNDER DEPTHS OF FEAR قابل قبول است اما خیلی راضی کننده نیست.  در بازی های ترسناک صدا و موسیقی حتی بیشتر از گیم پلی و داستان ارزشمند هستند . در نتیجه سازندگان عموما روی این موضوعات خیلی بیشتر کار میکنند . با این حال بازی UNDER DEPTHS OF FEARروی موسیقی  خیلی سرمایه گذاری نکرده است. که نکته خوبی نیست.

بازی UNDER DEPTHS OF FEAR شاید خیلی داستان عجیب و خلاقانه ای نداشته باشد و دارای باگ های زیادی چه در گیم پلی چه در گرافیک است اما با این حال به هدف اصلی بازی های این ژانر یعنی القای  حس ترس به مخاطب پایبند بوده و لحظات هیجان انگیزی را برای شما رقم خواهد زد . پس اگر از علاقه مندان به سبک  بازی های ترسناک و اول شخص  هستید و دوست دارید به هورمون های خود صفایی بدهید بازی UNDER DEPTHS OF FEARرا از دست ندهید.

7.0

Good

  • گیم پلی روان و جذاب
  • گرافیک خوب
  • صدا گذاری خوب

Bad

  • موسیقی در کمک به حس ترس ناک بودن بازی تا حدودی نا توان است
  • داستان بازی خیلی درگیر کننده نیست
  • باگ های زیادی چه در گیم پلی و چه در گرافیک وجود دارد