یکی از استرس زاترین چیز ها در زندگی همه ماها، ترافیک است. آیا می خواهید تجربه ای استرس زا در بازی های رایانه ای داشته باشید؟ اشتباه نکنید. اینبار با یک بازی ترسناک طرف نیستیم. قطعا از جمله اول متوجه شدید. بازی در مورد ترافیک است. استرس ترافیک را در دنیای مجازی هم تجربه کنید. باید عنوان باحالی باشد نه؟ در ادامه می خواهیم به بررسی این بازی بپردازیم. آیا تجربه ترافیک می تواند برایمان خوش آیند باشد؟ البته در دنیای مجازی. در ادامه با نقد و بررسی بازی Urban Flow توسط وب سایت Gameinja همراه باشید.

در گذشته بازی های زیادی وجود نداشته اند که این چنین تجاربی را برای ما به ارمغان بی آورند. این بار کمپانی برای ما محصولی را ساخته است که می تواند شما را به تجربه ای وادار کند که مشابه آن را در هیچ جای دیگری نداشته اید. بهترین شکلی که می توانید مخاطب را درگیر چنین بازی هایی کنید، این است که بتوانید به شکلی درست، تجارب واقعی را به دنیای صفر و یک ها بیاورید. بازی Urban Flow بسیار ساده است، اما به قدری جزئیات دارد که می تواند شما را تا ساعت ها درگیر خودش کند. در ابتدای بازی، بخشی از شهری که بازی در آن جریان دارد، به شما معرفی می شود. بزرگراه های متقاطع، دوربرگردان ها و خلاصه هر عنصری که در خیابان ها و ترافیک ها دخیل هستند، به شما معرفی می شود. هر دکمه در بازی، چراغ راهنمایی را روشن و یا خاموش می کند. تنها کاری که شما در این بازی باید انجام دهید این است که مطمئن شوید ترافیک به شکلی درست، جریان دارد. البته یادتان باشد که گفتن این کار ساده تر از انجام آن است، زیرا نکات بسیار ظریف و کوچکی در بازی وجود دارد و ملاحظات بسیار زیادی را باید انجام دهید تا بازی به بهترین نحو به پیش برود.

علاوه بر ترافیک عمومی که توسط ماشین های عادی ایجاد می شوند، باید مراقب آمبولانس‌ ها هم باشید. آمبولانس هایی از قبیل آن هایی که با تایمر خودشان کار می ‌کنند (یعنی باید در زمان مشخصی، بیمار را به بیمارستان برسانند.). این در حالی است که می توانید وسایل نقلیه استاندارد و ماشین های دیگر را تا هر زمانی که بخواهید پشت چراغ قرمز نگه دارید، اما از آن طرف حواستان باشد که اگر آمبولانس ها به زودی راه نیافتند، در آن لول مشخص، شکست خواهید خورد. علاوه بر خدماتی که به موقع باید به اورژانس بدهید، باید مراقب ورود نگران ‌کننده تانک‌هایی باشید که در خیابان ‌ها پرسه می‌ زنند. این تانک ها می توانند به شدت آزار دهنده باشند زیرا چراغ‌ های قرمز شما را به ‌کلی نادیده می‌ گیرند.

بازی المان های بسیار جالب دیگری هم دارد. مثلا در بعضی از مواقع دوربین بازی بخار می کند (به علت سرمای زمستان و یا دود ناشی از ترافیک) که همین امر باعث می شود تا گیم پلی بسیار عناصر جذابتری از چندین دکمه ساده برای زدن داشته باشد. علاوه بر این ها می توانید ماشین ها و وسیله هایی را که خراب شده اند و بار ترافیک را سنگین تر کرده اند از جاده خارج کنید تا بتوانید به موقع به هدف اصلی آن مرحله برسید. در بعضی از مواقع هم بازی به قدری سخت می شود و یا زمان انجام ماموریت ها به قدری کوتاه می شود که نمی توانید دیگر بازی را ادامه دهید. اما نگران نباشید. بازی المان هایی را به شما معرفی می کند که در بسیاری از مواقع به کارتان می آید. از جمله آن ها این است که زمان انجام ماموریت را افزایش می دهد و یا حجم ترافیک را کمتر می کند. این المان ها باعث می شوند تا بازی اندکی راحت تر شده و سختی طاقت فرسایی را نداشته باشد.

 

 

نکته مهم این است که شما می توانید بازی را با دوستان دیگرتان هم انجام دهید تا تجربه عمیق تری داشته باشید. شما در حالت چند نفره می توانید با همکاری یک دیگر، از پس مراحل سخت بر بیایید اما حواستان باشد که باید به اندازه زیادی هماهنگی داشته باشید زیرا هرگونه تاخیری در بازی باعث می شود تا دیگر بازی قابل بازی کردن نباشد. تجربه چند نفره بازی هم بسیار خوب طراحی شده است و مشکل خاصی را نمی توان در این بخش در نظر گرفت.

از نظر گرافیکی و موسیقی، Urban Flow بازی خوبی است. بازی گرافیک و موسیقی قابل قبولی دارد و در حد چنین بازی با این گیم پلی و تجربه، خوب به نظر می رسد. بازی احتیاجی به موسیقی به شدت عمیق و یا گرافیک به شدت بالایی ندارد زیرا در چنین بازی هایی گیم پلی هسته اصلی را تشکیل می دهد و یک موسیقی و گرافیک قابل قبول کفایت می کند.

بازی Urban Flow تجربه بسیار جالبی در اختیارتان قرار می دهد. عناصر بازی بسیار خوب پیاده سازی شده اند و بازی واقعا ایراد خاصی را در هیج بخشی ندارد. بازی را می توانید بسیار دفعات زیادی بازی کنید و هیچ وقت خسته نشوید.

10.0

Good

  • المان های جذاب گیم پلی
  • چالش برانگیز بودن مراحل در هر قسمت
  • امکان بازی چند نفره به همراه دوستان
  • سرگرم کننده و فان!

Bad

  • ندارد