بازی های وارهمر از بازی های مهمی است که هر چند وقت یکبار منتشر می شوند. انتشار این بازی ها در کنار دیگر گیم های شوتر و اکشن که به صورت POV هر ساله در اختیار ما قرار می گیرند باعث می شود که همیشه این بازی را زیر سوال ببریم. به طور مثال نسخه قبلی از این بازی به طرز خنده داری ایراداتی بسیاری داشته است ولی تم و آنچه که دولوپر های این بازی از آن انتظار دارند به شکل بسیار خوبی خودش را نشان می دهد که نه تنها باید گفت که این بازی را به شکل بسیار جذابی و اعتبار آوری ما را به دنیا اکشن واقعی می برند بلکه ما نیز از امیدوارانی هستیم که این بازی به طرز خوبی به درجه موفقیت برسد زیرا این گیم از معدود گیم های واقعی گرا در این ژانر بازی است که در مورد این موضوع کاملا بحث خواهیم کرد. برای بررسی این بازی در سایت Game Inja با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بازی Warhammer 40,000 Darktide آخرین نسخه از بازی های وارهمر است که به طرز شگفت انگیزی خودش را از بازی های قبلی جدا ساخته است. این بازی و در اصل توسعه دهندگان آن به طرز خوبی به فیدبک ها و درخواست گیمر های خودش به خوبی گوش می دهد و هر بازی به بهبود فراوانی می رسد که ما نیز امیداور به رسیدن این بازی به درجه بسیار بهتری می کند زیرا در بازی هایی مانند بازی ها یCOD و یا حتی CSGO نیز ما می بینیم که توسعه دهندگان بازی به طور خودکامه ای به آنچه که دوست دارند در بازی های خودشان دامن می زنند و اصلا توجهی به فیدبک های گیمر ها ندارند که این موضوع اصلا در مورد گیم Warhammer 40,000 Darktide صادق نیست.

ایرادات گرافیکی و همینطور موشن بلور های خسته کننده در این ورژن از بازی دیگر وجود ندارند. حس طبیعی و همینطور اکشن واقعی در این بازی نهادینه شده است. قسمتی مهم از بازی Warhammer 40,000 Darktide را تشکیل می دهد و آن هم داشتن جزییات فراوان در اکشن بازی است. البته بازی وارهمر را باید یکی از بازی سریع مانند بازی های ای پکس باید بدر نظر گرفت که از لحاظ طراحی محیطی و همینطور گرافیکی زمین تا آسمان با یکدیگر تفاوت دارند. ولی جدا این موضوع باید گفت که تجربه انجام این بازی از چیز هایی است که اگر عاشق انجام ژانر های اکشن و تیراندازی باشید باید آن را تجربه کنید. جزئیات فراوان بازی نه تنها در نقشه بازی بلکه در اشکن های آن به چشم می آیند که در این قسمت باید گفت که سازندگان این گیم به طرز بسیار خوبی به هدف زده اند زیرا اصلا مهم نیست که شما در بازی با کمبود حجم گرافیکی و یا حتی افت FPS رو به رو باشید.

تا زمانی که بازی از لحاظ دیداری و همینطور ارتباط در برقراری تاثیر در آنچه بر وی نقشه بازی و عملکرد شما بر روی آیتم های گیم می گذارید داشته باشد این بازی می تواند تا سال ها به یک بازی مفرح تبدیل شود. فقط کافی است در بازی Warhammer 40,000 Darktide یک تفنگ در دست بگیرید و شروع کنید به هیولا های بازی شلیک کردن و یا نبرد های نزدیک به نزدیک را انجام  دهید تا بینید که حس واقعی اکشن تا چه مقداری می تواند شما را جلو ببرد. در کنار ساخت حرفه ای خود اشکن بازی می توانید در بازی کریپ ها و همینطور NPC هایی را ببینید که شامل زامبی ها و همینطور هیولا های زیادی هستند که آنها نیز می توانند سلاح در دست باشند و به شما حمله کنند.

داستان بازی در مورد خیانت بعضی از افسر های وارهمر است که باعث می شود اکثر این درگیری ها بوجود بیاید و با ایجاد حفره هایی در شهر این موجودات به سطح شهر وارد می شوند و شما باید در این بازی با تعداد زیادی از NPC ها در هر نقشه مبارزه کنید که به جذابیت کلی بازی منجر می شود. هرچند آنچنان از افکت های مصنوعی که بر وی مانیتور و در گوشه های صفحه بازی اتفاق می افتد خوشحال نیستیم ولی در کل باید گفت تم خونین و تاریک بازی این گیم را به یک نیمه ترسناک نیمه اکشن خوبی تبدیل کرده است. در کنار آن موسیقی اپیک و خاص بازی در هر مرحله می تواند فضای دلهره آور بازی را به خوبی برای ما شبیه سازی کند.

در مجموع باید گفت که بازی Warhammer 40,000 Darktide را باید بهترین نسخه از سری بازی های تولید شده در این ژانر از بازی ها دانست. این بازی با داشتن انواع اقسام سلاح ها و کارکتر های بازی و همینطور اکشن های فراوان و پرداخت به جزئیات و در کنار آنها مهمترین موضوع برطرف کردن باگ های قبل بازی بسیار خوب و استانداردی را معرفی کرده است که اگر مانند ما از خوره های بازی های اشکن شوتر باشید انجام این بازی را حتما به شما پیشنهاد خواهیم داد.

9.5

Good

  • داشتن گرافیک بسیار عالی
  • برطرف شدن باگ های قبلی بازی
  • جزئیات بسیار بالا در طراحی اکشن های بازی

Bad

  • ایراداتی در رفلکس های نور در بازی