امروز در این مطلب با تحلیل بازی Woodle Tree 2: Deluxe همراه شما خواهیم بود. یک بازی کاملا فانتزی که می تواند شما را برای مدتی کوتاه سرگرم خودش نماید. انتظار ها از این بازی بسیار پایین آمده است. در واقع به هیچ عنوان این بازی ، ویژگی های یک بازی موفق را ندارد. خالقان این بازی به هیچ عنوان در خلق یک دنیای فانتزی مهیج موفق نبوده اند و حالا این بازی نتوانسته به موفقیتی برسد.

بنظر می رسد این بازی برای افرادی با رده سنی پایین طراحی شده است. از آنجایی که کاراکتر های این بازی از نوع ساخت و پرداخت به هیج عنوان برای گیمر ها جذاب و مهیج بنظر نمی رسد ، در نتیجه انتظار می رود این بازی برای افراد در سنین پایین منتشر گردیده است. در ادامه با نقد و بررسی دقیق تر این بازی همراه شما خواهیم بود.

داستان این بازی روایت کننده یک قصه ساده و مشخص می باشد. در واقع شما به عنوان کاراکتر این بازی باید درختانی که با بی آبی روبرو شده اند را نجات بدهید. در این بازی شما باید کمک کنید تا درختان از بین نروند. در این بین شما باید نقاطی که پر آب هستند را پیدا کنید تا بتوانید درختان را نجات بدهید. دنیای این بازی بسیار فانتزی بوده و نشانه هایی از خطرات احتمالی را برای محیط زیست روایت می کند.

این بازی کمی یادآور بازی های قدیمی صنعت گیم نیز می باشد. در این بازی شما در موقعیت های مختلف قرار خواهید گرفت. موقعیت هایی که از لحاظ فضا سازی با هم متفاوت بوده و باعث می شوند تا شما را مجذوب خودش نماید. یکی از ایرادات دیگر که به این بازی وارد است کم بودن مراحل بازی بوده که حتما شما از آن آزرده خاطر خواهید شد. در واقع اگر شما از این بازی خوشتان بیاید و با آن ارتباط برقرار کنید ، خیلی زود شاهد آن هستید که مراحل این بازی به پایان می رسد و در نتیجه از این موضوع احساس بدی خواهید داشت.

 

در این بازی ما شاهد رد و بدل شدن یک سری دیالوگ میان کاراکتر بازی با سایر المان های بازی هستیم. این دیالوگ ها روند کلی بازی را برای ما مشخص می کنند. همچنین این دیالوگ ها در قالب زیر نویس در اختیار کاربر قرار گرفته اند. شما با دنبال کردن دیالوگ های این بازی به خوبی متوجه روند داستان و قصه بازی خواهید شد.

گرافیکی که در این بازی شاهد آن هستیم به سمت ساخت صفحات و قاب های زیبا و روشن می باشد. قاب هایی که به سمت خوشحالی و شادی شما را سوق می دهند. کاراکتر های موجود در این بازی در شکل و شمایل مختلف طراحی شده اند. همگی این کاراکتر ها از ظاهر های متفاوتی بهره می برند. شاید این یک نقطه قوت برای این بازی به حساب بیاید. نحوه پرداخت به کاراکتر ها و فضا ها در این بازی به گونه ای می باشد که ما به واقع احساس رضایت کلی از این موضوع پیدا می کنیم.

ترکیب هایی که در این بازی صورت گرفته کمی ناهماهنگ می باشد. یعنی شاهد یک گرافیک جذاب هستیم و از آن طرف شاهد این هستیم که گیم پلی نمی تواند حرف بازی را برای شما به بیان برساند. از طرفی داستان بازی یک داستان ساده است که شما را همراه خودش نخواهد کرد. ای کاش خالقان این بازی به ساختار کلی بازی دقت بیشتری می کردند.

موسیقی متن این بازی نیز نمی تواند کاملا خوب نامیده شود اما خب حد وسط را به خوبی رعایت کرده است. در خصوص موسیقی این بازی باید بگوییم که در ابتدای بازی شما از شنیدن موسیقی متن این بازی لذت خواهید برد اما با پیش رفتن پلکانی بازی ، موسیقی متن دیگر خلاقیتی ندارد. این مورد نیز در روند کلی بازی به این اثر ویدئویی لطمه وارد خواهد کرد. هرچند که باید اشاره کنیم موسیقی متن این بازی در کل امتیاز متوسطی به خودش می گیرد و هرگز به سمت گرفتن امتیاز پایین نمی رود.

 

اما به عنوان حرف آخر ، نه می توان این اثر را بد خواند و نه می توان از آن به عنوان یک اثر موفق یاد کرد. آنچه که در خصوص این بازی بنظر می رسد آن است که این بازی برای سنین پایین خیلی مناسب تر می باشد. این بازی روند جذابی را در ابتدا به خودش می گیرد و رفته رفته شاهد افول در این بازی هستیم. در واقع با گذشت زمان دیگر شاهد خلاقیت های ابتدایی بازی نیستیم و همین موضوع به روند کلی بازی ضربه زده است. هر چند که این بازی عیب و ایراداتی را دارا می باشد اما می تواند شما را برای ساعاتی سرگرم خودش نماید.

5.0

Good

  • گرافیک جذاب و شاداب
  • وجود کاراکتر های متنوع
  • پرداخت خوب به داستان

Bad

  • گیم پلی نامناسب
  • کم بودن مراحل بازی