امروز میخواهیم به سراغ برسی بازی Sable’s Grimoire برویم.این بازی به سبک رمان مجازی هست که در تاریخ ۱۸ می سال ۲۰۱۸ برای کامپیوتر عرضه شده و برای تمامی سیستم های لینوکس ، مک و ویندوز در دسترس قرار گرفت و البته اخیرا برای کنسول های ایکس باکس و نینتندو سوییچ و پلس استیشن نیز موجود هست. دعوت میکنم شما رو به نقد و برسی این بازی که توسط تیم تحریریه ی وبسایت گیم اینجا انجام شده دعوت میکنم. همراه ما باشید.

این بازی حدودا ۷ ساعت زمان میبره تا به اتمام برسه و اگر بخواید از تمامی محتوای این بازی استفاده کنید باید زمانی حدود ۱۵ ساعت وقت صرف این بازی کنید. این بازی مانند دیگر بازی های این سبک دیالوگ محور بوده و با انتخاب های شما پیش خواهد رفت و اگر نتونید زبان بازی رو متوجه بشید و از گفتار ها عامیانه ی انگلیسی اطلاعی نداشته باشید فهمیدن داستان بازی براتون سخت خواهد شد و با توجه به این که این بازی صرفا داستانی بوده و گیم پلی چندان خاصی نداره از این بازی لذت کافی رو نخواهید برد.

گرافیک بازی جذاب و انیمه طور هست ولی به این بخش ایراداتی نیز وارد هست. با وجود این که این بازی دو بعدی بوده و گرافیک هنری و ظاهری بازی به بک گراند و ظاهر شخصیت ها خلاصه میشود ولی در برخی موارد مشاهده میشه که به اندازه ی کافی روی ظاهری برخی شخصیت ها دقت لازم صورت نگرفته و اونطور که باید و شاید عمل نمیکنند.مثلا برخی شخصیت ها در بازی هستند که صورتشون بدون جزئیات کافی طراحی شده ولی برخی شخصیت ها دارای جزئیات زیادی هست که این از تعادل در طراحی بازی کاسته و برخی موارد اگر وسواس داشته باشید میتونه باعث اذیت شما بشود و من به شخصه با این مورد در بازی مشکل دارم و برای من اصلا قابل قبول نیست. در کل طراحی کلی محیط خوب و نسبتا پر جزئیات هست و در کل محیط هایی که بازی در اون جریان داره چشم نواز هست و مشکلی از این حیث دیده نمیشه و راضی کننده عمل میکنه.

از بعد فنی بازی بدون ایراد هست و تجربه ای استیبل و بدون ایراد چشم گیر ارائه میکنه و به مشکل خاصی بر نمیخورید.یکی از مشکلات دیگه ی بازی منوی بیش از حد ساده ی بازی هست که بدون بک گراند خاصی طراحی شده و جزئیات چندانی نداره و کمی حوصله سر بر هست و حداقل میشد تا از منوی بهتری در بازی استفاده شود که خب این اتفاق صورت نگرفته.

بازی گیم پلی چندان خاصی نداره و باید به داستان بازی گوش کنید ، دیالوگ ها رو بخونید و بعد از اون به سوالاتی که شخصیت ها ازتون در بازی می پرسند جواب بدید و در شرایط متفاوت تصمیم بگیرید و بر روی گزینه ی مورد نظرتون کلیک کنید و داستان رو تا انتها به همین صورت پیش ببرید و پایانی متفاوت با بقیه رو نسبت به گزینه هایی که انتخاب کردید توجه کنید.

آیا داستان این بازی لیاقت یدک کشیدن نام رمان مجازی رو دارد؟ بازی داستان پسر جوونی به اسم Sable رو روایت میکنه که به عنوان یک انسان وارد یک آکادمی جادوگری میشه که بتونه به یکی از بزرگ ترین جادوگران جهان تبدیل شه ولی اوضاع اونطور که باید در آکادمی پیش نمیره و اتفاقات عجیب و دراماتیکی در این آکادمی برای این شخصیت رخ میده که در طول داستان شما با اون ها مواجه میشید و باید به عنوان Sable با این شرایط کنار بیایید. به طور کلی داستان بازی به خوبی روایت میشه و دیالوگ ها به صورت خلاقانه ای در بازی قرار گرفته اند و خب از لحاظ داستانی تجربه ای مناسب در انتظار شما هست.

موسیقی بازی بد نیست ولی چندان فوق العاده هم نیس و میتونست بهتر از اینها عمل کنه و صرفا در بازی جای خالی یک موسیقی خوب حس میشه و با توجه به سبک بازی موسیقی خوب میتونست باعث بشه تا بازی تجربه ای سرگرم کننده تر رو ارائه بده.

اگر به صورت کلی بخواهیم برسی کنیم که آیا این بازی حدودا ۱۴ دلاری ارزش بازی کردن رو داره باید بگم که این بازی کاملا به سلیقه ی شما بستگی داره و ممکن هست که از این بازی لذت ببرید و یا از اون متنفر باشید. اگر به خوندن مانگا های ژاپنی علاقه دارید و حوصله ی تجربه ی ۷ ساعته ی این بازی رو دارید ( با توجه به این که توانایی دور تند برای دیدن دیالوگ ها وجود داره) این بازی انتخاب خوبی هست و میتونید همین حالا از فروشگاه پلی استیشن ، ایکس باکس ، ویندوز ، سوییچ و یا استیم این بازی رو تهیه کنید و از این بازی استفاده ی کافی رو ببرید.

از این که با نقد و برسی این بازی همراه تیم گیم اینجا بودید متشکریم و امیدوارم در خرید این بازی شما رو راهنمایی کرده باشیم.

6.5

Good

  • گرافیک کلی قابل قبول
  • داستان قوی
  • دیالوگ های خلاقانه

Bad

  • نبود تعادل در طراحی ظاهری شخصیت ها
  • منوی بسیار بد
  • موسیقی معمولی