استودیوی اسمایل‌گیت اخیرا اعلام کرد که پشتیبانی خود از بازی تیراندازی CrossfireX را در تاریخ 28 اردیبهشت 1402 (18 مه 2023) به پایان می‌رساند. این استودیو در ادامه توضیح داد که در تاریخ اعلام شده، فروش CrossfireX در فروشگاه ایکس باکس متوقف می‌شود و این بازی محتوای جدیدی دریافت نخواهد کرد. علاوه بر این، سرورهای این بازی در تاریخ گفته شده خاموش خواهند شد.

به گفته‌ی اسمایل‌گیت، بازیکنانی در 14 روز گذشته هر محتوایی از بازی CrossfireX را خریداری کرده باشند، واجد شرایط بازپرداخت هستند. همچنین این توسعه‌دهنده تایید کرد که کمپین‌های تک‌نفره توسعه‌یافته توسط شرکت رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment)، فقط تا 18 مه در دسترس خواهند بود. علاوه بر این، فروشگاه بازی تا زمان مقرر شده همچنان برای خرج کردن ارز باقیمانده بازیکنان باز خواهد ماند اما گزینه خرید CFP/GP غیرفعال شده است.

بازیکنان تنها تا زمان بسته شدن سرورهای CrossfireX به داده‌های خود از جمله پیشرفت درون بازی و محتوای خریداری‌شده دسترسی خواهند داشت. در ادامه شرکت اسمایل‌گیت در مورد اینکه چرا پشتیبانی از بازی CrossfireX پایان می‌یابد، گفت:

در حالی که تیم ما سخت تلاش می‌کرد تا با انتشار به‌روزرسانی‌های مختلف، محتوای تازه مانند بهبودها، نقشه‌ها، حالت‌ها و رویدادهای درون‌ بازی را ارائه کند اما در نهایت CrossfireX به آنچه در نظر داشتیم، نرسید. در نتیجه تصمیم سختی برای بستن بازی گرفتیم.

CrossfireX که در فوریه 2022 برای کنسول‌های ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر شد، دارای دو کمپین تک نفره به نام Operation است که توسط شرکت رمدی توسعه یافته‌اند. با اینکه CrossfireX یک بازی چند نفره رایگان است اما پرداخت‌های درون برنامه‌ای زیادی را شامل می‌شود. این بازی در زمان انتشار، به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و بسیاری از منتقدان تمام محتوای تک نفره و چند نفره‌ی این بازی را یکی از بدترین عناوین سال گذشته می‌دانستند.

Categories اخبار

Comments

No Comments

Leave a Reply