در دنیایی فانتزی که با مشکل خشکسالی به ظاهر بی پایان روبرو شده، به قهرمان اصلی داستان که بی نام و نشان است، The Rainmaker اهدا می شود، ابزاری که یک ابر بارانی منفرد را ظاهر می کند و به کمک آن می توان مناطقی که نیاز به آب دارند را سیراب نمود. A Winding Path یک بازی ماجراجویی دوبعدی بسیار جذاب است که همه چیز در آن، با دست طراحی شده است که با یک سبک هنری مینیمالیستی منحصر به فرد ظاهر می شود. این بازی توسط استودیوی Three Eyed Games طراحی و ساخته شده و در تاریخ 26 اوت 2021 برای PC منتشر شد و به علت استقبال بسیار خوبی که از آن به عمل آمد، در سال 2022 برای دارندگان کنسول نینتندو سوئیچ نیز عرضه شد. این یک بازی ماجراجویی کوچک عالی با سبک هنر بسیار ساده اما از نظر بصری خیره کننده است که با گیم پلی آرامش بخش خود می تواند همه پلیرها را سرگرم کند. در این مقاله به نقد و بررسی این شاهکار مستقل می پردازیم.
محتوای داستان، قلب و روح بازی A Winding Path را تشکیل می دهند و در عین لمس چندین موضوع، نسبتاً ساده است. در ابتدا مشخص نیست که چرا شما، یک آدمک سرگردان هستید که باید چندین مشکل را در یک دنیای ناشناخته حل کنید که گرفتار خشکسالی و قحطی شده است. مانند هر بازی داستان محور، با کاوش بیشتر در این دنیای عجیب و غریب سیاه و سفید رنگ، همه چیز واضح تر می شود. بدون پرداختن بیش از حد به جزئیات داستان، فساد، بی اعتمادی و ناامیدی را در پازل های سبک و با حل مشکلات مردم شهر کشف خواهید کرد. در واقع شما باید شهرها و روستاها را کاوش کنید تا معمای این خشکسالی ناگهانی را حل کنید.

داستان بازی با کمک به مردم محلی سه منطقه به طور جداگانه پیش می رود. قبل از اینکه به یک روستا و سپس یک شهر بروید، در یک روستای ساده با چند نفر از ساکنین آنجا تعامل می کنید. هر قسمت از ماجراجویی بازی نیاز دارد که یکسری پازل ها را حل کنید. با این حال، هیچ یک از معماهای A Winding Path به خصوص دشوار نیست. بیشتر آنها نیاز دارند که با یک نفر صحبت کنید و سپس برای صحبت با دیگری به منطقه دیگری سفر کنید. The Rainmaker به عنوان تنها ابزار شما در بازی محسوب می شود که باید آن را در مواقع ضروری بنوازید. این ابزار موسیقی همچنین برای فراخوانی ابرهای بارانی استفاده می شود و باید از آب در چندین پازل استفاده کنید و باران به کارتان می آید.
البته برخی پازل ها واقعا شما را به فکر وادار می کنند و جذابیتی دارد که باعث می شود بخواهید به بازی ادامه دهید تا ببینید داستان بعدی چه خواهد بود. علاوه بر جذابیت مینیمالیستی هنر و صداگذاری بازی A Winding Path، داستان آن دارای مضامین فوق‌العاده‌ای درباره اجتماع و کمک به اطرافیانتان است. فقط یک شرور در بازی وجود دارد، یک تاجر چاق که گناهکار معاملات تجاری غیرقانونی مختلف است. علیرغم مدت زمان کوتاه این بازی، موضوعات مختلفی را در بر می گیرد و در حالات مختلف، از ماجراجویی ساده گرفته تا موضوعاتی مانند فساد را شامل می شود. با این حال، در تمام طول داستان خود کاملا شفاف و واضح باقی می ماند. لذت واقعی در بازی A Winding Path کشف دوازده قطره شبنم است که به عنوان نقطه عطفی برای پیشرفت شما عمل می کنند ک هالبته جمع آوری همه آنها لازم نیست.
با توجه به اینکه گیم پلی این بازی اصلا پیچیده نیست، کنترل های آن نیز واقعا ساده هستند و صفحه کلید و کنترلر هر دو کاملاً خوب کار می کنند. به نظرم در بازیهایی مانند این عنوان، پشتیبانی از کنترلر بسیار مهم است، زیرا تمایل دارید این نوع بازی ها را از فاصله دور نسبت به صفحه نمایش و در حالی که روی مبل خود در حال استراحت هستید، انجام دهید. این یک بازی ساده است که بسیار خوب ساخته شده و راه درستی برای انجام آن است.

زیبایی شناسی این بازی واقعا فوق العاده و خیره کننده است، من عاشق گرافیک، موسیقی و کل فضای عمومی این بازی هستم. بسیار آرامش بخش و آرام است و به من این احساس را می دهد که در یک کتاب داستان واقعی هستم! من همچنین عاشق مفهوم و همه ویژگی های تعاملی این عنوان هستم. تمام چیزهایی که در بازی A Winding Path می بینید، همگی به زیبایی هر چه تمام تر با دست طراحی شده اند و شما در دنیایی قدم می گذارید که دارای تم سیاه و سفیدی است که با دست کشیده شده اند، جایی که در آن فقط آدمک ها زندگی می کنند.

به طور کلی بهترین کلمه ای که می توانم لحن بازی A Winding Path را توصیف کنم، این است که بگویم واقعا دلگرم کننده است. این یک ماجراجویی داستانی آرامش‌بخش و ارزان قیمت است که می‌توان آن را در حدود دو ساعت به پایان رساند. حتی اتمسفر و موسیقی آن نیز آرامش بخش هستند، مانند یک نسیم آرام تابستانی است که بازی کردن در حالت بدون هیچ گونه تحمیل فشاری را ایجاد می کند. با این حال این عنوان به مذاق همه نخواهد بود، کسانی که به دنبال اکشن واقعی هستند باید از این بازی صرف نظر کنند. همچنین در این عنوان معماهای دشواری برای به چالش کشیدن مغز خود پیدا نخواهید کرد. اما اگر از یک ماجراجویی آرام با احساس آرامش لذت می برید، این بازی برای شماست. به سادگی یک قدم زدن دوست داشتنی در یک دنیای کوچک زیبا.

8.5

Good

  • سبک هنری فوق العاده ساده و در عین حال خیره کننده
  • موسیقی های متن آرامش بخش
  • شخصیت پردازی دوبعدی عالی کاراکترهای داستان
  • روایت داستانی جذاب و دوست داشتنی
  • معماهای جالب و آسان

Bad

  • یک بازی واقعا کوتاه است
  • ترجمه انگلیسی، علیرغم تلاش اساسی آشکار، از چندین اشتباه تایپی رنج می برد

Comments

No Comments

Leave a Reply