در بازی AER: Memories of Old بشما در نقش شخصیت اصلی بازی که یک دختر نوجوان به اسم Auk است، قرار دارید. او دختری است که به دلیل داشتن نیروی عجیبی توانایی تغییر شکل دادن دارد و قصدش رفتن به سرزمین خدایان است که شما در نقش او یک باید جزایر مختلفی را اکتشتاف می کنید، بازیکن باید معماهای بازی را حل پاسخ دهد و به طور کلی باید مناطق مختلف را کشف کند. بازیکن در طی ماجراجویی او با یک فانوس جادویی و توانایی تبدیل به پرنده شدن به رسیدن به خواست او کمک خواهد کرد. در محیط بازی یکسری  ویرانه وجود دارد که سیاه چال های AER هستند و به هر ترتیب قابل اکتشاف هستند و به طور کلی محیط بازی از ابتدا جهان باز طراحی شده است. این آزادی به بازیکن این امکان را می دهد در اطراف نقشه پرواز کند و به محیط های مختلفی ماجراجویی کند.

در گیم پلی Aer: Memories of Old کاراکتر های و شخصیت هایی که با آنها تعامل دارید نکات کلی مکان های بازی را به بازیکن نشان می دهند و مکانهای دیدنی و مهم بازی نیز با نشانه های خاصی نشان داده می شوند و باعث می شوند از مکان های دیگر موجود در بازی متمایز شوند. هر یک از محیط های بازی  شامل معماهای سرگرم کننده و جذابی است. به طور کلی ماجراجویی بازی بسیار کوتاه است با این وجود بسیار سرگرم کننده و جذاب است. یکی از مواردی که در این بازی می توان به آن خورده گرفت کیفیت پایین جزئیات محیط است.

به طور کلی بازی AER: Memories of Old از لحاظ ظاهری دارای طراحی بصری خوبی است. مکان های بازی از جمله غارهای تاریک آن به خوبی طراحی شده اند و اگرچه معماهای آنها برای مدت طولانی برای بازیکن سرگرم کننده نیستند اما رضایت بخش هستند و کاملاً در موقعیت های مناسبی بکارگرفته شده اند. می توان گفت که این بازی با وجود طراحی های بصری ساده خود در جلب بسیار توجه بازیکنان کاملا رضایت بخش بنظر می رسد. برای مثال هنگام پرواز کردن و بالا آمدن از روی جهان بازی شاهد طراحی های چشم نواز محیط آن خواهید شد.

در گیم پلی بازی Aer: Memories of Old همانظور که اشاره شد کاراکتر بازی قابلیت پرواز کردن و پریدن از سکو های مختلفی را دارد و با فانوس جادویی که به همراه دارد می تواند  سوئیچ هایی را فعال کند تا بتواند ارواحی را ببیند که در آنها نکاتی نهفته شده است. او با وجود نداشتن توانایی های مبارزه ای و محدود بودن برخی از محیط های بازی می تواند گیم پلی سرگرم کننده ای برای بازیکنان فراهم کند. پازل ها و معماهای بازی به اندازه کافی پیچیده و متنوع هستند تا هیچ گاه تکراری و یا خسته کننده بنظر نرسند. خوشبختانه هیچ یک از محیط های بازی AER بیش از حد گیج کننده نیستند و بازیکن به ندرت بیش از چند دقیقه گیج نخواهد شد.

بازی AER: Memories of Old از لحاظ طراحی موسیقی از موسیقی های سطح بالا و صدا گذاری های قابل قبول و خوبی در محیط خود استفاده کرده است و با ظرافت هرچه تمام تر مححیط های بازی را زنده نشان می دهد. برای مثال در محیط غارهای بازی زمزمه هایی از مردمان فراموش شده است را خواهید شنید که لحظات پایانی آنها که برای همیشه در غارها اسیر می شوند بسیار جذاب و تاثیر گذار است و همچنین می توانید شاهد استفاده از نور Karlah باشید که نورپردازی جذابی در محیط بازی ایجاد کرده است.

در بازی AER: Memories of Old یکی از مشکلاتی که به چشم می خورد گیم پلی بازی از لحاظ زمانی است. به طوری که اگر انتظار ماجراجویی طولانی و پر پیچ و خمی را در ذهن دارید بدون شک از این بازی ناامید خواهید شد. می توان گفت که این بازی اثری کاملاً مختصر و کوتاه است و متاسفانه بعد از روایات اصلی داستان کمی تکراری و خسته کننده بنظر می رسد.

بازی جذاب و سرگرم کننده AER: Memories of Old دارای عملکرد هوشمندانه و جذابی است و در طول گیم پلی آن به جرئت می توان گفت هیچ مشکلی در عملکرد فنی و کانیک گیم پلی بازی دیده نشد. بازی از طراحی های بصری و هنری بسیار زیبایی برخوردار بود و از لحاظ بصری نمی توان اشکالی در آن دید اما متاسفانه گرافیک بازی در سطح بازی های نسل هشتم و امروزی نیست هرچند که در نوع خود به خوبی عمل کرده است. اگر به دنبال یک ماجراجویی جذاب مانند سری بازی Zelda هستید و به بازی های سبک ماجراجویی و اکشن علاقه دارید بازی AER Memories of Old یک بازی بسیار جذاب و سرگرم کننده است و با وجود گیم پلی کوتاه خود همچنان ارزش تجربه بسیار بالایی دارد.

 

7.0

Good

  • طراحی های بصری و محیطی زیبا
  • گیم پلی سرگرم کننده و جذاب
  • موسیقی متن و صداگذاری خوب

Bad

  • داستان نه چندان جذاب
  • گرافیک سطح پایین
  • کوتاه بودن گیم پلی بازی