برخی از عناوین جسارت خود را برای جابجا کردن و یا تغییر دادن برخی از المان های یک سبک به خوبی نشان میدهند، فارق از مشکلات و نکات خوب و بد هر عنوان، اگر بتوانند در ایجاد این تغییر المان ها موفق ظاهر شوند عنوان آن ها تبدیل به یک اثر با ارزش و متفاوت خواهد شد، دلیلش هم این است که همین تغییرات میتوانند پایه گذار سبک و یا زیر سبک جدیدی در صنعت ویدیوگیم باشند، در طول این سال سبک های زیادی به این صنعت اضافه شده و نقش اصلی را نیز در اینکار، عناوین کوچک و بی نام نشانی ایفا کرده اند که با نوآوری های کوچک و بزرگشان، نردبانی برای بالا رفتن عناوین بزرگ و انقلابی این سبک ها بوده اند، بازی مورد بررسی امروز ما نیز جز کوچکی از همین نردبان است که میتواند باعث جهشی در سبک خود شود، مدت هاست که بازی های سبک آرکید و Shot them All یعنی همان سبک رکوردی یا امتیازی خودماندر یک فضا و با المان های تکراری شونده درجا میزند، حتی بهترین های این سبک نیز در چند سال اخیر صرفا فقط از کیفیت بالایی برخوردار بوده اند، اما نوآوری خاصی را برای بازی به ارمغان نداشته اند، اما حالا Boomerang X اینجاست تا در کنار برخی دیگر از عناوین بی نام و نشان دیگر این سبک شروعی برای نوآوری های بیشتر باشد.

بررسی شده بر روی پلتفرم Nintendo Switch , منتشر شده در سال 2021 بر روی سیستم رایانه های شخصی و پلتفرم Nintendo Switch .

بررسی را از همان تصویر و احساس اولیه ام نسبت بازی شروع میکنم، با اولین ورود به دنیای بازی سبک هنری و رمز آلود آن توجه من را سریعا نسبت به خودش جلب کرد، در واقع از همان ابتدای کار فضا و اتمسفر بازی تاثیر خودش را بر روی مخاطب خواهد گذاشت و به شما این نوید یا حتی هشدار را میدهد که در پس تمامی این اتفاقات و مکان ها، چیزی بیشتر  و بزرگتر از یک کشتار و قتل عام بی هدف دشمنان وجود دارد، اما داستان از همان ابتدا خودش را لو نخواهد داد، بلکه با فضا ها، تصاویر هنری، تم رمز آلود و صد البته یک بومرنگ دیوانه وار توجه اصلی شما را از روایت کوچک پشت پرده اش خواهد گرفت، انگار  که بازی تلفیقی است از فیلم های تارانتینو و نولان، دیوانگی و پوچ گرایی تارانتینو آن هم هنگامی که کریستوفر نولان سعی دارد توجه شما را با بازی ها و ایده های تخیلی و خودش از رویه اصلی منحرف کرده تا در پایان شما را شوکه یا مغرتان را منفجر کند. پس توصیه میکنم بازی را بیش از یکبار انجام داده و بیشتر از گشتن به دنبال دیالوگ سعی در درک بهتر مفهوم های آن و جزییات پنهان شده کنید.

Boomerang X نه میخواهد به فرمول و ریشه های اصلی سبک پشت کند، نه دوست دارد در میان کلیشه های آن ها درجا بزند، به نوعی بازی از شما خواهد پرسید، به چه چیزی نیاز دارید؟ دلتان میخواهد مبارزات دیوانه وار و سریع عناوین مشابه را تجربه کنید و بدون فکر به چیزی و یا حتی کات سین های مختلف فقط و فقط کشتار راه بیاندازید؟ بفرمایید، این گوی و این میدان. به دنبال روشی تازه برای کشتار هستید؟ پس شگفت زده میشوید که یک بومرنگ چه کار هایی که میتواند انجام دهد، نوآوری و فضا سازی های خاص نیز در خدمت شماست، اصلا تمامی این ها به کنار، اگر فکر میکنید بازی های این سبک پوچ و بی هدف هستند، پس با من همراه شو تا خلاف حرفت را ثابت کنم. خب، چه چیز دیگری لازم است تا عاشق یک بازی شد؟؟؟

اما سری هم به نبرد های بازی بزنیم که همچنان هسته اصلی Boomerang X را تشکیل میدهند، شما در ابتدا وارد یک جزیره خواهید شد و تنها یک بومرنگ در دست دارید، بومرنگی که میتوانید آن را به سمت دشمنان پرتاب کرده و پس از مدت زمان مشخصی آن را به سمت خود فرا بخوانید، رفته رفته و با پیش روی در مراحل قابلیت های جدیدی را بدست خواهید آورد که هیجان اصلی این مبارزات هستند، شما میتوانید هنگام پرتاب بومرنگ خود در جهت آن تله پورت کنید، مدت زمان آن را کمتر کنید، قابلیتی برای کشتار چندین دشمن به آن اضافه کنید، آن را مانند یک نارنجک در میان انبوهی از دشمنان منفجر کرده و یا حتی با آن در هوا شلیک کنید. البته این به این معنی نیست که صرفا شما باید تمامی دشمنان موجود را برای پیشروی نابود کنید، بلکه تعداد از دشمنان با رنگ زرد مشخص شده و شما میتوانید با اجتناب از کشتار تمامی موجودات، فقط به مبارزه با دشمنان مشخص شده برای فرار از آن منطقه بسنده کنید، اما کشتن دشمنان بیشتر برای دست یافتن به ارتقا ها ضروری خواهد بود.

با تمام این گفته ها میتوان این عنوان را یکی از بهترین های سبک خود نامید و بهتر است برای درک بهتر بازی و لذت از نبرد ها و کاوش در دل بازی و مفهوم های بی نظیرش آن را تهیه کرده و مطمئن باشید به هیچ عنوان از این کار پشیمان نخواهید شد.

9.0

Good

  • داستان پردازی مفهومی و بسیار جذاب
  • سیستم مبارزات بی نظیر
  • طراحی های هنری و وهم انگیز

Bad

  • ساده بودن برخی از قسمت ها و مبارزات