آن چیزی که شاید عمده کاربران صنعت گیم به دنبال آن هستند ، انجام بازی هایی است که ساعاتی آن ها را از دنیای واقعی فاصله بدهد و تمام فکر و ذکر کاربر به بازی معطوف گردد. بازی Bus Simulator: Official Map Extension در واقع قادر نیست تا حس جذاب و مهیج یک بازی ویدئویی را به شما منتقل کند. همین امر باعث می شود تا شما نتوانید از انجام این بازی لذت ببرید و در نتیجه از انجام این بازی سرخورده خواهید شد.

در تمام طول بازی شما هیچ گونه اتفاق بحث بر انگیز و خلاقانه ای را شاهد نخواهید بود. شما درگیر یک امر تکراری خواهید شد. شما باید در ایستگاه های اتوبوس توقف کنید ، مسافران را سوار کنید و سپس مجدد حرکت کنید. با این تعاریف مشخص می شود که هیچ گونه هیجانی در انتظار شما نخواهد بود. در نتیجه بر خلاف تعریف و تمجید سازندگان این بازی از این اثر ، باید بگوییم که شما در مواجهه با این بازی ، با یک بازی بی روح روبرو خواهید شد.

با تفاسیر انجام شده در ابتدای این مطلب ، یک چیز به شکل واضح قابل درک می باشد ، آن هم اینکه این بازی نمی تواند شما را سرگرم کند. اصلی ترین ویژگی بازی های رایانه ای سرگرم کردن کاربر می باشد. جایی که خالقان این بازی به هیچ عنوان در آن موفق عمل نکرده اند. انجام این بازی ، آن هم در عصر امروز با حضور انبوه زیادی از بازی های قدرتمند ، به هیچ عنوان به شما پیشنهاد نمی شود.

سازندگان بازی Bus Simulator: Official Map Extension بر این باور هستند که شما در هر مرحله با توجه به اینکه در فضا های جدیدی قرار می گیرید ، حتما هیجانی خواهید شد. اما این باور کاملا اشتباه می باشد. در واقع شاید شما به واقع فضا های جدیدی را تجربه کنید اما به هیچ عنوان این فضا ها با توجه به وجود بازی های مشابه راضی کننده نخواهند بود. شاید اگر این بازی حدود 10 سال پیش منتشر شده بود ، نظر ما چیز دیگری بود.

در جریان بازی و هنگامی که ما قرار است مسافران خود را سوار کنیم ، دیالوگی میان کاراکتر اصلی و مسافر اتفاق می افتد. این موضوع تقریبا برای همه مسافران یکسان و تکراری می باشد و زمانی که به آن دقت می کنیم ، متوجه می شویم که به چه اندازه این موضوع باعث شده تا روند بازی خسته کننده تر از آنچه که فرض می شود گردد. ای کاش خالقان این بازی با دقت بیشتری خلاقیت هایی را برای این بازی در نظر می گرفتند.

نوع انیمیشن کاراکتر های این بازی نیز تقریبا بد و فاجعه می باشد. در واقع ما شاهد آن هستیم که مکانیزم حرکت کردن کاراکتر ها بسیار ضعیف بوده و انگار این بازی برای سالیان قدیم و در دهه گذشته ساخته شده است. در کاراکتر ها هم ما تفاوت هایی می بینیم اما خب این تفاوت ها به هیچ عنوان یک نقطه قوت برای این بازی به حساب نمی آیند. در این بازی عیب و ایرادات بسیار زیاد هستند.

وسیله نقلیه اصلی شما یعنی اتوبوس از منظر شبیه سازی بسیار دقیق طراحی شده است. در واقع در این زمینه ما شاهد هستیم که خالقان این بازی موفق عمل کرده اند. بدین معنی که چه از نمای خارجی و چه از نمای داخلی ، اتوبوس بسیار واقع گرایانه ساخته شده است. این واقع گرایانه بودن تقریبا به حدی کمک کرده تا شما خودتان را در موقعیت کاراکتر اصلی بازی قرار بدهید و کمی با آن همراه شوید.

اما خب مکانیزم حرکنی اتوبوس باز هم بسیار بد می باشد. در واقع شما به راحتی متوجه می شوید که در یک بازی کامپیوتری قرار دارید و اصلا نمی توانید از آن احساس رضایت کنید. این سخت گیری ها برای این بازی کاملا بجا می باشد. اثری که در سال 2019 روانه بازار شده و خالقان آن کلی ادعا کرده اند ، به هیچ عنوان نباید همچین عملکرد ضعیفی را به جای بگذارد.

در پایان و در قالب جمع بندی کلی از این بازی ، باید تکرار کنیم که به هیچ عنوان انجام این بازی شما را سرگرم نخواهد کرد. به این خاطر که اگر شما جزء علاقه مندان به صنعت گیم باشید ، متوجه می شوید که این بازی یک بازی غیر مناسب برای این روز ها می باشد. همین حالا ما می توانیم هزاران عنوان بازی شبیه سازی بهتر از این بازی را تجربه نماییم. ایراد اصلی این بازی شاید نداشتن داستان و قصه می باشد. گرافیک و گیم پلی شاید یک حد نسبی داشته باشند اما این امر به هیچ عنوان به یک نکته کمک کننده تبدیل نشده است.

3.5

Good

  • گسترده بودن نقشه بازی
  • تجربه روز و شب و موقعیت های مختلف

Bad

  • گرافیک بسیار معمولی
  • عدم توجه به قصه و داستان
  • مکانیزم غیر طبیعی برای کاراکتر ها و اتوبوس