بازی Composer World همانطور که نامش پیداست، عنوانی برای ساخت موسیقی برای نینتندو سوییچ است. این بازی هنر پیچیده ساخت موسیقی را می طلبد و سعی می کند آن را به یک بازی ساده تبدیل کند که از نظر گرافیکی یادآور Mario Paint است. با اینکه ممکن است این بازی مستقل برای همه مناسب نباشد، اما اگر می‌خواهید چند آهنگ بسازید (و به شرطی که بدانید در حال انجام چه کاری هستید)، این عنوان سبک‌های موسیقی شما را به خوبی پوشش می‌دهد و مطمئنم از تجربه آن پشیمان نخواهید شد.

البته در گذشته چندین نسخه متعدد از این مجموعه که در قالب سری Composer دسته بندی می شود، عرضه شده بود و این نسخه فعلی به عنوان جدیدترین بازی محسوب می شود که در 25 اکتبر 2023 به طور انحصاری برای Nintendo Switch منتشر شده است. با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Game Inja با ما همراه باشید.

اولین چیزی که در بازی Composer World بیشتر از همه توجه من را به خودش جلب کرد، تعداد زیادی از گزینه های قابل انتخاب است که در دسترس قرار دارند. در ابتدا شما با انتخاب یک قالب موسیقی شروع می کنید و اینکه آیا در حال ساخت یک قطعه جاز هستید یا یک آهنگ پاپ، به سلیقه شما بستگی دارد. در واقع، 9 نوع آهنگ مختلف از سبک های موسیقی متنوع برای امتحان کردن وجود دارد، از جمله 8 بیت، ارکستر و synth.

وقتی که در مورد سبک مورد نظر خود تصمیم گرفتید، یک صفحه موسیقی خالی به شما ارائه می شود که جزئیات زیادی دارد، با 263 میله یا نوار آماده پر کردن، به این معنی که موسیقی زیادی برای نواختن وجود دارد. این ویژگی به افراد علاقمند و خلاق اجازه می دهد تا قطعات موسیقی تقریباً با هر اندازه ای را ایجاد نمایند.

متأسفانه، در بازی Composer World هیچ گونه ویژگی مرتبط با آموزش یا مقدمه وجود ندارد. البته کار سختی نیست که بدانید چه کاری باید انجام دهید. عنصر اصلی گیم پلی این است که ابزارهای مختلف را از بالای منطقه بازی روی صفحه موسیقی خود بکشید و رها کنید. تا زمانی که بدانید چه نوع موسیقی می نوازید، فقط به طور تصادفی سازها را به نت های ناشناخته اختصاص می دهید. در حالی که این می تواند برای خنده سرگرم کننده باشد، من فکر نمی کنم هدف بازی این بوده باشد.

به طور کلی در این بازی خلق موسیقی چندان آسان نیست. ایجاد یک ترکیب واقعی به زمان نیاز دارد، با نت ها، بیت ها و سازهایی که باید در نظر گرفته شوند. Composer World تمام تلاش خود را می کند تا از این هنر زیبا استفاده کند و به هر کسی اجازه دهد تا با در اختیار گذاشتن ابزارهای مناسب، شاهکار خود را خلق کند. اما کاری که انجام نمی دهد این است که به شما یاد می دهد چگونه موسیقی را بخوانید و یا آهنگ سازی کنید.

در مورد کنترل ها نیز می توان گفت واقعا ساده هستند. کافیست مکان نما روی صفحه را روی ابزار یا گزینه مورد نظر خود حرکت دهید و A را فشار دهید تا آن را انتخاب کنید. بازی کردن در حالت handheld نینتندو سوئیچ، به شما امکان می دهد از صفحه لمسی این کنسول برای ایجاد نت ها یا آهنگ های دلخواه خود استفاده کنید. این در بیشتر موارد به خوبی کار می کند، اگرچه برخی از آیتم ها کمی کوچک هستند و به جای آن نیاز به لمس مکرر یا حرکت کنترلر دارند.

از نظر گرافیکی، Composer World یک رابط کاربری بسیار ساده دارد که باعث می‌شود همه چیز صاف و تمیز نگه داشته شود، به سرعت بارگیری شود و بازیکنان بر روی کار خود تمرکز کنند. متعاقبا این دقیقا یک بازی زیبا نیست، به خصوص منو. جلوه های بصری خیلی ساده بوده و فاقد هر گونه جزئیات آنچنانی می باشند.

ایجاد موسیقی یک چیز است، اما در مورد اشتراک گذاری آنها چطور؟ خوشبختانه این بازی به شما امکان می دهد آهنگ های ساخته شده توسط خودتان را ذخیره کنید و حتی آنها را برای اشتراک گذاری با سایر بازیکنان جهان آپلود کنید. این یک افزونه سرگرم کننده است که به شما امکان می دهد آهنگ های خود را نام گذاری کرده و برای آن یک نماد طراحی کنید. گوش دادن به آهنگ های دیگر بازیکنان به شما با آیتم هایی برای آواتارتان پاداش می دهد و انگیزه خوبی برای اشتراک گذاری و لذت بردن از یک جامعه موسیقی به شما می دهد.

به طور کلی، بازی Composer World یک رویکرد بدون حاشیه برای ساخت انواع آهنگ ها را ارائه می دهد و با وجود زیبایی شناسی ساده، یک ابزار خلق قوی در اینجا وجود دارد. ایراداتی مانند عدم امکان تغییر کلیدها و نبود آموزش، مشکلاتی در بازی ایجاد می کند. با این حال، اگر از آهنگسازی لذت می برید، این بازی باید هر کسی را که به دنبال راهی برای انتشار موسیقی خود در جهان است راضی نگه دارد.

7.0

Good

  • جزئیات گرافیکی ساده و در عین حال تاثیرگذار
  • قابلیت به اشتراک گذاشتن آهنگ ها یک افزونه سرگرم کننده است
  • از یک رابط کاربری بسیار ساده و قابل فهم استفاده می کند
  • کنترل های پاسخگو و ساده ای دارد

Bad

  • امکان تغییر دکمه های پیشفرض بازی وجود ندارد
  • فقدان هر گونه آموزش، بازیکنان را دچار سردرگمی می کند

Comments

No Comments

Leave a Reply