از زمانی که نسخه هفتم از سری پرطرفدار Heroes of Might and Magic شکست خورد و هیچ دنباله ای برای آن منتشر نشد، زیرمجموعه بازی‌های استراتژی ماجراجویی برای چندین سال در سکوت مطلق به سر می بردند. حتی عرضه بازی ناامید کننده King’s Bounty 2 نیز کمک چندانی به این ژانر قدیمی و پرطرفدار نکرد، بنابراین سازندگان بازیهای مستقل خودشان دست به کار شدند تا برای یکبار دیگر هم که شده، یاد و خاطره این نوع بازی ها را احیا کنند و دوباره آن را بر سر زبان ها بیندازند. آیا بازی Hero’s Hour که توسط توسعه دهنده Benjamin Hauer ساخته شده، می تواند اولین سیگنال احیای بازی های استراتژی ماجراجویی قدیمی باشد؟ برای پاسخ به این سوال در وب سایت Game Inja با ما همراه باشید.

Hero’s Hour از شما دعوت می کند تا یک جناح را انتخاب کنید، شهرک خود را بسازید، با نگهبانانی که از گنج ها محافظت می کنند، بجنگید و قهرمانان خودتان را ارتقا دهید. در نهایت، هدف شما در هر رقابت بازی، شکست دادن قهرمانان دشمن و گرفتن شهرهای آنها برای تسلط بر نقشه است. هنگامی که دو ارتش با هم روبرو می شوند، شما فرماندهی نیروهای خود را در یک درگیری تاکتیکی بلادرنگ به سبک جنگنده خودکار به عهده می گیرید که در آن می توانید دستورات حرکتی و موضع گیری کلی و همچنین جادوها را انجام دهید، اما مبارزه این بازی به طور خودکار اتفاق می افتد. می توانید حالت های استراتژیک و تاکتیکی را در حالت کمپین یا در چالش های حالت skirmish تجربه کنید.

از نظر گرافیکی، سبک هنری پیکسل ساده Hero’s Hour به دنیای آن ظاهری پر جنب و جوش و واضح می دهد، به خصوص در نقشه استراتژیک. با این حال، زمانی که صفحه با جزئیات بیشتری از نمای شهر و نبردهای بزرگ تاکتیکی شلوغ می شود، این خوانایی کاهش می یابد که دیدن جزئیات مهم و تشکیلات نیرو را به راحتی دشوار می کند. اما جلوه های صوتی با ارائه انواع سبک های موسیقی که بکاملا با لحن بازی مطابقت دارند، واقعا برجسته است. موسیقی واقعاً به Hero’s Hour حسی آرامش بخش می دهد که واقعا قابل تحسین است. جلوه‌های صوتی مربوط به واحدهای جنگی و جهان بازی بسیار کم است، اما کار را برای زنده کردن دنیا به خوبی انجام می‌دهند.

یقینا مهمترین ویژگی Hero’s Hour، گیم پلی است که آن را به یک تجربه استراتژی ماجراجویی لذت بخش تبدیل می کند. به طوری که این بازی از سیستم های پیچیده سایر عناوین استراتژی استفاده نمی کند، بلکه به بازیکنان اجازه می دهد بیشتر روی جنبه ماجراجویی تمرکز کنند. البته این بدان معنا نیست که مکانیزم های استراتژیک مانند مدیریت قهرمانان بازی، گنج یابی و مبارزات انتخاباتی، سطحی هستند. آنها به گونه ای پیاده سازی شده اند که بازیکن را وارد تجزیه و تحلیل عمیق نکنند و جریان بازی را متوقف نکنند.

چشمگیرترین جنبه این بازی بدون شک تنوع استراتژیک آن است که شامل یازده جناح مختلف با فهرست‌ها، توانایی‌ها و کلاس‌های قهرمان مجزا و همچنین یک سیستم انتخاب واحد جذاب در هر فهرست است. نه تنها جناح ها در سبک بازی تاکتیکی خود متمایز هستند، بلکه تعداد زیاد آنها قابلیت پخش مجدد Hero’s Hour را بیش از پیش افزایش می دهد. همچنین به این کمک می کند که هر جناح، فهرست قهرمانان منحصر به فرد خود را داشته باشد که به شیوه خاص خود به جنگ نزدیک می شوند و عناصر بیشتری را برای بازیکنان اضافه می کند تا در تصمیم گیری خود در نظر بگیرند.

با توجه به سیستم انتخاب واحد، هر جناح دارای شش طبقه از واحدهای مرتبط با جناح خود است که برای استخدام در شهرهای همسو با آن جناح در دسترس هستند. بسته به هر جناح خاص، در هر سطح معین، شما ممکن است این گزینه را داشته باشید که از بین دو واحد مختلف برای تقویت ارتش خود انتخاب کنید. در مقام مقایسه، سری Heroes of Might and Magic معمولاً به بازیکنان هفت طبقه واحد جنگی می‌داد، اما هیچ انعطاف‌پذیری در انتخاب در هر ردیف وجود نداشت. این مکانیزم گیم پلی Hero’s Hour، نه تنها باعث می‌شود که هر جناح تنوع بیشتری داشته باشد، بلکه همچنین به شما این فرصت را می‌دهد که با تصمیمات حریف و تغییر چشم‌انداز استراتژیک خود سازگار شوید. چنین سیستمی لایه جدیدی از پویایی رقابتی را به این نوع بازی استراتژی اضافه می کند.

 

به نظرم ناامیدکننده‌ترین جنبه این بازی، فقدان کامل حالت چندنفره آنلاین است که فرصت بزرگ از دست رفته ای محسوب می شود که ممکن است به طور ناخواسته ارزش پخش مجدد آن را تحت تأثیر قرار دهد. در حالی که Hero’s Hour گزینه‌های تعاونی یا رقابتی آفلاین Hotseat را ارائه می‌کند، حالت آنلاین به طور قابل توجهی وجود ندارد، به خصوص به دلیل سرعت سریع گیم پلی و حالت رقابتی آن.

به طور خلاصه، Hero’s Hour قطعا شما را به بازگشت به بازی های استراتژی ماجراجویی قدیمی امیدوار می کند. پیشرفت سریع، تنوع جناح ها و سبک هنری پیکسلی بی‌نظیر و موسیقی عالی آن، بدون شک عمق استراتژیک و جذابیت سرگرم‌کننده‌ای به بازی می‌دهد. فقدان حالت آنلاین مساله ای بحث برانگیز را در مورد طول عمر بازی در دراز مدت ایجاد می کند. با این وجود، این یک ماجراجویی استراتژیک سرگرم‌کننده با سرعت سریع است که ارزش وقت شما را دارد. اگر سری Heroes of Might and Magic یا بازی King’s Bounty را دوست دارید، این را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد، Hero’s Hour در نبردها سریعتر است، اما این می تواند یک مزیت نیز باشد. بنابراین بازیکنان در نهایت باید با بهترین روش استفاده از واحدها و منابع خود سروکار داشته باشند. این همچنین منحنی یادگیری مناسبی دارد که زمان می برد تا بازیکنان به طور کامل انتخاب های بازی را درک کنند.

8.5

Good

  • گرافیک پیکسلی ساده و در عین حال خیره کننده
  • موسیقی متن آرامش بخشی دارد
  • تنوع بالایی در عناصر استراتژی خود دارد
  • سطح چالش کاملا معقولی را در گیم پلی خود گنجانده است

Bad

  • فاقد حالت چندنفره آنلاین است
  • وقتی که صفحه بازی شلوغ می شود، بررسی جزئیات مهم گیم پلی دشوار می شود
  • می توانست از جلوه های صوتی بیشتری استفاده کند

Comments

No Comments

Leave a Reply