استودیوی Euphoria Games یکی از توسعه دهنده های نسبتا بااستعداد و خوش ذوق در زمینه ساخت بازهای ماجرایی و معمایی با محوریت عناصر بقا و مخفی کاری محسوب می شود که تاکنون عناوین موفق زیادی را در این ژانرها منتشر کرده که از معروف ترین آنها می توان به سری Death Park اشاره کرد که در آن باید در یک محیط شهربازی از چنگال یک دلقک جان سالم به در ببرید و زنده بمانید. اکنون این استودیو در جدیدترین محصول خود به سرغ یک اثر جدید در همین سبک رفته که تشابهات بسیاری با دیگر عناوین ساخته شده خود دارد. این بازی Horror Tale 1: Kidnapper نام دارد که در آن نقش دلقک ترسناک بازی Death Park را یک آدم ربا بازی می کند که بسیاری از بچه های شهر را ربوده است. این یک بازی ترسناک ماجراجویی هیجان انگیز، سرگرم کننده و ترسناک است که حال و هوای زندگی در دوران آمریکای دهه 90 را شبیه سازی می کند.
شالوده داستان بازی Horror Tale 1: Kidnapper را موضوع کودک ربایی تشکیل می دهد و همانطور که حدس می زنید، یک ضد قهرمان وجود دارد که کودکان را می دزدد و به مکان نامعلومی می برد. حال شما باید در نقش دو نوجوان، محل اختفای آنها را بیابید و در عین حال از خطر حضور آدم ربا زنده بمانید. محتوای داستان شاید کلیشه ای به نظر برسد، اما به نوبه خود روایت جالبی دارد و داستان به سرعت و بسیار غیرقابل پیش بینی توسعه خواهد یافت.

گیم پلی بازی Horror Tale 1: Kidnapper شامل حل معماها و اکتشاف در محیط و جمع آوری یکسری آیتم های پراکنده شده در مناطق پنج گانه بازی می شود. مرکز اصلی فعالیت شما یک خانه درختی است که بخش ساخت و ساز در آنجا انجام می شود. تمام آیتم ها و وسایلی را که جمع آوری می کنید، باید به این محل بیاورید تا امکان سر و هم کردن آنها وجود داشته باشد.
بازی از مناطق مختلفی تشکیل شده است که همگی به خودی خود یک نقشه کوچک هستند. با پیشرفت داستان، مناطق بیشتری نیز برای بازی در دسترس خواهند بود. در اینجا لازم است به یک نکته اشاره کنم: با وجود اینکه Horror Tale 1 یک بازی نسبتا کوچک است، می توانید چند ساعت اوقات خوش را در آن سپری کنید. داستان همچنین دارای برخی پیچش های غیرمنتظره است که آن را تا انتهای خود کمی هیجان انگیز نگه می دارد.
شاید نقش منفی این بازی ظاهری ترسناک نداشته باشد، اما اگر روی درجه سختی های بالا بازی کنید، متوجه می شوید هوش مصنوعی او بسیار بالاست و به همین علت مواقع زیادی می تواند شما را بترساند. هنگامی که او شما را ببیند، همیشه به پرسه زدن در منطقه هر کجا که هستید ادامه می دهد و تا آخرین لحظه به دنبال شما می آید. مگر اینکه در مکانی مانند سطل آشغال مخفی شوید یا در یک محل پناه بگیرید که در این صورت از تعقیب شما صرف نظر می کند. بنابراین نباید فکر کنید که اگر او در آن طرف نقشه هم باشد می توانید با خیال راحت به کارها و وظایف خود بپردازید، بلکه او در نهایت شما را پیدا خواهد کرد و به همین علت توصیه می کنم همواره حواستان به حضور او باشد. خوشبختانه، شما این گزینه را دارید که سطح دشواری را طوری تنظیم کنید که آدم ربا شما را کمتر ببیند و همچنین با سرعت کمتری به شما حمله کند. در ابتدای بازی امکان انجام این کار وجود دارد و در حین انتخاب درجه سختی می توانید سطح بازی خود را تعیین نمایید.

اگر این کار را صرفاً برای داستان انجام دهید، حتی می‌توانید انتخاب کنید که او اصلاً شما را نبیند و بنابراین حمله نکند، اما این کار مخفیانه یکی از عناصر زیباتر بازی را از بین می‌برد و توصیه می کنم از انجام چنین کاری خودداری کنید و سعی کنید همیشه مراقب باشید.علاوه بر این، سطح دشواری بازی تعداد زندگی‌هایی را که قبل از اینکه نتوانید از دست رباینده فرار کنید، تعیین می‌کند. در ساده ترین سختی، شما زندگی نامحدودی دارید و با خیال راحت می توانید به گشت و گذار در محیط بپردازید.
سبک هنری و گرافیکی بازی حالتی دلپذیر دارد که به نظرم بیشتر برای کودکان مناسب است. ولی در عین حال بزرگسالان نیز می توانند از آن لذت ببرند. بیشتر عناصر بازی با حالتی واقعا ساده و به دور از جزئیات طراحی شده اند و در عین سادگی حرف های زیادی برای گفتن دارندو فقط ای کاش موسیقی های متن و جلوه های صوتی بیشتری در بازی وجود داشت که می توانست چاشنی زیادی به گیم پلی بازی بدهد.

Horror Tale 1: Kidnapper با گیم پلی جذاب و روایت داستانی جالب خود به خوبی می تواند علاقمندان به بازی های سبک مخفی کاری و حل معماها را سرگرم کند. این بازی اولین نسخه از سری دو قسمتی خود محسوب می شود که در راه رسیدن به هدفتان، پازل ها، لحظات ترس، پیچ و خم های غیرمنتظره و سرگرمی های زیادی در انتظار شما هستند.

7.5

Good

  • شخصیت پردازی کاراکتر منفی بازی بسیار خوب انجام شده است
  • طرح داستانی منسجم و عالی
  • ارائه مناطق مختلف که گیم پلی بسیار متنوعی را ایجاد کرده اند
  • در طول بازی اشارات زیادی به دیگر بازی های ساخته شده استودیوی سازنده خود دارد

Bad

  • مدت زمان اتمام بازی نسبتا کوتاه است
  • بیشتر وقت ها تعیین اینکه آدم ربا اکنون در کجا قرار دارد، بسیار دشوار است
  • کمبود جلوه های صوتی محیطی

Comments

No Comments

Leave a Reply