خیلی وقت ها بازی هایی را در استور بازی های می بینیم که باید به آنها توجه بسیار بیشتری شود ولی خوب شاید به دلیل نداشتن خاصیت های مدرن در بازی سازی و یا به روز نبودن با سلیقه کل گیمرهای آن مقطع نادیده گرفته می شوند درحالی که کیفیت بازی های آنها آنچنان خب است که اصلا نمی توانیم از معرفی آن بگذریم. در همین راستا یکی از همین بازی هایی که به آن کم توجه شده به نام In My Shadow که محصولی تازه در استیم است را بررسی خواهیم کرد و با نقد عناصر سازنده این بازی آن را در سایت Game Inja برای شما دوست داران بازی های ویدئویی معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

همانطور که گفتیم معمولا از بازی های مستقل بعید است که اگر در یکی از زمینه های بازی سازی یعنی گیم پلی خوب باشند و با ایده ای جدید آن را توسعه دهند حتما بر روی داستان بازی نیز کار کنند ولی در مورد بازی In My Shadow کاملا همه چیز فرق می کند. تا جایی که بازی را انجام دادیم متوجه شدیم که این بازی واقعا یک بازی به نمره ی بالا است و شاید گیم پلی آن بزرگ ترین وجه فروش آن باشد ولی از لحاظ داستانی و مخصوصا گرافیکی در سطح بسیار عالی قرار دارد. در مورد گیم پلی بازی In My Shadow باید گفت که ایده ای که برای ساخت آن مطرح شده است یک ایده بسیار خوب و نوآورانه است که با توجه به مسیری که برای ساخت این بازی انتخاب شده است دوست داران بازی در سبک بازی های ماجراجویی نیز این بازی را مورد سند قرار خواهند داد.

اول از همه که بازی به صورت سه بعدی ساخته شده است که خوب با اینکه بازی هنوز از موتور توسعه قدیم استفاده می کند ولی استفاده از ظرفیت های بازی و همینطور استایل جذاب آن باعث شده است که شکل آن را به صورت خیلی خوبی مشاهده کنیم. البته در زمان دیدن داستان های بازی و نریشین های آن کارکترهای بازی کمی کارتونی و مصنوعی به نظر می سند ولی به غیر از آن در بعد خود گیم پلی گرافیک بازی نمره ای بالا را از ما دریافت می کند. اما در مورد خود گیم پلی با ایده ای جانانه بازی ماجراجویی به بعد جدیدی منتقل شده است.

بعدی که شما در آن مسیر بازی خودتان را خودتان می سازید. اما چگونه؟ همانطور که از تصاویر بازی مشاهده می کنید کارکتر اصلی بازی یک دختر بچه کم سن و سال است که در اتاقش تنها است و سایه های روی دیوار او را سرگرم می کنند. این سایه ها باعث می شوند که شما به فکر این بیوفتید که در دنیای رویایی خودتان زندگی کنید. اما چه کاری انجام می دهید. شما نیاز دارید تا آیتم هایی که در اتاقتان هستند مانند میز صندلی کیف و … را به صورتی پشت هم در جلوی منبع نوری طوری قرار دهید که یک راه خوبی برای شما هموار شود؟

در ادامه با قرار دادن آنها در محیط بازی و دیدن مناسب جای سایه ها ب روی دیوار می توانید بازی را انجام دهید و با این کودک بر روی مسیر این سایه حرکت کنید تا به انتهای آن برسید. این نوع طرز فکر و نگاه کردن جدید به بازی سازی چیزی است که امروزه دنیای بازی سازی به آن نیاز دارد. البته داستان خود بازی کمی غمگین است و تم کلی بازی کمی تیره به نظر می رسد که شاید فکر کنید برای کودکان مناسب نباشد ولی این بازی پازلی که به صورت بسیار خوبی در نهایت منجر به بازی ماجرایی می شود می تواند یک بازی با کیفیت با عناصر آموزنده برای هر بازیکن و گیمری باشد.

در مجموع باید گفت که بازی In My Shadow یک بازی کاملا متفاوت از بازی هایی است که به صورت روزانه در استور بازی ها میبینید. داشتن گیم پلی قوی و خلاقانه بازی کلید اصلی آن است و همینطور سازگاری تصویر سازی گرافیکی با تم بازی توانسته است این بازی را به خوبی بوست کند و توجه بسیاری را به آن جلب کند. با اینکه صدا گذاری های کارت ها در بازی کمی بی کیفیت است ولی شاید این تنها نقطه منفی در بازی In My Shadow باشد و به غیر از آن انجام این بازی را صد در صد به شما توصیه خواهیم کرد.

9.0

Good

  • گیم پلی عالی و نوآورانه
  • تاثیر مستقیم گرافیک در گیم پلی بازی
  • داستان بسیار خوب و عمیق
  • سرگرم کننده و فکری

Bad

  • صدا گذاری ضعیف