آیا تاکنون در مورد این ایده فکر کرده اید که چگونه می توان یک بازی ریتمی را با ورزش بیسبال ترکیب کرد؟ بازی Kovox Pitch برای اولین بار به این ایده تحقق بخشیده و عنوانی درخور توجه را در اختیار هواداران قرار داده است. اما آیا این عنوان توانسته رضایت کامل مخاطبین را جلب کند یا نه اینکه صرفا یک بازی موسیقی محور ضعیف دیگر قلمداد می شود؟ در این مقاله نقد و بررسی از طرف Game Inja این مطلب را بررسی خواهیم کرد. نکته قابل توجه در مورد Kovox Pitch این است که تنها توسط یک توسعه دهنده انفرادی ساخته شده و با اینکه بودجه کمی در اختیار داشته، تقریبا توانسته محصولی قابل قبول را ارائه دهد. اما با این حال بی عیب و نقص نیست و از مشکلاتی رنج می برد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

حتما این جمله را شنیده اید که می گویند آغاز یک چالش بزرگ، نیمی از خود نبرد است و در Kovox Pitch این موضوع، مستلزم داستان بازی است که در مورد دو برادر در اروپای شرقی می باشد که عاشق موسیقی راک و بیسبال هستند. برادر بزرگتر (که از دید او سناریوی داستان را دنبال می کنیم) در دانشگاه درس می خواند و برای گذراندن تعطیلات به خانه پدر و مادرش برمی گردد. در آنجا او با تجسم برادر کوچکتر با استعداد و عجیب و غریب خود ملاقات خواهد کرد و متوجه می شود که اکنون در خانه حضور ندارد.

در حالی که او در خانه تنها بود و کسی را نداشت که با او همراهی کند، تصمیم می گیرد موتور مورد علاقه خود را به ماشینی تبدیل کند که با آهنگ موسیقی مورد علاقه‌شان توپ را پرتاب می‌کند. در طول حالت داستانی شما از یک مکان به مکان دیگر در شهر کوچکی که دو برادر در آن بزرگ شده اند سفر خواهید کرد و خاطرات برادر بزرگ را مرور خواهید کرد که با برادر کوچک تر خود درد دل می کند و با او در مورد چیزهای زیادی صحبت می کند. اما این طرح داستان فقط به عنوان یک وقفه در نظر گرفته می شود، زیرا تمرکز اصلی بازی روی بخش گیم پلی آن است.

اصول اولیه ای که گیم پلی Kovox Pitch بر اساس آن استوار است، همانطور که در یک بازی ریتم باید باشد، بسیار ساده است. توپ ها از سمت راست می آیند و شما باید یکی از دکمه های مربوطه روی کنترلر را فشار دهید وقتی توپ در مربع سیاه جلوی قهرمان ما قرار می گیرد. علاوه بر توپ های عادی، دو توپ قرمز و آبی رنگ نیز به طرف شما پرتاب می شود که البته این دو فقط در صورتی ظاهر می شوند که سرعت گیم پلی افزایش یابد.

دفع این توپ ها نیازمند نگه داشتن چند ثانیه ای دکمه است و از اینجاست که دشواری بازی ناگهان افزایش می یابد. البته چیزی که بسیار اهمیت دارد، زمان بندی دقیق برای ضربه زدن به توپ ها است که به مرور زمان به یک چالش تبدیل می شود. متاسفانه نسخه نینتندو سوئیچ بازی فاقد تابلوهای امتیازات آنلاین یا مجموعه ای برای ساخت آهنگ های دلخواه خودتان است که البته این موارد در نسخه PC وجود داشت.

در انتها لازم است مختصری در مورد جلوه های بصری نظر بدهیم که در این زمینه بازی واقعا موفق عمل می کند. رسیدن به چنین نتیجه تمیز و زیبایی برای یک بازی مستقل آسان نیست، با این حال توسعه دهنده Kovox Pitch توانسته به چنین دستاوردی دست یابد. من تحت تاثیر آثار هنری بسیار قوی انیمه مانند بر روی شخصیت ها و قطعات داستانی قرار گرفتم که شدیدا ما را به یاد یک رمان بصری می اندازد. نتیجه آنقدر خوب است که در ابتدا این باور را به ما می دهد که با عنوانی روبرو هستیم که از ژاپن به ما رسیده است نه از یک کشور اسلاوی زبان! از سوی دیگر، پس زمینه ها از مدل های سه بعدی تشکیل شده اند که کار خود را به طرز تحسین برانگیزی انجام می دهند.

در مورد موسیقی، بازی شامل حدود دوازده قطعه موسیقی اصلی است که همه آنها به سبک راک هستند که من به خصوص آن را دوست داشتم. حتی برخی از آنها را استثنایی توصیف می کنم، اگرچه در بیشتر موارد، نمی توان آنها را به یاد ماندنی در نظر گرفت.

به عنوان نتیجه گیری می توان گفت Kovox Pitch یک بازی نسبتا خوش ساخت در ژانر خود است که با عشق و پشتکار فراوان توسط یک شخص طراحی شده است، قیمت پایینی دارد و در عین حال چندین ساعت سرگرمی را برای طرفداران و کسانی که می خواهند دنبال یک بازی بی نقص باشند ارائه می کند. گوش دادن به موسیقی های متنوع بازی یکی از لذت های اصلی آن است که واقعا عالی کار شده است.

6.5

Good

  • توجه زیادی به جزئیات جلوه های بصری و صوتی شده است
  • موسیقی به سبک راک ریتمیک و دلنشین
  • گیم پلی اعتیاد آور با قابلیت پخش مجدد بالا
  • روایت داستانی خوب و مناسب

Bad

  • بازی کوتاه است و فقط با چند قطعه موسیقی همراه است
  • شخصیت پردازی کاراکترهای داستان چندان جالب نیست

Comments

No Comments

Leave a Reply