در دهه 1990، تقریباً در هر رایانه شخصی، چه برای کار یا سرگرمی، دو بازی به صورت پیشفرض نصب شده بود: یکی بازی کارتی Solitaire و دیگری عنوان استراتژی Minesweeper. این مورد دوم یک بازی شانس مبتنی بر شبکه بندی بود که برای بازی کردن آن می بایست زمان زیادی را روی آن صرف می کردید و این عمدتاً شامل زمانی می شد که باید کار می‌کردیم. بازی Let’s! Revolution! که در این مقاله از وب سایت Game Inja به نقد و بررسی آن پرداخته ایم، از همه لحاظ یادآور بازی خاطره انگیز Minesweeper است که از گیم پلی مبتنی بر شبکه و باز کردن کاشی ها و خطری که در پشت هر گوشه ای در کمین است، استفاده می کند.

اما در این بازی جدید چیزهای بیشتری وجود دارد و همچنین بسیار سرگرم کننده تر از Minesweeper است. وقتی که چند دقیقه ابتدایی این بازی را تجربه کردم و موفق شدم مکانیک های پایه ای آن را یاد بگیرم، احساس می کردم که نمی توانم بازی کردن این ماجراجویی معمایی عالی را متوقف کنم، به این امید که با اجرای بعدی پادشاه مخوف را سرنگون کنم. با طیف گسترده ای از شخصیت ها، تعداد زیادی انتخاب و تنوع و همچنین مراحل تولید شده رویه‌ای که بر اساس ساختار عناوین روگ‌لایت کار می کند، محال است که بخواهید برای مدتی هم که شده، از این بازی فاصله بگیرید.

Let’s! Revolution! از ایده Minesweeper استفاده می‌کند و توانایی‌های مبتنی بر شخصیت های مختلف و برخی مکانیک‌های roguelike آشنا را به آن اضافه می‌کند که همگی در یک عنوان فوق‌العاده خوب ترکیب شده‌اند. هر چند در اینجا یک داستان ساده و زیبا نیز وجود دارد، داستانی که با شخصیت‌هایی با طراحی فوق‌العاده همراه است که در جستجوی پادشاهی شیطان صفت هستند که از دستگیری فرار می‌کند. با اسیر کردن و شکست دادن پادشاه، بازی شما کامل می شود. این ساده به نظر می رسد، اما به طرز لذت بخشی اعتیاد آور است و بازی کردن آن فوق العاده آسان است، بازی را ارائه می دهد که در آن یک اجرا برای اولین بار بدون سختی زیاد کامل می شود. اما با رفتن دوباره، قوانین تغییر می کنند و همه چیز چالش برانگیزتر می شود.

در هر مرحله از بازی با شبکه ای از به اصطلاح کاشی ها روبرو می شوید که پوشانده شده اند. هدف شما این است که پادشاه پنهان شده در زیر یکی از اینها را پیدا کنید، اما شما فقط می توانید هر بار یک کاشی را حرکت دهید، خوشبختانه هیچ محدودیتی از لحاظ جهت وجود ندارد. این کاشی ها ممکن است مسیری داشته باشند که بتوانید آن را دنبال کنید و به عنوان کاشی محیطی روی آن کار کنید. اما پشت سر دیگر کاشی ها، دشمنانی هستند که باید با آنها مبارزه کنید. اگر یک کاشی را برگردان کنید و با سربازی روبرو شوید که پنهان شده، به راحتی امتیازهای آن را از دست می دهید. در مناطق دیگر، چیزهای خوبی مانند صندوق یا سکه یا مغازه‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنها ارتقاء هایی خریداری کنید. هدف نهایی یافتن پادشاه است، مردی که با رسیدن سطح به یک نتیجه، فرار خواهد کرد.

در بازی Let’s! Revolution! شش کلاس برای انتخاب وجود دارد که هر کدام متفاوت عمل می‌کنند و با مجموعه‌ای از مهارت‌ها کامل می‌شوند. شما با یک کلاس سرباز شروع می کنید که مقدار مشخصی از مهارت های رزمی را به شما می دهد: مثلا نیزه ای برای حمله یا فرصتی برای پرتاب تیر از دور را فراهم می کند. یک مهارت عالی به نام slash attack وجود دارد که استفاده از آن منجر به باز شدن کاشی های اطراف شما می شود و به هر کسی که اتفاقاً در آنجا پنهان شده است، حمله می کند. همچنین کلاس هایی وجود دارند که به یک بمب دودزا مجهز هستند و یا اینکه کلاس oracle می تواند در اطراف نقشه تلپورت شود. فرقی نمی‌کند چه کسی را برای بازی انتخاب می‌کنید یا اینکه هر مرحله چگونه است، همه به طرز شگفت‌انگیزی ساخته شده‌اند و همیشه شما ذا در حدس زدن و درگیر کردن نگه می‌دارد.

سیستم مبارزه به صورت نوبتی اجرا می شود و در اجرای اول بسیار ساده است، اما خیلی زود سطح دشواری افزایش می‌یابد و می‌توانید از تاکتیک‌های مختلف و استراتژیک حداکثر استفاده را ببرید. فروشگاه‌هایی وجود دارند که می‌توانید توانایی‌ها و مهارت‌های اضافی را برای کمک به خود خریداری کنید، یا باشگاه‌هایی وجود دارند که می‌توانید مهارت‌های خود را ارتقا دهید و اینها قطعاً برای نبرد نهایی با خود پادشاه مورد نیاز هستند.

در کل، بازی Let’s! Revolution! نه تنها گیم پلی بسیار سرگرم کننده ای دارد، بله از لحاظ هنری نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و دارای جلوه های بصری و صوتی فوق العاده ای است. حتی با نگاهی ساده به تصاویر بازی نیز می توانید فورا بگویید که گرافیک این بازی از یک سبک هنری منحصر به فرد استفاده می کند که از تماشای آن خسته نمی شوید. از بافت های گرافیکی روشن و پالت های رنگی چشم نواز گرفته تا پس زمینه های دقیق و هیجان انگیز، همه چیز در اینجا به خوبی در جای خود قرار گرفته اند.

از نظر بصری، گرافیک کارتونی و سیستم کاشی های رنگارنگ وجود دارد که شما را به مناظر و محیط های مختلف می برد. منوها همه بسیار واضح و مختصر هستند، در حالی که کات سین های کوچک به طرز درخشانی متحرک شده اند. موسیقی متن توسط استودیوی Antfood ساخته شده است که هم با موسیقی و هم با صدا کار شگفت انگیزی انجام می دهد. آنقدر خوب است که دلتان نمی خواهد از شنیدن آهنگ های آن حتی برای زمان کوتاهی هم که شده، فاصله بگیرید.

در پایان، شاید بررسی سطحی Minesweeper برای برخی از بازیکنان جذاب‌ نباشد، اما به شما اطمینان می‌دهم که بازی پازل Let’s! Revolution! قطعا ارزش وقت گذاشتن را دارد. این عنوان جدید از پایه اصلی یک بازی رایانه شخصی کلاسیک استفاده می کند و لایه های متعددی از ماهیت و تنوع را به آن اضافه می کند. این بازی یک فرض دوست داشتنی و نسبتاً ساده دارد که به خوبی از تأثیرات Minesweeper ساخته شده است. گرافیک لذت بخشی دارد و در حالی که ممکن است جذابیت بسیار طولانی مدت نداشته باشند، ولی محتویات بیش از حد کافی در آن وجود دارد تا بتواند یک تجربه گیم پلی عالی را برای چند ساعت خوب ارائه دهد.

9.0

Good

  • حلقه گیم پلی عالی و لذت بخش
  • سبک هنری و موسیقی شگفت انگیز
  • تنوع زیادی از شخصیت ها برای بازی وجود دارد
  • طیف گسترده ای از سلاح ها و توانایی ها را برای انتخاب ارائه می دهد
  • ارزش تکرارپذیری بالایی دارد

Bad

  • می تواند واقعا دشوار باشد
  • گاهی اوقات ممکن است هر اجرای شما خیلی کوتاه باشد

Comments

No Comments

Leave a Reply