احتمالا تاکنون نام سری بازیهای Mixx Island را نشنیده اید و یا اینکه شاید جزو افرادی هستید که حداقل یکی از نسخه های این مجموعه را بازی کرده باشد. این سری بازیها توسط استودیوی MACKINN7 طراحی و ساخته شده اند و اولین نسخه آنها تحت عنوان Red Island در سال 2019 برای رایانه های شخصی منتشر شد. از این زمان تاکنون 17 عنوان مختلف از این مجموعه منتشر شده که در نام هر کدام از آنها کلمه Island به معنای جزیره وجود دارد و این به آن معناست که وقایع داستانی هر کدام از این بازیها در یک جزیره اتفاق می افتد. جدیدترین اثر منتشر شده در این فرانچایز نسبتا پرطرفدار، بازی Mixx Island: Remix بود که در سال گذشته برای PC عرضه شد و به علت استقبال کم نظیر هواداران، سازندگان تصمیم گرفتند نسخه کامل این بازی را تحت عنوان Mixx Island: Remix Plus برای نینتندو سوئیچ نیز منتشر کنند. در ادامه با نقد و بررسی این بازی ما را همراهی کند.
یکی از دلایل موفقیت این بازی وجود چندین شخصیت بامزه برای انتخاب به عنوان قهرمانان داستان است که ظاهری بسیار دلپذیر دارند و شاید شما را به یاد مجموعه های انیمه ای بیندازند. گرافیک هنری رنگارنگ و درخشان نیز چاشنی این موضوع را زیاد می کند که البته ترکیب پالت های عجیب و غریب آن ممکن است برای قشر محدودی از گیمرها مناسب و خوشایند نباشد. همچنین موسیقی خاص این بازی واقعا ارزش شنیدن را دارد و حس و حال وصف ناشدنی را به شما در حین بازی انتقال می دهد. این موسیقی باعث می شود هیچ گاه از گیم پلی خسته نشوید و تا حد امکان سعی می کند از روند کسل کنندگی بازی بکاهد. در ابتدای بازی شما می توانید شخصیت و سطح دشواری مورد نظر خود را انتخاب کنید که به بهترین وجه برای شما مناسب است.

از لحاظ گیم پلی، تمامی عناوین ساخته شده توسط شرکت MACKINN7 به سبک قدیمی Boss Rush هستند که در زمان های قدیم جزو ژانرهای پرطرفدار بود. بازی Mixx Island: Remix Plus نیز این این قاعده مستثنی نیست و البته تا حدودی سخت است، اما اگر از یک شخصیت آسان استفاده کنید، می توانید بدون مشکل بازی کنید.
تمامی شخصیت های این بازی انواع مختلفی دارند و سختی گیم پلی بازی بسته به شخصیتی که انتخاب می کنید، بسیار متفاوت است، بنابراین می توانید چندین بار با سختی فزاینده این بازی را انجام دهید و هربار تجربه جدید را به دست آورید. هر سطح بازی از یک دور نسبتا کوتاه تشکیل شده که فقط روی کشتن باس ها تمرکز دارد. با این حال، سبک های بازی بین شخصیت ها متنوع نیست و اغلب در سطح متوسط ​​یا پایین تر از حد استاندارد هستند، باس ها و الگوهای حملات آنها ثابت است، بنابراین لذت خاصی از چندین دور در بازی وجود ندارد.
مکانیزم های اصلی گیم پلی Mixx Island: Remix Plus روی 5 ویژگی حمله، دفاع، ریکاوری، شانس و باتری تمرکز دارد که در ابتدای بازی و بخش آموزشی، توضیحات کامل در مورد آنها داده می شود. برای مثال هر کدام از شخصیت های بازی یک قابلیت حمله ویژه دارند و باتری موقعی مصرف می شود که از این قابلیت های خاص استفاده شود. شما به سلاح های متعددی مجهز هستید که از طریق مرکز اصلی قابل خرید و ارتقا هستند. این محل در پایان هر دور بازی قابل دسترسی است و NPC های زیادی را در آنجا می یابید. نارنجک جزو اصلی ترین سلاح جانبی شما محسوب می شود که تعداد آن محدود است، ولی در پایان هر مرحله دوباره شارژ می شود.

شما فقط می توانید در فواصل مشخصی که با یک خط کم رنگ در پایین صفحه مشخص شده، لیز بخورید و بنابراین به راحتی در آتش دشمن گرفتار می شوید. در کل توضیح زیادی در مورد آنچه که در بازی اتفاق می افتد وجود ندارد، بنابراین این یک آشفتگی گیج کننده است که هیچ توجیهی نیز برای آن وجود ندارد. در کل گیم پلی این بازی دقیقا مانند عناوین قبلی خود است، با این تفاوت که فقط دشمنان آن فرق می کنند و در انواع مختلفی ظاهر می شوند.

در پایان باید گفت بازی Mixx Island: Remix Plus با وجود مشکلات و کمبودهای خود همچنان یک عنوان جذاب در سبک اکشن و Boss Rush است که شروع آن واقعا آسان است، اما کنار گذاشتن آن بسیار سخت است. این بازی مستقل زیبا فقط برای گذراندن اوقاتی کوتاه و سرگرمی های ساده ساخته شده است که با زیبایی شناسی سبک انیمه و شخصیت های بامزه و گیم پلی پاداش دهنده و ارزشمند همراه شده است. چه پلیر تازه وارد به این سبک باشید و چه از بازیکنان کهنه کار، چیزهای زیادی در بازی Mixx Island: Remix Plus برای لذت بردن وجود دارند که شاید در نگاه اول به چشم نیایند.

8.0

Good

  • تنوع بالای شخصیت های بازی
  • سطح دشواری بالا و گیم پلی چالش برانگیز
  • موسیقی برجسته و منحصر به فرد
  • کنترل های روان و آسان

Bad

  • اکثر الگوی حملات باس ها ثابت است
  • ممکن است گرافیک و جلوه های بصری برای برخی بازیکنان ناخوشایند باشد
  • گاهی اوقات تشخیص برخی عناصر محیطی دشوار می شود

Comments

No Comments

Leave a Reply