نقد و بررسی بازی Pompom

سلام به دوستان همیشگی وب سایت گیم اینجا امیدواریم که حال شما خوب باشد و امروز هم برای یک نقد و بررسی جالب دیگر همراه ما بمانید. بازی ای که امروز قصد نقد و بررسی آن را داریم یعنی بازی Pompom که در سال 2021 میلادی منتشر شده است و یک بازی ماجراجویی، مستقل و معمایی می باشد. بازی ای که امروز در گیم اینجا برای معرفی و نقد کردن انتخاب کرده ایم، گرافیک جالبی دارد و موسیقی آن هم حقیقتا خوب است و همه این ها دلایلی هستند که بازی Pompom در معرض توجه همه قرار گرفته است. هر چند که همان طور که می دانید، هیچ چیزی بی نقص نیست و بازی امروز ما هم قطعا ایرادات خودش را دارد که در این نقد و بررسی به آن ها خواهیم پرداخت ولی با این حال اگر دوست دارید با بازی ای که قصد نقد و بررسی آن را داریم بیشتر آشنا شوید و بخش های مختلف آن را بشناسید، تا پایان این نقد و بررسی با ما همراه بمانید.

شما با یک همستر کوچک و شیطان به اسم پوم پوم روبرو هستید که قرار است از موانع مختلف رد شود و خودش را به مقصد برساند. البته، داستان آن طور که به نظر می رسد ساده و بدون چالش نیست! اگر تا الان به کنترل کردن یک کارکتر در فضای پلت فرمر دو بعدی با کلید های WASD عادت داشته اید، این بازی بهترین وقت برای کنار گذاشتن این عادت و توجه به ایده های جدید خواهد بود! در بازی ای که امروز در گیم اینجا به آن می پردازیم، همستر مذکور کاملا غیرقابل پیش بینی است و شما باید به سرعت و با توجه به حرکات او، فضای بازی را تغییر دهید تا نبازید. ما به این داستان جالب و درگیر کننده نمره خیلی خوبی خواهیم داد.

بخش بعدی نقد و بررسی مان با نگاهی به گرافیک بازی آغاز می شود و همان طور که می دانید – البته اگر از طرفداران همیشگی ما باشید! – تیم نقد و بررسی ما در گیم اینجا ارادت ویژه ای به بازی های پیکسل آرتی دارد و خب بازی امروز هم از این قاعده مستثنی نیست و ما به طراحی گرافیک جذاب و زنده آن نمره بسیار بالایی می دهیم. متاسفانه موسیقی بازی آن طور که باید و شاید در بخش های ساندترک و جلوه های صوتی نظر ما را جلب نمی کند ولی باید اشاره کنیم که صداگذاری های نه چندان زیاد بازی به زبان های متعددی در دسترس هستند که خودش یک نقطه قوت است اما خب موسیقی بازی از ما نمره چندان جالبی نخواهد گرفت.

در این بازی شما با یک سیستم حرکتی و کنترل های بسیار پیچیده روبرو هستید که خوشبختانه با طراحی حرفه ای گیم پلی بازی کاملا قابل دسترسی هستند و هر کسی می تواند به سادگی مکانیک کلی این بازی را یاد بگیرد و از آن لذت ببرد. البته لذت بردن از گیم پلی بازی منوط به نادیده گرفتن باگ های آزار دهنده ای که در گوشه و کنار آن پیدا می شوند خواهد بود که متاسفانه ما خیلی به این مورد حساس هستیم و به همین دلیل نمی توانیم به گیم پلی بازی نمره کاملی بدهیم.

در پایان به نظر تیم نقد و بررسی وب سایت گیم اینجا بازی Pompom یک بازی خیلی زیبا و دوست داشتنی می باشد که به طور کلی به نظر ما واقعا ارزش خرید دارد. این بازی داستان خیلی فوق العاده ای دارد و موسیقی و گرافیک آن هم عالی هستند. هر چند که چند ایراد جزئی هم در یک سری از قسمت های مهم و اساسی بازی میبینیم و در بخش های مختلف نقد و بررسی مان به آن ها اشاره کردیم اما این ایرادات جزئی به طور کلی باعث نمی شوند که ما این بازی زیبا را به شما توصیه نکنیم. برای این که در این پاراگراف یک جمع بندی کوتاه داشته باشیم، بهتر است دوباره اشاره کنیم که به نظر ما مواردی مانند داشتن ترجمه و صداگذاری به زبان های متعدد و یا گرافیک زنده و جذاب بازی قطعا قابل توجه هستند ولی متاسفانه موارد دیگری مانند موسیقی زمینه متوسط و جلوه های صوتی نه چندان با کیفیت و هم چنین باگ های ریز و درشتی که در گیم پلی وجود دارد و عملا سیستم جالب گیم پلی را خسته کننده نشان می دهد مواردی هستند که باید موقع خرید بازی در نظر گرفته شوند و در پایان هم ما امیدواریم که از این نقد و بررسی لذت برده باشید و از نکات و مطالبی که در این نقد و بررسی به آن ها اشاره کردیم برای تصمیم گیری موقع خریدن یا نخریدن بازی ای که در این پست به آن پرداختیم برای شما عزیزان مفید باشد.

8.0

Good

  • گرافیک فوق العاده
  • گیم پلی درگیر کننده

Bad

  • باگ های فراوان
  • موسیقی ضعیف

Comments

No Comments

Leave a Reply