در توسعه بازی های ننتیندو مخصوص در دنیا پازلی در بسیاری از موارد پازل ها و مفهوم اصلی حل آنها بسیار شبیه به یکدیگر می باشند. ولی در کل باید گفت طراحی این بازی ها و موضوعی که در آن قرار می گیرند باعث خاص تر شدن آنها می شوند که ما بتوانید در خیل عظیم این بازی های ارائه شده در هر سال یکی را انتخاب کنیم. یکی دیگر از بازی هایی که در این ژانر در سال 2022 معرفی شده است بازی Railbound است که این بازی در ژانر پازل حرف هایی برای گفتن دارد که امروز ما در سایت Game Inja به نقد و بررسی این بازی جالب برای شما کاربران و بازی دوستان گرامی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بازی Railbound همانطور که از اسمش پیدا ست درباره قطار ها است. در این بازی پازل های مختلفی از چیدمان ریل های بازی وجود دارد که شما با حل آنها باید بتوانید قطار های بازی را به حرکت در بیاورید. البته حرفی که زدیم صرفا خلاصه ای از چیز هایی است که در بازی می توانید از آن انتظار داشته باشید. بازی Railbound و پازل های آن به طرز جالب می تواند پیچیده و پر مفهوم تر آنچه فکر می کنید باشد. مفهوم اصل بازی در مورد ریل گذاری در این بازی است. ریل گذاری به طریقی که شما مسیر حرکت قطار اصلی را در بازی مشخص می کنید.

اما نکات زیادی را در این بازی باید رعایت کنید تا بتوانید به مرحله بعدی بروید. به طور مثال اصلی ترین موضوع در بازی این است که قطار اصلی بتواند از نقطه ای که مشخص شده وارد و از نقطه انتهایی از بازی خارج شود. این موضوع باید در همه پازل های بازی رعایت شود. ولی داشتن سد هایی در راه شما باعث میشوند که شما باید در طراحی مسیر ریل گذاری های خود عمیق تر تفکر کنید. بعد از گذر از این سد ها شما پل ها و همینطور سنگ ها و چاله های هستند مسیر بازی را تعیین کرده اند چالش جدیدی رو به روی شما قرار می گیرد. و آن هم وجود واگن های دیگر بازی است. واگن های دیگری که به طرز جالبی ریل های خودشان را دارند ولی به جایی متصل نیستند. این واگن های رها شده باید بتوانند به  قطار اصلی متصل شوند و برای این کار شما باید ریل های منجر به رسیدن به آنها را در بازی به طرزی قرار بدید که نه تنها جمع آوری واگن ها در بازی Railbound امکان پذیر شود بلکه خروج قطار از نقطه A تا B نیز میسر شود. همینطور تونل های مختلف در بازی و یا اضافه شدن قطار های متعدد در Railbound توانسته است سطح چالش ها بازی را به خوبی بالا ببرد.

اما نکته بسیار خوبی که در بازی Railbound می توان به آن اشاره کرد داشتن گرافیک کارتونی بسیار جذابی است که برا این بازی در نظر گرفته شده است. ساختار های بازی چه موشن و افکتی و چه ثابت باشند همگی شبیه به نقاشی های کارتونی 40 سال گذشته هستند که خوب آن را در محیط اچ دی این بازی دریافت میکنیم. استفاده از رنگ های بسیار متنوع در بازی و نقشه های مختلف در بازی به طراوت و شادابی بازی برای مرحله های جلو تر کمک کرده است. البته شما به فصل های مختلف بازی در نقشه های مختلف روبه رو هستید. نقشه کلی بازی در گیم در دسترس است و شما در محیط اول شامل 15مرحله فقط در یک آمبیانس بازی را انجام می دهید و در محیط بعدی اوضاع از همین قرار است.

واگن هایی که باید به قطار اصلی در بازی Railbound متصل شوند با نام هایی بر روی آنها علامت گذاری شده اند. این نام ها نشان دهنده ترتیب چسبیدن آنها به قطار اصلی هستند. این معما ها و این توسعه خاص در این بازی باعث شده است که دقت لازم را در نحوه چیدن ریل های بازی به خرج بدهید زیرا قطار اصلی در زمان قرارگیر واگن ها به صورت اشتباه حرکت نخواهند کرد! در پایین سمت چپ صفحه عددی نشان داده می شود که در اصل تعداد ریل هایی است که در اختیار شما قرار می گیرند و شما بر اساس همان تعداد ریل ها باید بتوانید خلاصه ترین مسیر را برای این بازی انتخاب کنید. البته قابلیت حذف ریل اشتباه در بازی نیز وجود دارد. می توانید ریل های را به صورت گوشه ای و همینطور 90 درجه ای نیز بکارید که خوب شاید غیرواقعی به نظر برسند ولی خوب در یک بازی پازلی کارتونی بیش از این اندازه نمی توانیم از بازی ایراد بگیریم.

در مجموع باید گفت که بازی Railbound یکی از بهتری پازل ها با مفهوم گیم های قطاری است که اگر از قطار ها خوشتان می آید و از نحوه حرکت از پیش تعیین شده آنها با ریل ها لذت می برید بازی Railbound یکی از جذاب ترین با گرافیکی بسیار زیبا از پازل هایی می تواند باشد که امروزه در استور بازی های ننتیندو می توانید آن را دریافت کنید.

7.5

Good

  • تم جدید در معما های این ژانر بازی
  • گرافیک دوست داشتنی
  • تعداد مراحل و پازل های راضی کننده

Bad

  • یک بعدی بودن دوربین بازی