نقد و بررسی بازی Retro Machina

سلام به دوستان همیشگی وب سایت گیم اینجا امیدواریم که حال شما خوب باشد و امروز هم برای یک نقد و بررسی جالب دیگر همراه ما بمانید. بازی ای که امروز قصد نقد و بررسی آن را داریم یعنی بازی Retro Machina که در سال گذشته منتشر شده است و یک بازی ماجراجویی، مستقل و معمایی می باشد. بازی ای که امروز در گیم اینجا برای معرفی و نقد کردن انتخاب کرده ایم، گرافیک جالبی دارد و موسیقی آن هم حقیقتا خوب است و همه این ها دلایلی هستند که بازی Retro Machina در معرض توجه همه قرار گرفته است. هر چند که همان طور که می دانید، هیچ چیزی بی نقص نیست و بازی امروز ما هم قطعا ایرادات خودش را دارد که در این نقد و بررسی به آن ها خواهیم پرداخت ولی با این حال اگر دوست دارید با بازی ای که قصد نقد و بررسی آن را داریم بیشتر آشنا شوید و بخش های مختلف آن را بشناسید، تا پایان این نقد و بررسی با ما همراه بمانید.

بازی Retro Machina قرار بود قبلا در تاریخ دوازدهم ماه می سال 2021 منتشر شود اما به دلیل تاخیری که در انتشار این بازی اتفاق افتاد، بازی در تاریخ چهاردهم ماه آپریل سال 2021 منتشر شده است. این بازی توسط دو کمپانی بازی سازی، توسعه دهنده، منتشر کننده و طراح Orbit Studio و Super Dot Com ساخته، توسعه داده و طراحی شده است. شما می توانید این بازی را در پلت فرم های زیادی از جمله Nintendo Switch, Microsoft Windows, Xbox Series X and Series S, Xbox One , PlayStation 4 بازی کنید. بازی امروز ما تا به الان خیلی خوش شانس بوده و نمره های خوبی از نقد و بررسی هایش گرفته است و اگر دوست دارید نظر گیم اینجا را در مورد بازی مورد بحث امروز ما بدانید، به شما توصیه می کنیم که با ما همراه باشید.

همه شهرها و کشورهای کره زمین بجز یک شهر خاص از بین رفته اند و این شهر خاص – که توسط یک کره شیشه ای عظیم از فضای سمی بیرون حفاظت می شود – به طور کامل توسط ربات ها اداره می گردد! شخصیت اصلی بازی امروز ما هم یک ربات کوچک است که در این شهر به ماجراجویی می پردازد. از آن جایی که حفاظت از شهر خیلی مهم است، هر رباتی که اندکی اشتباه کند دور انداخته می شود و همین بلا هم سر شخصیت اصلی بازی امروز ما آمده و او تلاش دارد تا ایراد فنی خودش را برطرف کند و دوباره به کار و زندگی قدیمی اش برگردد. با این که بازی شخصیت های انسانی ندارد، اما شخصیت پردازی بسیار عمیقی دارد و از لحاظ خط داستانی هم توسعه بازی خیلی خوب انجام شده – طوری که اصلا حوصله تان سر نمی رود! – و همه این موارد باعث می شوند که داستان این بازی از ما نمره خوبی بگیرد.

گرافیک بازی سبک طراحی جالبی دارد و در کل هم یک گرافیک سه بعدی با ترکیب رنگی و نورپردازی زیبا است. جزئیات زیادی در طراحی بازی مشاهده می شوند که قطعا پیاده سازی داستان را محکم تر می کنند و در کل می توان گفت که این بازی گرافیک بسیار جذاب و دوست داشتنی ای را به مخاطب ارائه می دهد که ما خیلی از آن راضی هستیم و نمره خوبی هم به آن خواهیم داد. مورد بعدی نقد و بررسی مان مربوط به موسیقی بازی می باشد و باید بگوییم با این که بازی جلوه های صوتی بسیار جذابی دارد، اما موسیقی زمینه آن خیلی جذاب و درگیر کننده نیست و درکل هم به فضای بازی نمی خورد و جدای از این مسئله باید اشاره کنیم که بازی صداگذاری هم ندارد و این خودش یک نقطه ضعف محسوب می شود و به همین دلیل ما نمره خیلی جالبی به موسیقی بازی امروز گیم اینجا نخواهیم داد.

آخرین بخش نقد و بررسی امروزمان مربوط به گیم پلی بازی می باشد و قبل از هر چیز بهتر است بدانید که این بازی یکی از قوی ترین سیستم های مبارزه بازی های ژانر و رده خودش را دارد. جدای از این، بازی از لحاظ فنی هم بسیار تمیز طراحی شده و هیچ ایراد فنی خاصی در آن پیدا نمی شود و در کل گیم پلی این بازی نمره خوبی از ما می گیرد.

در پایان به نظر تیم نقد و بررسی وب سایت گیم اینجا بازی Retro Machina یک بازی خیلی زیبا و دوست داشتنی می باشد که به طور کلی به نظر ما واقعا ارزش خرید دارد. این بازی داستان خیلی فوق العاده ای دارد و موسیقی و گرافیک آن هم عالی هستند. هر چند که چند ایراد جزئی هم در یک سری از قسمت های مهم و اساسی بازی میبینیم و در بخش های مختلف نقد و بررسی مان به آن ها اشاره کردیم اما این ایرادات جزئی به طور کلی باعث نمی شوند که ما این بازی زیبا را به شما توصیه نکنیم. بازی به طور کلی در وب سایت های مختلف با قیمت حدود شانزده هفده دلار به فروش می رسد اما در حال حاضر که ما این مطلب را منتشر می کنیم یعنی بیست و نهم ماه آپریل 2022 این بازی در وب سایت استیم شامل یک تخفیف پنجاه درصدی شده است و ما پیشنهاد می کنیم که اگر قصد خرید بازی امروز گیم اینجا را دارید، این تخفیف ویژه را از دست ندهید و در پایان هم ما امیدواریم که از این نقد و بررسی لذت برده باشید و از نکات و مطالبی که در این نقد و بررسی به آن ها اشاره کردیم برای تصمیم گیری موقع خریدن یا نخریدن بازی ای که در این پست به آن پرداختیم برای شما عزیزان مفید باشد.

9.0

Good

  • گرافیک فوق العاده
  • داستان درگیر کننده

Bad

  • نبود صداگذاری
  • موسیقی زمینه ضعیف

Comments

No Comments

Leave a Reply