مجتمع های آپارتمانی سوت و کور، دنیای با دست طراحی شده که در یک محیط کاریکاتوری تنظیم شده است، فضای آشنایی را برای شما تداعی می کنند که مخاطبان دهه 80 میلادی به خوبی این موارد را به یاد دارند. گاهی اوقات یک ون می آید که گانگسترهای محله از آن خارج می شوند و فرانکو، قهرمان لهستانی از دوران کنسول آمیگا، واقعاً دوست ندارد با این افراد درگیر شود. ولی اگر مجبور شود، هیچ چاره ای جز مبارزه ندارد. او به معنای واقعی کلمه روش های سنتی را برای از بین بردن اختلافات ترجیح می دهد و از انواع ضربات ترکیبی مشت و لگد برای از سر راه برداشتن دشمنان خود استفاده می کند. از زمان نمایش اولیه برای طرفداران آمیگا، چیز زیادی در دنیای او تغییر نکرده است و اکنون پس از گذشت چند دهه، دنباله فرانکو تبدیل به یک واقعیت شد و حال بازی Skinny & Franko: Fists of Violence در دسترس علاقمندان قرار گرفته است و برای یکبار دیگر وارد دنیای فرانکو می شوند. شما را به مطالعه مقاله نقد و بررسی این بازی در وب سایت Game Inja دعوت می کنم.
قبل از اینکه به بازی Skinny and Franko بپردازیم، اجاازه دهید ابتدا مختصری در مورد بازی خاطره انگیز فرانکو صحبت کنیم. بازی Franko: The Crazy Revenge که در سال 1994 با الهام از بزرگان ژانر مبارزه ای و beat ‘em up مانند Double Dragon و Final Fight ساخته شد، به طور انحصاری برای رایانه های قدیمی آمیگا منتشر شد. این توسط یک توسعه دهنده لهستانی به نام World Software ساخته شد که تنها دو سال پس از ورود Franko به قفسه های فروشگاه ها ورشکست شد.

اکنون، 29 سال بعد، ما یک نسخه دنباله ساخته شده توسط استودیوی Blue Sunset Games، یک شرکت لهستانی دیگر دریافت می کنیم، این استودیوی بازی ساز با ادعای اینکه یکی از سازندگان Franko: The Crazy Revenge روی مراحل توسعه این بازی جدید نظارت داشته است، از شما می‌خواهد باور کنید که این فرنچایز را به قرن بیست و یکم آورده‌اند. خوشبختانه Skinny and Franko بازخوردهای مثبتی دریافت کرده و انتظار می رود لحظات بسیار خوبی را برای شما فراهم کند. داستان بازی Skinny & Franko: Fists of Violence نزدیک به سه دهه پس از وقایع بازی The Crazy Revenge رخ می دهد، فرانکو تصمیم گرفته به لهستان بازگردد تا بتواند دوست قدیمی خود را از یک سری درام جدید نجات دهد. این بار او با اسکینی، یک مبارز خیابانی که آماده است تا اراذل و اوباش و گروه‌های تبهکار را که در کوچه پس‌کوچه‌های Szczecin پراکنده هستند، نابود کند، همکاری می‌کند. این یک چیدمان کاملاً خوب است که منجر به یک بازگشت هیجان انگیز و سرگرم کننده می شود.
موضوعی که در مورد بازی های سبک Beat ’em up اهمیت دارد، گیم پلی است و خوشبختانه Skinny & Franko: Fists of Violence در ارائه چنین چیزی عملکرد فوق العاده ای دارد. گیم پلی بازی بر روی مبارزات مداوم تمرکز دارد. توصیه می کنم با حالت آموزش که از منوی اصلی در دسترس است شروع کنید تا در جریان کلیات گیم پلی قرار گیرید. سازندگان از یک سیستم جنگی نسبتاً گسترده و کاتالوگ پر رونقی از چهره‌هایی که می‌توان شکست داد استفاده کرده اند. فرانکو به عنوان قهرمان داستان دارای مجموعه ای از ضربات ترکیبی مختلف است که همه آنها با مشت و لگد انجام می شوند. در واقع Skinny & Franko: Fists of Violence به این اصل پایبند است که تمرین زیاد باعث موفقیت در این بازی می شود و با اینکه سختی بالایی دارد، ولی تسلط بر اصول مسدود کردن و مقابله با حملات دشمنان یک امر ضروری خواهد بود و جزو مفاهیم پایه محسوب می شود.

بدون شک گرافیک و سبک هنری این بازی از جمله نقاط قوت آن محسوب می شود که زیبایی خاصی به بازی بخشیده است. دنیای بازی با یک پالت رنگ نسبتاً یکنواخت ترکیب شده و اغلب لحن کاریکاتوری دارد. مناظر و پس زمینه های بازی بسته به سطح تغییر می کند، اگرچه آنها بسیار شبیه به یکدیگر هستند و از این رو برخی از آنها در نهایت تکراری می شوند. اگرچه باید صادقانه به سازندگان اعتراف کنم که آنها سعی می کنند بازیکن را با چیزی که در این ژانر مهم است – گیم پلی – مشغول کنند.
تنها چیزی که می توان در بازی ایراد گرفت لحظاتی با سطح دشواری تقریباً بی رحم است. رئیس دوم، تخته قطار، دعوا در آرنا در آشیانه، یا برخی حریفان مانند اپراتور جرثقیل یا جولا می توانند خون زیادی را برای ما خراب کنند … یا حتی صفحه کلید / پد اگر اعصاب ضعیف تری دارید. .

Skinny & Franko: Fists of Violence عمدتاً از طریق بازسازی یک حس نوستالژی برای جلب توجه مخاطبان تلاش می کند و در رسیدن به این هدف نیز کاملا موفق بوده است. این بازی بیشتر برای بازیکنانی جذاب خواهد بود که دوران بازی فرانکو را در کنسول آمیگا به یاد دارند و برای بقیه بازیکنان، بیشتر جنبه رقابتی دارد و مبارزات سرگرم کننده را ارائه می دهد. حقیقت این است که من از هر ثانیه این بازی لذت بردم و تجربه آن را به هر طرفدار سبک مبارزه ای توصیه می کنم. این یک بازی زیبا و جذاب در ژانر خود است که ادای احترام شایسته به برخی از عناوین خاطره انگیز دهه 80 میلادی محسوب می شود. این اولین باری است که وقتی خیابان‌های مملو از جرم و جنایت را از وجود دشمنان پاکسازی می‌کردم، احساس بسیار خوبی داشتم. در مجموع می توانم بگویم Skinny & Franko: Fists of Violence بهتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. کارهای زیادی روی این یکی انجام شد، با جزئیات بسیار زیبا و به زیبایی طراحی شده بود.

8.0

Good

  • گیم پلی عالی و سرگرم کننده
  • سبک گرافیکی دوبعدی با دست طراحی شده تحسین برانگیز
  • ارائه صدها نوع ضربات مختلف در بخش گیم پلی
  • ادای احترام شایسته به عناوین مبارزه ای دهه 80
  • موسیقی متن محرک و هیجان انگیز

Bad

  • در طولانی مدت خسته کننده می شود
  • می تواند بسیار سخت باشد

Comments

No Comments

Leave a Reply