Swoon! Earth Escape یک بازی دو و نیم بعدی از نمای پهلو به سبک اکشن و ماجراجویی است که در آن شما در نقش یک بیگانه هستید که از یک کهکشان دور آمده اید. در واقع شما و دوستانتان با یک سفینه قصد سفر به سیاره دیگری را داشته اید که در بین راه سفینه شما در سیاره ای عجیب به نام زمین سقوط می کند. ماموریت شما این است که سفینه خود را تعمیر کرده و از این سیاره خارج شوید، از این نظر بازی داستانی کلیشه‌ای را دنبال می کند که مشابه آن را زیاد دیده ایم. ولی بازی Swoon! Earth Escape محتوای داستانی خود را در قالب یک گیم پلی سرگرم کننده و نسبتا هیجان انگیز ارائه می دهد که ضعف روایت داستانی خود را به خوبی جبران کرده است. با نقد و بررسی این بازی در وب سایت Game Inja در ادامه با ما همراه باشید.
همانطور که گفتیم، شما در نقش یک موجود به اصطلاح بیگانه و فضایی به نام Swoon قرار می گیرید که سفینه‌اش در سیاره زمین سقوط کرده و کاملا تخریب شده است. در این میان دوستان شما نیز در سرتاسر این سیاره پراکنده شده اند و حتی برخی از آنها در چنگال برخی موجودات ساکن سیاره نام برده، اسیر شده اند. شما باید همه دوستان خود را نجات دهید و تمام قطعات مکانیکی مورد نیاز برای تعمیر سفینه خود را که در سراسر کره زمین پخش شده اند جمع آوری کنید و در نهایت راهی برای برای بازگشت به خانه پیدا کنید.

سیاره‌ای که شما در آن قرار دارید، با یک پوشش اسیدی سبز رنگ مرموز پوشیده شده است و از محیط‌ها یا بیوم‌های مختلفی تشکیل شده که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. شما طی 30 مرحله متنوع به انجام ماموریت اصلی خود می پردازید و از انواع موانع و خطرات عبور می کنید و در این سفر به سبک حماسی با جسورترین باس‌ها روبرو می شوید که در سراسر نقشه بازی پراکنده شده اند.
در مجموع 5 بیوم منحصر به فرد و 30 مرحله متنوع در این عنوان وجود دارند که می توانید آنها را به صورت 2.5 و 3 بعدی بازی کنید، از جزیره پرماجرا ژوراسیک به دنیای درخشان علمی تخیلی سفر کنید. گیم پلی بازی Swoon! Earth Escape همانند دیگر عناوین سبک پلتفرمر است و شامل کاوش، جمع آوری قطعات مکانیکی، یافتن جواهرات و کلیدها برای باز کردن ویژگی های جدید می شود. شما برای تعمیر سفینه فضایی خود به قطعات مکانیکی نیاز دارید که هر مرحله از بازی دارای 3 مورد از آنها است. ضمنا در سرتاسر مراحل آیتم‌های مهمی به نام “کلیدهای پروژه” وجود دارند که برای تعمیر سفینه کاربرد دارند. هنگامی که این قطعات را جمع آوری کردید، باید به بخش تحت عنوان گاراژ بروید که در آنجا یک مکانیک به نام Pippo حضور دارد، او مکانیکی است که سفینه فضایی شما را تعمیر می کند. شما باید قطعات مکانیکی جمع آوری شده را به او بدهید تا بتواند سفینه شما را تعمیر کند.

همچنین در قسمت گاراژ می توانید وضعیت پیشرفت خود در بازی را بررسی کنید، لباس های جدید بخرید و دیگر موارد. ضمنا در هر مرحله سنگهای قیمتی وجود دارند که پس از جمع آوری آنها می توانید به مغازه بروید و آیتم های جدید بخرید. در هر مرحله تعداد زیادی آبنبات وجود دارند که بیگانگان عاشق آنها هستند و تنها با خوردن آنها می توانند روی زمین زنده بمانند. آیتم های به شکل قلب نیز برای بازیابی میزان سلامتی شماست که در مرحله قابل جمع آوری هستند.
در این بازی دشمنانی وجود دارند که مثلا می توانید روی آنها بایستید و یا از آنها عبور کنید. در انتهای برخی مراحل نیز با باس فایت‌های مختلفی روبرو می شوید که نبرد با آنها جزو بخش‌های هیجان انگیز بازی است. ضمنا کاراکتر اصلی بازی یعنی Swoon مجهز به لباس‌هایی است که به او قابلیت‌های ویژه‌ای مدهند.
بازی در بخش‌های موسیقی، صداگذاری و گرافیک، عملکرد خوبی دارد، شما در محیط‌های با شرایط زیستی متنوعی به کاوش و انجام ماموریت خود می پردازید که از نظر طراحی و جلوه‌های بصری برای یک عنوان مستقل، بسیار خوب ظاهر شده اند. در حین عبور از مراحل، گوش دادن به موسیقی متن بازی بسیار لذت بخش است که کاملا با محیطی که در آن قرار دارید، منطبق اند.

8.0

Good

  • مکان‌های منحصر به فرد و متنوع
  • گرافیک هنری خاص
  • استفاده از المان‌های جدید در بخش پلتفرمینگ
  • موسیقی متن لذت بخش

Bad

  • گیم پلی پس از مدتی بازی کردن ممکن است خسته کننده شود
  • اجرای بازی حتما به کنترلر نیاز دارد
  • بافت‌های گرافیکی بازی در سطح عناوین امروز نیستند
  • مدل سازی نه چندان جالب کاراکترها

Comments

No Comments

Leave a Reply