معمولا به ندرت پیش می آید که در نقدها و بررسی هایی که انجام می دهیم بازی های VR را برای شما معرفی کنیم ولی چون این بازی به صورت بین کنسولی حتی برای ننتیندو نیز منتشر شده از این فرصت استفاده کردیم تا این بازی را به نقد و بررسی ببریم و برای شما در سایت Game Inja معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

مانند بسیاری از بازی های وی آر بازی Table of Tales The Crooked Crown نیز از آن دسته بازی هایی است که در ژانر بازی های ایفای نقش ساخته شده است. البته انجام بازی وی آر خودش بدون داشتن توسعه بازی که در آن ایفای نقش میسر نباشد به نظر وقت تلف کردن می آید. بعد زا اینکه بازی را شروع می کنید خودتان را در یک کشتی می بینید که در آن بازی را به صورت حرکت کارکتر خودتان در روی کشتی می بینید ولی این بازی به شکل POV یعنی به طوری که بتوانید بازی را از دیدگاه خود کارکتر اصلی انجام دهید توسعه داده نشده است. برای همین وقتی گیم را مشاهده می کنیم مانند بسیاری از بازی های دوربین از بغل حرکت کارکتر خودمان را بسیار مصنوعی تر از آنچه فکر میکنیم در بازی مشاهده می کنیم. در کل بازی Table of Tales The Crooked Crown از لحاظ گرافیکی آنچنان چنگی به دل نمی زند.

بسیاری از افراد در توسعه این بازی ها سعی در این دارند تا هر دفعه با رعایت جزییات بیشتر و همچنین توسعه خاص بازی های خودشان هر دفعه یک عنصر جدید و تازه ای را به ای نکتنولوژی تازه و نوظهور در عرصه گیمینگ معرفی کنند ولی به وضوح می تواند دید که درمورد بازی Table of Tales The Crooked Crown اصلا ین مصداق درست نیست. بیشتر به نظر می آید که توسعه دهندگان بازی می خواسته اند صرفا بازیشان تکنولوژی VR را ساپورت کند برای همین به جزئیات این بازی آنچنان توجهی نشده است. غیر از این نیز باید گفت که قرار گرفتن بد دوربین در جای جای مراحل بازی به شکل بدی باگ های مشکل زایی را در بازی پدید آورده اند که از نظر ما حتی با به روز رسانی و آپدیت نیز این مشکلات بر طرف نخواهد شد. وقتی بازی را به صورت زوم اوت و از بالا مشاهده می کنید به خوبی می توانید ببینید که در اجرای جزئیات بازی سلیقه خوبی به خرج داده شده است. بازی کلیت خوبی دارد و معلوم است که کارگردانی خوبی از طرف تیم توسعه صورت گرفته است. بازی شامل 7 کارکتری جذاب با قدرت های مجزا از هم هستند که به صورت بسیار جالبی در یک داستان بسیار زیبا قرا گرفته اند. داستان بازی Table of Tales The Crooked Crown پر از قسمت های هیجانی و انحراف های مختلف است که با توضیح ندادن آن از اسپویل شدن آن جلوگیری خواهیم کرد.

اما در مورد گیم پلی بازی باید گفت که این بازی به شکل چند ژانری توانسته است یک بازی بسیار سرگرم کننده ای را برای گیمر ها به ارمغان بیاورد. در بازی شما مانند بازی های کارتی با کشت خودتان به نقاط مختلف می روید و بر اساس داستان های بازی با دشمنانی مبارزه می کنید. حمله و اکشن ها بازی مانند بازی های کارتی به صورت نوبتی انجام می شود. افرادی که در کشتی شما حظور دارند همگی بخشی از نیرو های مبارز شما هستند  و شما باید با قرا دادن یک استراتژی مناسب بتوانید با دشمنان در بازی روبه رو شوید. بعد از اینکه بازی را شروع می کنید می بینید که عنصر های بازی استراتژی و همچنین پازلی را در بازی Table of Tales The Crooked Crown به خوبی جای داده اند ولی در کل کیفیت افکت های گرافیکی در بازی و افت های طراحی های آن باعث می شود بازی Table of Tales The Crooked Crown به نظر یک بازی آماتور بیاید در حالی که گیم پلی آن حرف های زیادی برای گفتن دارد. در نبرد های ای بازی می توانید در بین کارکتر های بازی جابه جا شوید.

مقدار سلامتی آنها و نیرویشان در گوشه تصویر برای هر کاکتر نشان داده شده است. اگر به صورت وی آر بایزرا انجام می دهید حرکت سریع در نقشه بازی و تغییر کارکتر ها در بازی می تواند از نقطه قوت بازی Table of Tales The Crooked Crown باشد. اگر بازی به صورت معمولی انجام می دهید متوجه می شوید که برای زوم کردن بر روی کارکتر ها و همچنین چرخیدن در نقشه بازی به خوبی تعبیه نشده است و بعضی مواقع آیتم هایی بر روی تصویر جلوی آنچه را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید را می گیرد که در انجام بازی بسیار آزار دهنده این باگ شما را می تواند خسته کند.

در مجموع باید گفت ه بازی Table of Tales The Crooked Crown یک بازی چند ژانری و با تکیه بر تکنولوژی وی از یک بازی استراتژی را برای شما به ارمغان می آورد که درآن داستان های جذابی که در بین کارکتر های بازی اتفاق می افتد این بازی را به یک گیم خاص تبدیل میکند. با این که توسعه گرافیکی بازی با کیفیت خاصی انجام نشده است ولی اگر چند تا از باگ های این بازی را به جان بخرید گیم پلی جذابی را تجربه خواهید کرد.

6.0

Good

  • داشتن VR
  • داستان بسیار جذاب و درگیر کننده

Bad

  • افت پیکسلی بازی
  • مشکل در دوربین بازی
  • چرخش های بد در صفحه کارکترها