نقد و بررسی بازی Tank Battle Heroes

بازی Tank Battle Heroes که در سال 2018 برای دستگاه های اندرویدی عرضه شد و یک موفقیت آشکار به شمار میرفت به تازگی برای Nintendo Switch نیز عرضه شده. در عرضه جدید امکان بازی چند نفره نیز به این بازی جذاب و پرفروش اضافه شده است. اگر قصد دارید این بازی را امتحان کنید و میخواهید نقاط ضعف و قوتش را بشناسید، برای نقد و بررسی این بازی توسط تیم نقد و بررسی گیم اینجا با ما همراه باشید.

معرفی کلی و نمای بازی

یکی از چالش بر انگیز ترین و حساس ترین کار ها در حوزه بازی سازی انتشار دوباره یک بازی برای یک پلتفرم کاملا متفاوت است. اندکی بی دقتی و بی حوصلگی میتواند یک بازی رکورد شکن و پرفروش را تبدیل به یک شکست تمام عیار کند، اتفاقی که با توجه به اشکالات توزیع جدید، تقریبا دارد برای Tank Battle Heroes می افتد.

نقش شما در این بازی خیلی ساده است و مثل هر بازی shooter دیگری شما باید یک تانک یا ماشین جنگی را به سمت مقر دشمن – که قصد نابودی خانه و کاشانه تان را دارد- برانید و با دشمن بجنگید. شبیه اکثر بازی های این ژانر از شما انتظار استراتژی چیدن و حمله کردن و بردن میرود!

گرافیک بازی کامل و به اندازه است، اما خیلی جالب نیست. تانک ها و بقیه Asset ها در منو بازی و تصاویر خیلی با کیفیت بنظر میرسند، اما انگار که برنامه نویس ها و طراحان بخواهند کار خودشان را راحت کنند و از کار روی جزئیات خسته شده باشند، موقع Battle همه چیز در هم و بر هم میشود. علاوه بر گرافیک متوسط که خیلی چشمگیر نیست؛ موسیقی و بقیه اجزای تصویری کار هم همینطور هستند، کافی و مناسب، اما چیز به یاد ماندنی ای ندارند. Tank Battle Heroes شاید در سال 2018 جزو اولین های این ژانر به شمار میرفت و به احتمال زیاد به همین دلیل هم معروف شد-آن زمان هم بازی متوسطی بود و ویژگی خاصی برای عرضه نداشت- و فروش بالایی گرفت، اما عرضه جدید کاملا فرق دارد و اصلا آن چیزی که همه از ورژن خوب و قدیمی اندرویدی به یاد دارند نیست.

گیم پلی بازی پر از اشکال و باگ های ریز و کوچک است. اصلی ترین علت این مسئله میتواند این باشد که Tank Battle Heroes به طور اصلی برای اندروید – پلتفرمی دارای تاچ اسکرین- طراحی شده و حالا با انتشار دوباره برای Nintendo switch خیلی از مکانیک ها و فیزیک های بازی – دوباره به علت بی توجهی و تنبلی توسعه دهندگان- دچار اشکال شده اند. یکی از مهم ترین باگ ها crash موقع باز کردن منوی بازی است که در نسخه اندروید نیز وجود داشت و بعد از چند آپدیت رفع شد.

بازی در ریلیز جدید دارای قابلیت بازی یک تا دو نفره (به طور محلی) و 2 تا 4 نفره(آنلاین) است. برخی از قابلیت های جدید یا بروزرسانی شده ای که شرکت نینتندو موقع انتشار به آنها اشاره کرده عبارتند از:

  • 3 تا میدان جنگی تانک جدید و خاص
  • قابلیت شخصی سازی کردن تانک ها
  • 120 تا استیج مهیج برای حالت single-player
  • DEATHMATCH 4 نفره
  • لیدربورد های آنلاین
  • نبرد یک به یک محلی
  • قابلیت آپگرید کردن ماشین های جنگی
  • بی نهایت بودن تعداد تانک ها

با این همه، بنظر میرسد این بازی در عرضه جدیدش برای Nintendo switch قرار نیست به اندازه نسخه اندرویدی اش فروش و محبوبیت داشته باشد. البته نمیتوان تقصیر را کامل گردن توسعه دهنده ها و طراحان انداخت. تیم T-Bull که تا الان بازی های رایگان زیادی برای پلتفرم های اندروید، آی او اس و کنسول های بازی ساخته اند یک تیم مستقل بازی سازی هستند و بودجه کارهایشان معمولا توسط خود اعضای تیم تامین میشود.

حرف آخر

اگر در سال 2018 از طرفداران بازی Tank Battle Heroes بودید، ممکن است با بازی کردن نسخه جدید روی Nintendo switch ناامید شوید. صنعت بازی سازی در این سال ها خیلی پیشرفت کرده و یک بازی با گرافیک و گیم پلی و موسیقی متوسط در 2018 دیگر نمیتواند با بازی های پرطرفدار 2021 رقابت کند، هر چند قابلیت بازی چند نفره آنلاین جزو نقاط قوت ریلیز جدید است و میتواند فرصت خوبی برای تجدید خاطره با دوستانتان باشد.

verdict

If you were a fan of Tank Battle Heroes in 2018, you may be disappointed with playing the new version on the Nintendo Switch. The game industry has developed a lot in recent years and  a game with simple, medium graphics, gameplay and music in 2018 that can no longer compete with the popular games of 2021, although the game can be a good excuse to reunite with your old friends.

4.9

Good

  • قابلیت بازی چند نفره

Bad

  • باگ های فراوان

Comments

No Comments

Leave a Reply