بازی های رو میزی در واقع پدران بازی های رایانه ای امروز بوده اند و یکی از دلایلی که امروزه شاهد بازی هایی به این کیفیت هستیم همین بازی های رومیزی بوده اند که طی مدت زمانی طولانی به این شکل درآمده اند. حال بازی های ویدیویی نیز برای این آثار احترام قائل بوده اند و امروزه این بازی های رومیزی را به صورت مجازی در رایانه های شخصی و کنسول های بازی نیز شاهد هستیم و این موضوع باعث شده که هنوزم که هنوزه این بازی ها فراموش نشوند و حتی در حال پیشرفت نیز باشند.

THE GAME OF LIFE 2 نیز یک بازی Board Game می باشد که توسط استودیوی بازی سازی Marmalade Game Studio Ltd برای پلتفورم های Nintendo Switch, Android, iOS, Microsoft Windows عرضه شده است. قیمت این بازی ۱۰ دلار می باشد. با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت Gameinja باشید تا ببینیم که آیا این بازی می تواند به عنوان یک بورد گیم و البته یک بازی رایانه ای خوب عمل کند یا این که در این راه شکست خورده است و ارزش خرید ندارد.

THE GAME OF LIFE 2 داستان خاصی ندارد و همانطور که از اسم بازی انتظار می رود بازی در کل داستان یک زندگی می باشد و این زندگی به صورت یک بورد گیم می باشد. گیم پلی بازی از بخش های آفلاین و آنلاین تشکیل شده است و از نظر گیم مود بازی شما را راضی نگه می دارد. گیم پلی کلی بازی به این صورت است که شما و ۱ الی ۳ نفر دیگه عضو بازی می شوید و باید تاس بیندازید. بسته به اعدادی که در تاس بازی می اندازید نیز پول و حرکت دریافت می کنید و در بازی باید به دنبال کار بگردید. با یافتن کار در بازی نیز پول بیشتری به دست می آورید و در انتها هرکس که پول بیشتری در بازی به دست بیاورد برنده است.

ایده ی کلی بازی جالب است و پتانسیل بالایی دارد ولی نحوه ای که سازندگان بازی آن را پیاده سازی کرده اند بسیاری از این پتانسیل ها را هدر داده است و در کل شاید گیم پلی بازی آنطور که باید و شاید راضی کننده نمی باشد . برای مثال درست است که بازی به شانس شما در انداختن تاس بستگی دارد ولی ویژگی ای ارائه نمی دهد که بتوان در بازی از استراتژی استفاده کرد و بخش زیادی از بازی بر پایه ی شانس می باشد و این موضوع کمی ناخوشایند است.از مشکلات اصلی این است که بازی بیش از به سیاست های پرداختی شما وابسته است و حتی در ابتدا نیز بخش از استیج های بازی باز نیست و نیازمند پرداخت مقداری پول هستید تا این استیج های بازی را باز کنید و این موضوع خیلی جالب نمی باشد.

گرافیک بازی بد نیست و تمی کارتونی دارد که جالب است. رنگ بندی های بازی بسیار خوب است و از نظر کلی بازی قابل قبول می باشد. از نظر فنی نیز مشکل خاصی در بازی وجود ندارد و نمی توان در این بازی مشکل خاصی یافت که بتواند در بخش گرافیک آزار دهنده باشد و در کل از این نظر باید خیالتان از بازی راحت باشد و قرار نیست که باگ یا گلیچ خاصی در این تجربه تاثیر گذار باشد. موسیقی بازی نیز بد نیست و میتوان با این بخش از بازی نیز کنار آمد. صداگذاری بازی نیز قابل قبول می باشد و در کل از نظر صوتی بازی قابل قبول می باشد و به این بخش از بازی نیز مشکل خاصی وارد نیست.

THE GAME OF LIFE 2 شاید یک بازی فوق العاده نباشد ولی به طور کلی می تواند طرفداران بازی های رومیزی را راضی نگه دارد . سیاست های کلی بازی بر مبنای پرداخت های درون برنامه ای می باشد که خیلی جالب از کار در نیامده است و از طرفی یک سری مشکلات در رابطه با گیم پلی بازی نیز از ارزش کلی این بازی کاسته است و از طرفی اگر از طرفداران اینگونه بازی ها نیستید این عنوان نیز نمی تواند شما را به این بازی ها علاقه مند کند. از این که با نقد و برسی این بازی همراه وبسایت گیمینگلز بودید سپاسگزاریم و امیدواریم که توانسته باشیم در نقد و برسی این بازی به شما دوستان گرامی راهنمایی های لازم را رسانده باشیم
6.0

Good

  • جذابیت بورد گیم بازی
  • طراحی خوب و رنگ بندی مناسب

Bad

  • نقش نداشتن استراتژی بازیکن بر روی روند بازی
  • سیاست های مالی ناعدلانه