امروز در این مطلب قرار است تا به تحلیل بازی The Shattering بپردازیم. این روز ها با پیشرفت صنعت گیم شاهد هستیم که به وسیله بازی های رایانه ای بسیاری از محتوا های علمی به کاربر منتقل می شود. داستان این بازی نیز قصه ای از این قرار دارد. در واقع در این بازی ما مشاهده می کنیم که برخی از عواطف روانی در بازی به ما منتقل می شود. حالا در این عصر ما شاهد بازی های اینچنینی شده ایم.

در این بازی شما وارد به یک قصه ماجراجویانه خواهید بود. شما در این بازی تک و تنها در یک عمارت در حال ماجراجویی هستید. آن طور که به نظر می رسد ، کاراکتر اصلی این بازی مشکلات روانی داشته است و حالا در این بازی شما خودتان را جای یک فردی که روح و روانی با مشکلات مختلف دارد ، می گذارید. انجام این بازی همراه با ماجراجویی های آن می تواند برای ساعاتی شما را سرگرم خودش نماید.

در مواجهه با این بازی به هیچ عنوان فکر نکنید که با یک بازی معمولی روبرو شده اید. نحوه روایت داستان در این بازی درخشان و خیره کننده است. ما شاهد فضا سازی عالی و خیره کننده ای هستیم که ما را در شرایط روحی خاصی قرار می دهد. حس و حال این بازی به همراه نور پردازی عالی باعث شده تا این حس به ما منتقل گردد که کاراکتر اصلی بازی به واقع دارای مشکلات روحی و روانی می باشد.

اینکه ما در این بازی پیشروی می کنیم و با این پیشروی ها خودمان را در موقعیت های مختلف می بینیم بسیار جذاب می باشد. امارتی که ما در آن گیر افتاده ایم ، یک امارت بسیار بزرگ و پیچیده می باشد. این امارت یک بخش برای نگهداری از بیماران روانی بوده که حالا شما در این امارت دارید گذشته خودتان را یک به یک به یاد می آورید. ماجراجویی در این بازی همراه با التهاب و ترس خواهد بود.

در واقع حالا شما به دنبال این هستید که گذشته فراموش شده خود را بخاطر بیاورید. شما کم کم با پیدا کردن نشانه هایی ، گذشته خود به یادتان می آید. کشف حقایق گذشته با روایت جذاب این داستان کمی ما را همراه و همگام با بازی می کند. ما نیز همراه با کاراکتر بازی گیج می شویم و باید تمام تلاشمان را کنیم تا ماجراجویی های روبرو خودمان را حل کنیم تا به موفقیت برسیم.

شما در این بازی در یک موقعیت کاملا پر ابهام قرار گرفته اید. شما باید نام خودتان را پیدا کنید. تا بتوانید واقعیت های گذشته را به یاد بیاورید. این بازی گاها شما را در موقعیت هایی قرار می دهد که شما به کل دچار ابهام از داستان بازی می شوید. شاید بتوانیم نحوه پرداخت به قصه در این بازی را فوق العاده بخوانیم. از همان لحظه ابتدایی این بازی شما در موقعیت های پر ابهام قرار می گیرید.

در برخی از موقعیت ها شما به عنوان کاراکتر این بازی موانعی را پیش روی خودتان خواهید دید. این موانع گاها کاراکتر اصلی بازی را به هم می ریزد. ما شاهد این هستیم که چقدر به یاد آوردن خاطرات سخت و نگران کننده می باشد. اینکه ما یک سری سرنخ داریم و بخواهیم به کمک آن ها گذشته مان را به یاد بیاوریم ، سخت و گاها استرس زا نیز هستند.

در این بازی شما به عنوان کسی که در حال پیشروی در این بازی هستید ، صرفا می توانید دور و بر خودتان را مورد تحلیل قرار بدهید. در واقع شما باید با کاوش کردن در موقعیت هایی که در آن ها قرار دارید ، خودتان را پیش ببرید و به سمت موفقیت برسید. شما با دیدن و پیدا کردن یک سری از چیز ها کم کم خودتان گذشته خود را به یاد خواهید آورد. داستان این بازی توانسته تا ارتباط بسیار خوبی با کاربر برقرار نماید.

نحوه طراحی و ساخت موقعیت ها از لحاظ گرافیکی عالی و خیره کننده می باشد. تمام موقعیت هایی که ما در آن ها قرار می گیریم ، از منظر گرافیکی با ریزه کاری های بسیار زیادی ساخته شده اند. از این رو شما باید دقت عمل خودتان را بالا ببرید. پیدا کردن سرنخ ها در این بازی شاید آسان بنظر بیاید اما در واقع شما باید سرنخ ها را به شکلی که ارتباط معنایی پیدا کنند ، در کنار هم قرار بدهید.

نکته ای که در خصوص گرافیک تبدیل به یک نکته مثبت شده فضای ثابت و التهاب آور نماهای بازی می باشد. بیشتر قاب های این بازی از طیف رنگی سفید رنگ تشکیل شده است. در واقع شما با یک بازی گرافیکی شلوغ روبرو نخواهید بود و تمام تمرکزتان را بر روی کشف حقایق خواهید کرد. پیشروی در این بازی دقت عمل بالایی می خواهد که باید در کنار صبر و حوصله باشد.

در این بازی ما همچنین گاها احساس خستگی خواهیم کرد. به این خاطر که گاها پیشروی کردن در این بازی حوصله سر بر می شود. اینکه معما های این بازی خیلی سخت و پیچیده می شوند ، باعث می شود تا گاها از روند بسیار پیچیده این بازی خسته شوید. اما با دقت کردن به بازی این موضوع به یک نکته مثبت تبدیل می شود. نکته ای که انجام بازی را جذاب تر نیز کرده است.

اما به عنوان حرف آخر ، باید بگوییم که خوشبختانه با یک بازی درخشان در روایت داستانی روبرو هستیم. ما شخصیتی هستیم که گذشته خودمان را فراموش کرده ایم و حالا قرار است تا با کاوش در این بازی ، گذشته خود را بخاطر بیاوریم. خوشبختانه شاهد ترکیب های ایده آل در خلق این بازی هستیم.

9.5

Good

  • روایت داستان بسیار خلاقانه
  • گرافیک و گیم پلی مناسب

Bad

  • گیج شدن مقطعی کاربر از داستان
  • عدم وجود کاراکتر های مختلف