تا به حال ضرب المثل “هرچه می رود سخت دوست خوش تر است” را شنیده اید؟ امروز بعد از مدت ها نوبت به نقد و بررسی یک بازی تمام ایرانی می رسد که در آن عناصر ساخت این بازی چه از داستان گرفته و دیالوگ های و همگی همه مربوط به یک داستان باستانی و جذاب ایرانی است که امروز مفتخریم که این محصول وطنی را برا شما نقد و بررسی خواهیم کرد. با ما در سایت Game Inja همراه باشید.

سازندگان این بازی با استفاده از یکی از مهمترین و جذاب ترین داستان های ایرانی که همه با آن آشنایی داریم به نام (خسرو و شیرین) در این بازی توانسته اند یک گیم جالبی را برای مخاطبان فراهم کنند. جدا از اینکه بازی مشکلات خاص خودش را دارد و این که ایراد های در بخش ارتباط داستان و آنچه از گیم پلی بازی انتظار داریم وجود دارد ولی انتخاب این نوع توسعه در بازی به خوبی یک حسی قدیمی و جذابی را در  The Tale of Bistun بوجود آورده است.  خسرو در این بازی کارکتر اصلی این بازی محسوب می شود که اگر با داستان اصلی آشنایی داشته باشید او در کوه به عشق معشوقه خود در حال کندن کوه است. اما داستان این بازی با استفاده از جنبه های مختلف بازی سازی در نوع خودش توسعه های فراوانی شده است. یکی از زیباترین کار هایی که این توسعه دهنده درمورد بازی  The Tale of Bistun انجام داده است و قبل از اینکه به سراغ نقد خود گیم اصلی برویم قرار دادن نریشین اصل در بازی است.

این نریشین داستان های اصلی نظامی را به صورت جذابی به صورت انگلیسی همراه با زیرنویس در بازی در هنگام انجام مراحل بازی برای ما تلاوت می کند که در نوع خودش بسیار به بازی هویت می بخشد. هر مرحله مهمی که رد میکنید و یا به یک اثر خاصی می رسید این نریشن حسی تاریخی و قدیمی را با روایت بعضی داستان ها در هنگام انجام مراحل بازی برای شما به ارمغان می آورد. درمورد خود بازی باید گفت بازی از لحاظ طراحی گرافیکی از آنچه که ما انتظار داشتیم فراتر رفته است. وقتی بازی را انجام می دهید می بینید که استفاده از افکت های گرافیکی و پرداختن به جزئیات مخصوصا در طراحی نقشه های بازی به شکل بسیار خوبی شکل گرفته است. بعد از اینکه بازی را در هر مرحله انجام می دهید و یا به باس های خاص می رسید حرکت دوربین بازی را می توانید به خوبی مشاهده کنید که جو خاصی به بازی می بخشد. جدا از این ها بر اساس هر نقشه از بازی دوربین بازی در جای خاصی نسبت به آنچه کارکتر با دشمنانش قرار است رو به رو شود قرار می گیرد که باعث شده است در هر مرحله از بازی تنوع خاصی را در انجام گیم پلی بازی مشاهده کنیم که خوب این نوع طراحی را در بازی هایی مانند کراش دیده بودیم و الان در  The Tale of Bistun مشاهده می کنیم.

در کنار این ها داستان بازی در انجام مراحل بازی به صورت قطره ای نشان هایی از آنچه باید گیمر از بازی متوجه شود را به شما می دهد ولی در اصل این نوع طراحی باعث اعتیاد بیشتر گیمر ها به انجام بیشتر بازی می شود. در مورد انجام خود بازی دکمه های گیم به خوبی عملکرد خودشان را نشان م دهند و حرکت های سریع این بازی و همینطور نداشتن باگ مخصوصا در صحنه نبرد های عظیم با کارکتر های زیاد در بازی به خوبی از این بازی انتظار می رود. البته با ازیاد کارکتر ها در صفحه بازی در بعضی مواقع لگ هایی را همراه با افت فریم مشاهده می کنیم ولی آنچنان در انجام خود بازی مشکل زا نیستند. انواع اقسام سلاح ها و آیتم ها در بازی  The Tale of Bistun وجود دارند و در قسمت های مختلفی از نقشه بازی می توانید دائما سلاح های خودتان را آپدیت کنید و قدرت آنها را افزایش دهید. در بازی  The Tale of Bistun سه نوع اسلحه وجود دارد که یکی از آنها قدرت های الهی و فرشتگانی است که به کمک شما می آیند. این قدرت ها برای از بین بردن تعداد زیادی از دشمنان مناسب می باشد. دیگری استفاده از سلاح نزدیک برای صدمه زدن به باس ها و قدرت های بزرگ در بازی است.

سلاح آخر استفاده از کمانچه برای شکار و صدمه زدن به کارکتر ها از راه دور طراحی شده است که همه این آیتم ها در طول بازی بر اساس امتیازات جمع آوری شده از طرف شما قابلیت آپدیت دارند و قدرت های آنها می تواند افزایش پیدا کنند. استفاده از المنت های افکت ها در بازی همراه با عناصر ایرانی و همینطور طرح های مختلف و تذهیب های جذابی همراه است که بازی را کاملا ایرانی می کند. در کنار آنها استایل طراحی گرافیکی بازی در نوع خودش به خوبی توانسته است یک فضای یونیک و جذاب را برای انجام این بازی فراهم کند. همانطور که ذکر کردیم در این بازی می توان دید که نقشه های زیادی طراحی شده اند و این استایل طراحی به صورت متداوم و با کیفیت خوبی در بازی بخشی از زیبایی های گیم  The Tale of Bistun را برای ما به ارمغان می آورند.

در مجموع باید گفت با اینکه در بعضی از صحنه ها افت FPS را در بازی  The Tale of Bistun مشاهده می کنیم ولی این بازی از لحاظ طراحی گرافیکی و خصوصا داستان بازی به شکل بسیار خوبی ظاهر شده است و همینطور در کنار این ها گیم پلی آن به طرز بسیار شگفت آوری خالی از باگ های گوناگون است و انجام آن بسیار لذت بخش است و ما نیز انجام این بازی را به شما توصیه می کنیم.

10.0

Good

  • داستان فوق العاده و باستانی
  • گرافیک بسیار مناسب و متغایر با شرایط بازی
  • گیم پلی جذاب و متنوع
  • جا به جایی دوربین در پشت کارکتر بر اساس مراحل

Bad

Comments

No Comments

Leave a Reply