Varenje – Don’t Touch The Berries یک بازی ماجراجویی در سبک Hidden Object است که قبلا برای رایانه های شخصی منتشر شده بود و اکنون برای کنسول نینتندو سوئیچ در دسترس است. چیزی که بیشتر از همه در این بازی خودنمایی می کند و شاید شما نیز با نگاهی گذار به تصاویر بازی متوجه آن شده باشید، گرافیک هنری زیبا و خیره کننده آن است که واقعا عالی کار شده و از سبک هنری زرق و برق داری استفاده می کند. سبک زیبای نقاشی و گیم پلی حل پازل Varenje به خوبی یکدیگر را تکمیل می کنند. رنگ های این اثر، روشن، سبک نقاشی با طراوت و بامزه است و کمی به صورت طراحی شده بادست به نظر می رسد. این سبک هنری با خطوط و رنگ‌آمیزی بسیار دقیق، شباهت زیادی به سبک طراحی استودیوی Amanita Design دارد که بازی‌های پازلی کلاسیک مانند سری «Machine Labyrinth» و «Galaxy Adventures» را در کارنامه درخشان خود دارد.

شاید تیم طراح گرافیکی این اثر به پیشینیان خود ادای احترام می کند یا شاید قهرمانان دیدگاه های مشابهی داشته باشند، اما باید بگویم که این سبک نقاشی واقعاً برای گیم پلی پازل نقطه و کلیک بسیار مناسب است. موسیقی های متن هم اگر تا دهمین بار تکرار نشود، خوب است. مانند سایر عناوین اشیا پنهان، در بازی Varenje منتظر گشت و گذارهای زیادی در اطراف صفحه درهم و برهم و نامرتب بازی را داشته باشید، زیرا هدف بعدی که از شما می خواهد آنها را پیدا کنید، تعدادی روبان، میله فلزی کوچک، چهار لامپ، سه ترانزیستور، دو توپ کریستالی و احتمالاً کبک در یک درخت گلابی است و این آخرین پازلی است که وقتی همه مواد را جمع کردید انجام می دهید.

“کشتن مردم سرگرم کننده و آسان است.” تصور اینکه این یک نقل قول از این بازی زیبای اشاره و کلیک باشد، سخت است. در داستان بازی Varenje، شما خود را در دنیای خیالی گیمری می یابید که داچر نوعی جنون شده است. او بر اثر یک اتفاق، به اندازه یک حشره کوچک می شود و همه چیزهای اطراف خود را به هم ریخته است. اکنون شما در نقش این شخص وظیفه دارید با حل پازل های به سبک اشیا پنهان، اوضاع به هم ریخته دنیای بازی را مرتب کنید و همه چیز را به حالت اولش بازگردانید.

علیرغم ظاهر کودکانه، این بازی به دلیل دیالوگ های شیدایی بین فصل ها برای کودکان مناسب نیست. با این حال دنیای بازی به زیبایی طراحی شده و کاملا رنگارنگ است که با یک روایت غیر منتظره همراه است. بدون غافلگیری، می توانم فاش کنم که داستان بسیار پیچیده ای بین فصل ها در هم تنیده شده است که بازی را کاملاً منحصر به فرد می کند.

مکانیزم اصلی گیم پلی Varenje – Don’t Touch The Berries از همان اصول سبک نقطه و کلیک و حل پازل های مختلف پیروی می کند که در بیشتر موارد شما باید روی یافتن وسایلی برای جمع آوری در یک صحنه تمرکز کنید و سپس برای جمع آوری آنها روی آیتم مورد نظر کلیک کرده و از آنها برای حل پازل استفاده کنید. با این حال، همه عملیات حل پازل را نمی توان با استفاده از جستجو . کلیک کامل کرد. تیم توسعه دهنده این بازی به منظور غنی‌تر و متنوع‌تر کردن تجربه بازی و جلوگیری از خسته‌شدن بازیکنان به خاطر یک نوع گیم‌پلی، انواع مختلفی از مینی‌گیم‌ها را در طول بازی اضافه کرده است که چاشنی زیادی را به گیم پلی افزوده اند.

به عنوان مثال، هنگامی که شما تلسکوپ را در مرحله دوم پیدا می کند، یک مینی بازی برای بازیابی تصویر در تلسکوپ وجود خواهد داشت. در این لحظه می توانید روی قطعات قابل چرخش پازل روی صفحه کلیک کنید تا آنها را بچرخانید و با چرخاندن تمام قطعات پازل در موقعیت صحیح، می توانید تصویر را در تلسکوپ بازگردانید و وارد مرحله بعدی حل پازل شوید. به مرور زمان این کار یک تمرین ذهنی عالی برای تقویت قدرت تفکر شما محسوب می شود. اگر در حل پازلی گیر کردید، می توانید از سیستم راهنمایی بازی استفاده کنید که مبتنی بر جمع آوری تمشک ها است. فقط در این صورت است که می توانید از مکانیزم راهنمایی Varenje استفاده کنید.

خوشبختانه سطح دشواری پازل ها متوسط ​​است. شما باید تمرکز کنید و چیزهای زیادی را به خاطر بسپارید، و برخی از پازل ها را فوراً متوجه نمی شوید، اما این البته گیم پلی را جالب تر می کند. با اینکه گرافیک هنری بازی واقعا قابل تحسین است، اما موسیقی بازی حلقه ای از ملودی های کوتاه است که متاسفانه در پایان بازی خسته کننده می شود.

در پایان باید گفت Varenje – Don’t Touch The Berries علیرغم آن کات سین های نامناسب و ایرادات جزئی که دارد، هنوز هم بازی واقعاً خوبی است و یک بازی جستجوی اشیاء پنهان سرگرم کننده است و من بیشتر پازل های درون بازی را دوست داشتم. اگر از بازیهای پازل محور به سبک اشیا پنهان لذت می برید، این بازی می تواند لحظات بسیار خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

7.5

Good

  • گیم پلی فوق العاده ساده و شهودی
  • برای تقویت حافظه، تمرکز و مهارت های مشاهده یک انتخاب عالی است
  • جلوه های صوتی بسیار خوب
  • گرافیک هنری مسحورکننده و رنگارنگ
  • برخی پازل ها واقعا منحصر به فرد هستند

Bad

  • کات سین های بازی نامناسب و بی ربط هستند
  • برخی ایرادات جزئی در گیم پلی
  • برای پازل ها و مینی گیم ها دستورالعمل واضحی وجود ندارد
  • موسیقی های بازی تکراری می شوند

Comments

No Comments

Leave a Reply