دو سبک اشاره و کلیک و معمایی جزو زیرشاخه‌های ژانر ماجراجویی هستند که شاید در صنعت بازی‌های ویدیویی کمتر به آنها توجه شده است. غالبا ایده‌ ساده‌ای در عناوین این سبک به کار رفته و طراحی آن‌ها هم بسیار ساده‌تر از چیزی بود که در بازی‌های پرهزینه به کار می رود. ولی با وجود سادگی طراحی و گیم پلی آنها، می توانند لحظات بسیار خوبی را برای گیمرها فراهم کنند. Watch Over Christmas یکی از جدیدترین عناوین منتشر شده در سبک اشاره و کلیک است که با ارائه یک دنیای فانتزی و همچنین داستان پرمحتوا، شما را به دوران تعطیلات جشن کریسمس می برد که در آن وظیفه دارید جان بابانوئل را نجات دهید. در این مقاله این بازی را مورد نقد و بررسی قرار داده ایم.
Watch Over Christmas یک بازی منحصر به فرد با موضوع جشن کریسمس است و داستان پسر 12 ساله ای به نام سیسکو را روایت می کند که از او خواسته شده تا محبوب ترین تعطیلات همه مردم یعنی کریسمس را نجات دهد. در شب قبل از برگزاری این جشن، یک غریبه به طور غیرمنتظره ای به او اطلاع می دهد که بابانوئل ربوده شده است و او تنها امید برای نجات کریسمس است. او باید به سحر و جادو ایمان داشته باشد تا بتواند بابا نوئل را نجات دهد سیسکو از طریق چندین پازل سرگرم کننده و چالش برانگیز، خود را در تلاش برای نجات بابانوئل و جادوی تعطیلات می یابد. محتوای داستان بسیار جالب است و مطمئنا شما را وادار می کند تا بفهمید چه اتفاقی می افتد و آیا سیسکو موفق می شود بابانوئل را نجات دهد. بازی مملو از مفاهیم طنز است که در دیالوگ های آن به کار رفته اند، بین صحبت کردن سیسکو و پرسش و پاسخ های عجیب و غریب که می توانید هنگام تعامل با شخصیت ها انتخاب کنید، گفت و گوهای طنز زیادی وجود دارد.

محتویات داستان در شش فصل اصلی ارائه می شود که اگر فصل های آغازی و پایانی را هم به آنها اضافه کنید، تعدادشان به هشت می رسد. علیرغم ماهیت فصلی بازی که همانطور که از عنوانش پیداست مربوط به فصل کریسمس است، گیم پلی آن چنان سرگرم کننده و خلاقانه است که می توان از این عنوان در تمام سال لذت برد، نه فقط در تعطیلات. به جرات می توانم بگویم این بازی بهترین عنوان در سبک ماجراجویی اشاره و کلیک است که در این مدت بازی کرده ام.
گیم پلی بازی Watch Over Christmas تعادل بسیار خوبی را با دشواری پازل خود برقرار کرده است و به گونه‌ای طراحی نشده که بیش از حد دشوار باشد و اینطور هم نیست، اما بخش‌های زیادی در مراحل بازی وجود دارد که باید خلاقانه فکر کنید و یا به طور کامل آنها را کاوش کنید، بنابراین بعید است که از آنها دوری کنید. از نظر چالش، سبک پازل و گیم پلی، می توانم بگویم این بازی به سبک عناوینی مانند The Inner World, Night of the Rabbit یا Anna’s Quest است.
این یک بازی است که با تمام المان های سبک های ماجراجویی کلاسیک اشاره و کلیک همراه با یک با پیچ و تاب مدرن طراحی شده است. معماهای داستان محور، بدون منطق و مبتنی بر کاوش در محیط‌های زیبای بازی، عناصر کلیدی هستند که جادوی گیم پلی این عنوان را آشکار می کنند و باعث شده اند یک تجربه با موضوع کریسمس مناسب را برای همه سنین ارائه دهد. شما طی ماجراجویی خود با بیش از 60 پس‌زمینه خیره‌کننده که با دست طراحی شده اند، یک سیستم امتیازدهی اصلی و یک خرس دوست داشتنی که همراه ویژه شما محسوب می شود، روبرو می شوید و اینها قفط چند ویژگی منحصر به فرد این عنوان هستند که اتمسفر بازی را تکمیل می‌کنند.

در گوشه و کنار محیط بازی آیتم های کلکسیونی زیادی وجود دارند که برای کسب امتیاز می توانید آنها را جمع آوری نمایید. ضمنا در طول بخش گیم پلی، مینی بازیهای سرگرم کننده ای در نظر گرفته شده که برخی از آنها چالش برانگیز هستند. بازی دارای گرافیک بسیار دوست داشتنی و جالبی است که به خوبی با تم کریسمس متناسب است. صداگذاری شخصیت ها نیز عالی انجام شده و موسیقی متن نیز حال و هوای جشن کریسمس را به خوبی به پلیرها منتقل می دهد.
این یک ماجراجویی خوب فکر شده و لذت بخش است و همچنین دارای گیم پلی نسبتا طولانی است، با تعداد زیادی پازل برای تکمیل و شخصیت های عجیب و غریب برای دیدار و تعامل و در کل یک بازی لذت بخش در سبک اشاره و کلیک است.

بازی Watch Over Christmas یک ماجراجویی نسبتا طولانی در سبک اشاره و کلیک است که داستانی پرمحتوا و منحصر به فرد را به وسیله شخصیت های دوست داشتنی روایت می کند که به خوبی با انیمیشن های زیبا و محیط های هنری و رنگارنگ خود آمیخته شده اند. شخصیت ها واقع گرایانه هستند و بسیاری از آنها شایان ستایش هستند و دیالوگ های طنز بسیاری در بخش داستانی آن به کار رفته که همگی اینها باعث می شوند لحظات بسیار خوشی را برای شما فراهم کنند. اگر شما یک طرفدار سبک ماجراجویی هستید، این بازی را امتحان کنید، زیرا حتما ارزش وقت گذاشتن را دارد.

9.5

Good

  • استفاده از سبک دوبعدی اشاره و کلیک کلاسیک
  • ارائه یک داستان منحصر به فرد
  • پازل های مینی بازی سرگرم کننده و چالش برانگیز
  • انیمیشن های دو بعدی زیبا
  • شخصیت ها و دیالوگ های کاملا صداگذاری شده
  • موسیقی متن اصلی

Bad

  • بروز برخی مشکلات فنی در بعضی مواقع

Comments

No Comments

Leave a Reply