جلوه های بصری دوبعدی فوق‌العاده بازی Zoeti به تنهایی برای جلب توجه شما کافی هستند و وظیفه خود را به خوبی انجام می دهند. اما اگر از طرفداران بازی‌هایی کارتی مانند Slay the Spire هستید، مطمئناً می‌خواهید منتظر لحظات مبارزه بازی نیز باشید. در عمل، کاملا واضح است که بازی Zoeti از موفق ترین اثر کارت محور یعنی بازی Slay the Spire الهام گرفته است: به این صورت که در این عنوان جدید می‌توانید هدف دشمنتان را ببینید، آیتم‌های مفیدی را جمع‌آوری می‌کنید که در حین بازی به شما امتیاز می‌دهند، و مانند سایر بازیهای سبک RogueLite، اگر در حین بازی بمیرید، همه چیز تمام می‌شود و باید کلا مرحله مورد نظر را از اول انجام دهید. اما با این حال بازی Zoeti یک پیچ و تاب منحصربه‌فرد در گیم پلی خود دارد: در این بازی، شما با یک دسته استاندارد از کارت‌ها بازی می‌کنید که به هر دسته کارت توانایی خاصی اختصاص داده شده است. این یک عنوان روگ لایت در ژانر ساخت عرشه با پیچ و تاب پوکر مانند است که نویدهای زیادی دارد. در ادامه با نقد و بررسی این بازی ما را همراهی کنید.
این بازی مانند برخی دیگر از عناوین سبک عرشه سازی دارای یک سناریوی داستانی غنی و جالب است که سه قهرمان خود را معرفی می کند. داستان از جایی آغاز می شود که سرزمین زمانی صلح آمیز بازی اکنون توسط هیولاها تسخیر شده است و نیروهای شیطانی بر گوشه و کنار آن سایه افکنده اند. شما نقش یک قهرمان به اصطلاح Star-Soul را بر عهده دارید و جزو معدود افراد برگزیده ای هستید که می تواند این سرزمین شرور را با خاک یکسان کند.

سه شخصیت قابل انتخاب داستان به نام های Valentina، Alves و Nicora هستند که هر کدام به گروه خاصی تعلق دارند و به توانایی ها و قابلیت های مختلفی مجهزند. والنتینا یک شوالیه بوده که کلاس اول و اصلی بازی محسوب می شود و حملات ورودی را با سپر استوار خود مسدود می کند. سلاح اصلی او یک شمشیر است که قدرت زیادی دارد. آلوز یک شیاد گریزپای است و می‌داند که چگونه سریع‌ترین حملات دشمنانش را مهار کند. او مجهز به انواع کمبوهای مرگبار و حملات سرعتی است. نیکورا نیز یک جادوگر بوده و قدرت خام آتش، یخ و رعد و برق را با هم ترکیب می کند و حملات ترکیبی وحشتناک ایجاد می کند. توضیحات مربوط به بخش داستانی این بازی از طریق میان پرده هایی به سبک عناوین رمان بصری دنبال می شود که در پایان هر دور مبارزه ظاهر می شوند. این بخش ها شما را با کاراکترهای جدید آشنا می کند و جزئیات لازم در مورد دنیای بازی را به شما می دهد. در مجموع سه حالت قابل بازی با سه شخصیت مختلف در پنج درجه سختی متفاوت که شامل ده ها ساخت و صدها دشمن مختلف می شود، در این بازی وجود دارند و به همین علت هر اجرای شما منحصر به فرد خواهد بود.
نوآوری هایی که بازی Zoeti در گیم پلی خود به کار برده، در واقع خیلی خوب کار می کند. برای مثال، بازی با یک کارت می تواند یک حمله جزئی انجام دهد. اما اگر سه نوع کارت یکسان یا یک دست Flush داشته باشید و می توانید حرکات قدرتمندی را بر روی دشمنان خود انجام دهید. در حین بازی، قفل توانایی‌های جدید را باز کرده و مهارت های کاراکتر خود را نیز تقویت می‌کنید، همچنین بر روی این که کدام توانایی به یک دست کارت اختصاص داده می‌شود، کنترل کامل خواهید داشت. برای موفقیت واقعی در این بازی، باید ترکیبی از توانایی های تهاجمی و دفاعی را در عرشه خود داشته باشید.

با این حال، مانند سایر بازی‌های کارتی کلکسیونی، بسیاری از موفقیت‌های شما در Zoeti مبتنی بر شانس است. آیتم هایی که در طول مسیر برمی دارید می توانند تفاوت واقعی در موفقیت شما ایجاد کنند. برای مثال آیتمی که در هر نوبت مبارزه به شما قدرت بیشتری می دهد، می تواند در بخش هایی از بازی شما را مغلوب کند و حتی قوی ترین دشمنان را نیز در مقابل شما ناتوان کند. اما اگر در به دست آوردن یک مجموعه خوب از پاورآپ های مفید چندان خوش شانس نیستید، در این بازی با مشکل مواجه خواهید شد. با این حال، تمام موضوع کلی بازی روی همین مورد تمرکز دارد: شکست بخورید و شما به سادگی خود را برای بازی مجدد آماده کرده و دوباره تلاش کنید. هر تلاش معمولاً مزایایی نیز دارد، مانند کارت‌های جدید و توانایی‌هایی که برای دفعه بعد باز می‌شوند.

علی‌رغم ایرادها و مشکلات جزئی که بازی Zoeti دارد، چیزهای زیادی در مورد آن وجود دارد: دسته کارت های آن در گیم‌پلی معمولی مبارز مبتنی بر کارت باعث می‌شود که این عنوان از بقیه بازیهای هم سبک خود متمایز شود. انیمیشن دوبعدی زیبا به همراه یک موسیقی متن فوق‌العاده شگفت‌انگیز، یک اثر کارت محور روگ لایت بی‌نظیر را ارائه می دهد که می‌توانید بارها و بارها شاهد بازگشت به آن باشیم و در واقع این بازی ارزش تکرارپذیری بالایی دارد. با کمی جلا دادن و برطرف کردن مشکلات جزئی آن، Zoeti واقعا می تواند عنوان برجسته ای در این ژانر باشد.

8.0

Good

  • جلوه های بصری زیبا و خیره کننده
  • سبک گرافیکی منحصر به فرد و جالب
  • کنترل های ساده برای یادگیری برای همه
  • یک برداشت موفق از بازی Slay the Spire

Bad

  • در بعضی مراحل مقداری متن به زبان چینی در بازی ظاهر می شود
  • توانایی هایی که به دست می آورید، همواره واضح نیستند
  • عناصر شانس زیادی در بازی وجود دارد

Comments

No Comments

Leave a Reply