زمانی که مادرم یک آرایشگر حرفه ای بود را به طور خاص به یاد دارم، زمانی که در اوایل شکوفایی دوران نوجوانی قرار داشتم و هنگامی که تصمیم جسورانه ای گرفتم که بگویم احتمالاً می‌توانم دقیقاً از سبک آرایشگری او تقلید کنم. البته این فقط افکاری بود که در ذهنم می پروراندم، زیرا کوچکترین ایده ای برای کار کردن با یک قیچی نداشتم، چه برسد به یک شانه دندانه دار ظریف یا حتی یک سشوار. این تفکرات تا قبل از انتشار بازی Hairdresser Simulator برقرار بود. قصد ندارم وانمود کنم که در کوتاه کردن تارهای مو و جعل مدل‌ها از بروشورها متخصص هستم، اما با توجه به این واقعیت که می‌توانم حتی اگر فقط، سرم را بدون کوتاه کردن بتراشم، کاملا به خودم امیدوارم.

من ابزار مناسبی برای این کار دارم و یا حداقل در یک محیط مجازی این کار را انجام می‌دهم، در حالی که گیره‌ها و یک کاسه موم در کشوی میز من به معنای واقعی کلمه تنها چیزهایی هستند که در دنیای واقعی دارم. سوالی که دارم این است که آیا این بازی من را به یک کاندید عالی برای شبیه ساز آرایشگاه تبدیل می کند؟ یا اینکه یک عنوان ضعیف شناخته می شود که ارزش بررسی را نداشته باشد؟ بنابراین بیابید در وب سایت Game Inja به بررسی این بازی بپردازیم و این موضوع را بررسی کنیم که چه چیزی باعث می شود این بازی به عنوان یک نقطه شروع خوب برای آرایشگران تازه کار تبدیل شود.

اگر در ده یا چند سال گذشته تقریباً هر عنوان شبیه ساز sandbox را بازی کرده‌اید، شانس خوبی وجود دارد که دقیقاً بدانید Hairdresser Simulator قصد دارد چه چیزی را به تصویر بکشد. در این بازی شما صاحب کلیدهای یک سالن آرایشگری رو به رشد هستید که در آن می‌توانید موها را قالب‌گیری کنید، شکل دهید و در نهایت سالن را به یک مرکز شلوغ برای متخصصان دوستدار مو تبدیل کنید. جدا از وظایف واقعی آرایشگری، چندین کار دیگر نیز وجود دارد که باید انجام دهید، مانند تزئین محیط استودیو و جمع آوری آیتم های مختلف برای افزایش جذابیت و تبدیل آن به منظره ای زیبا برای تماشا برای کسانی که از محیط بیرون به داخل نگاه می کنند. به طرز خنده داری، این در واقع بخش محکمی از تجربه کلی گیم پلی را تشکیل می دهد که برای چنین عنوانی واقعا تعجب برانگیز است.

از نظر گیم‌پلی، تنوع زیادی در Hairdresser Simulator وجود ندارد و کم و بیش به این صورت است که مشتریان خود را به سالن های کاری مختلف هدایت می کنید، یک آیتم آرایشگری را انتخاب می کنید و یک دکمه اکشن خاص را نگه می دارید تا اساساً موی سر را بتراشید. در ادامه نیز با علامت زدن کادرها در چک لیست ماموریت ها، آنها را تکمیل می کنید. اساسا گیم پلی صرفاً شامل این است که هر روز تقویم کاری خود را با مشتریان پر کنید و با آرایش گری موی آنها، پول نقد و XP جمع آوری کنید.

بازی تلاش می کند تا چند ایده واقعی مانند صحبت های کوچک با مهمانان و گپ های بی محتوا را اضافه کند که البته به معنای واقعی کلمه هیچ ربطی به کسب و کار شما ندارد. با این اوصاف، بخش اعظم گیم پلی واقعی به طور یکنواختی ملایم و تکراری است و بنابراین چیزی نیست که بتوان برای دوره های زمانی طولانی از آن لذت برد.

جزئیات گرافیکی بازی نیز اصلا تعریفی ندارد و واقعا افتضاح است. حتی با وجود اینکه همه تنظیمات را به حداکثر برسانید، به نظر می رسد بازی از اوایل دهه 2000 خارج شده است. این موضوع برای یک بازی مستقل که در سال 2024 منتشر شده واقعا خجالت آور است.

در پایان من فقط می توانم بگویم بازی Hairdresser Simulator آن عنوان شبیه‌سازی نیست که انتظارش را داشتید. به هیچچ وجه عالی نیست، نه به این دلیل که گیم پلی بدی دارد، بلکه به این دلیل که به سادگی، فاقد عمق یک تجربه آرایشگری واقعی است. جدای از اینکه گرافیک آن واقعا قدیمی و منسوخ شده است، برخی از ویژگی‌های معمولی و کارهای تکراری را نیز به شما تحمیل می کند: مانند منتظر ماندن و تماشای خشک شدن رنگ (یا موهای خیس، در این مورد) به مدت پانزده. با اینکه به درستی می دانم که انجام چنین کارهایی در یک سالن یا آرایشگاه واقعی به این اندازه طول نمی کشد.

چیزی که واقعاً جذابیت این بازی را از بین می‌برد، عدم تنوع آن است. قبل از اینکه بتواند ریتم خود را پیدا کند، مراحل مقدماتی بسیار بیش از آنچه باید باشد، ذهن را خسته کننده می کند. البته این به این معنی نیست که همه چیز بازی بد است، اما با توجه به این واقعیت که شما می توانید اکثریت قریب به اتفاق ماموریت های خود را در یکی دو ساعت اول به پایان برسانید، لزومی نمی بینم که برای انجام فعالیت ها بیشتر دوباره برگردید. علاوه بر این، از آنجایی که ویژگی ذخیره تقریباً وجود ندارد، از همان ابتدا تجربه‌ای بسیار ضعیف و واقعا خسته‌کننده ای را ارائه می دهد. با وجود تمام این مشکلات اگر هنر آرایشگری را واقعا دوست دارید، پس حتماً چیزی در Hairdresser Simulator می یابید که شما را به انجام بازی ترغیب کند.

5.5

Good

  • گیم پلی اصلی شامل فیزیک موها، کوتاه کردن و حالت دادن واقعا خوب کار شده اند
  • جزئیات زیادی در جنبه های ساخت و طراحی سالن ها در نظر گرفته شده است
  • صداگذاری شخصیت ها در سطح قابل قبولی می باشد

Bad

  • فاقد ویژگی ذخیره ضربه بزرگی به بازی وارد می کند
  • گیم پلی فاقد تنوع است و پس از مدتی کسل کننده می شود
  • خطاهای گرافیکی و فنی زیادی در بازی وجود دارند

Comments

No Comments

Leave a Reply