سری بازیهای Magical Drop جزو قدیمی ترین و در عین حال محبوب ترین بازیهای سبک پازل تطبیقی محسوب می شوند که نسخه اول آنها در سال 1995 منتشر شد. این مجموعه تا یک برهه زمانی خاص روی عناوین هم سبک خود سایه انداخته بود و از همه نظر نسبت به آنها مزیت و برتری داشت. در واقع این یک فرنچایز پازل کلاسیک در نظر گرفته می شود که پس از یک وقفه طولانی دوباره احیا شده است و برای یکبار دیگر قرار است از تجربه این نسخه جدید که Magical Drop VI محسوب می شود، لذت ببرید. در این نسخه جدید، شخصیت‌پردازی‌های کارت‌های تاروت در نبرد پازلی با هم روبرو می‌شوند که دارای اکشن زیاد با درگیری های دیوانه وار و غیرقابل پیش بینی می باشد که به عنوان بارزترین ویژگی آن هستند. بازی Magical Drop VI علاوه بر ارائه یک فضای رنگارنگ دارای حالت های متعدد و حتی درگیری های آنلاین نیز می باشد. اما با این وجود، احساس این است که همه چیز خیلی ابتدایی است و برخی مشکلات و کمبودها مانع از خلق یک عنوان هیجان انگیز شده اند.
اگر تا به حال یکی از نسخه های فرانچایز پازل کلاسیک Magical Drop را بازی کرده باشید، حتما با کلیات گیم پلی این مجموعه آشنایی دارید و تمام نسخه های آن از نظر مکانیزم ها تفاوتی با یکدیگر ندارند. به همین علت تطبیق سه یا چند کره همرنگ در هسته اصلی گیم پلی Magical Drop VI قرار دارد. تفاوت در اینجا روش انجام آن است: شما یک شخصیت دلقک یا هارلکین را کنترل می کنید که کره های چسبیده به سقف را به سمت خود جذب می کند تا با تغییر رنگ آنها، دوباره آنها را در ستون دیگری پرتاب کند. هنگامی که حداقل سه گوی به سبک بازیهای Match 3 در کنار هم قرار می گیرند و یک دسته تشکیل می شود، همه گوی های نزدیک همرنگ ناپدید می شوند. با کمی برنامه ریزی می توانید کمبوهایی زنجیروار را ایجاد کنید که قدرت های اضافی را ایجاد می کند و قطعات را به سمت حریف پرتاب می کند.

شگفت انگیز است که چگونه چنین مفهوم ساده ای یکسری نبردهای دیوانه وار را ایجاد می کند که مطمئنم مشابه آن را در دیگر عناوین پازلی مشاهده نکرده اید. رقابت های بازی سریع برگزار می‌شوند، با تکه‌هایی که دائماً ظاهر می‌شوند و بازیکن را مجبور به حرکت مداوم می‌کند. در ابتدا، من واقعاً برای انجام این بازی کار سختی پیش رو داشتم، زیرا حریفان کنترل شده با هوش مصنوعی بی امان هستند و اندکی به شما مجال نمی دهند. اما به زودی این کار را انجام دادم و توانستم چند ترکیب تاثیرگذار را ایجاد کنم. برخلاف دیگر عناوین این ژانر، Magical Drop VI سرعت را در اولویت قرار می دهد و به همین علت بهترین لحظات بازی من به جای برنامه ریزی دقیق حرکات، در نتیجه بازی سریع بود.
یکی از ضعف های اصلی بازی Magical Drop VI دشواری ناهموار آن است. در این نسخه هوش مصنوعی بسیار تهاجمی بوده و شکست دادن آن بدون استفاده از تکنیک دشوار است. بازی حتی دارای سه سطح چالش است، اما این فقط پیچیدگی الگوهای کره ها را تغییر می دهد. من با گذشت زمان و تلاش زیاد، پیشرفت کردم و توانستم جلوتر بروم، اما منحنی چالش بازی چندان مورد استقبال من قرار نگرفت و معتقدم شما نیز با من هم عقیده خواهید بود. اعتراف می کنم که به محتوای داستان و دیالوگ های این نسخه علاقه ای نداشتم، اما احتمالاً طرفداران قدیمی از آنها استقبال خواهند کرد.
در مورد بخش چندنفره، می‌توانیم از بازی‌های محلی و آنلاین دو نفره لذت ببریم. علاوه بر ارائه چندین شخصیت، بازی دارای سه امکان شرط پیروزی (مبارزه معمولی، بر حسب زمان و قطعه) است که تنوع خاصی را به همراه دارد. حالت آنلاین نیز به خوبی کار می کند، اما بسیار اساسی کار شده است. در این بخش امکان ایجاد اتاق های انتظار یا دعوت از دوستان وجود ندارد و هیچ منبعی برای یافتن مخالفان سطح شما وجود ندارد.

در این نسخه جدید نیز همچنان فضای رنگارنگ و سبک مشخصه سری Magical Drop دوباره بازگشته است. جلوه‌های بصری به صورت کاملا استادانه طراحی شده اند، به‌ویژه تصاویر شخصیت‌های مختلف کارت های تاروت، که ویژگی های شخصیتی آنها را به رخ می‌کشد. با این حال، رابط کاربری کمی عجیب است، با انتقال ناگهانی و برخی تصمیمات مشکوک، مانند همیشه بازگشت به صفحه عنوان پس از شکست در مسابقه.
در پایان به عنوان نتیجه گیری می توان گفت بازی Magical Drop VI از موضوعات چابکی و پویایی برای ایجاد یک عنوان پازل محور لذت بخش استفاده می کند. جمع آوری و پرتاب کره ها از نظر بصری واقعا جذاب است و کمبوها و سرعت دیوانه وار گیم پلی، رقابت ها و حل معماها را بسیار هیجان انگیزتر می کند. علاوه بر فضای رنگارنگ و کاریزماتیک، بازی دارای حالت های متنوع و درگیری های آنلاین نیز می باشد که می تواند برای مدت طولانی شما را سرگرم کند. با این حال، در برخی از زمینه‌ها، مانند تعادل درجات سختی و ویژگی‌های بازی آنلاین، فاقد بهینه سازی است. با این حال مطمئنا، دوستداران پازل های سریع و رقابتی از Magical Drop VI قدردانی می کنند و از تجربه آن لذت خواهند برد.

7.5

Good

  • ارائه چندین حالت متنوع در بخش گیم پلی
  • گیم‌پلی ساده و چالش‌برانگیز
  • شخصیت‌های قابل تحسین
  • بخش چندنفره سرگرم کننده

Bad

  • میزان دشواری بازی از یک روند منطقی پیروی نمی کند
  • به بهینه سازی زیادی در قسمت های مختلف خود نیاز دارد
  • فعالیت‌های خارج از نبردها عالی نیستند

Comments

No Comments

Leave a Reply